Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

ВІДДІЛ З ПИТАНЬ ДОЗВІЛЬНОЇ СИСТЕМИ ГУСЯТИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ


 

НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ – ГАЙДАШ  Наталія Віталіївна

 

Відділ створено з метою забезпечення впровадження єдиної державної регуляторної політики у сфері підприємництва, недопущення звуження змісту та обсягу прав громадян на підприємницьку діяльність, здійснення заходів спрямованих на зменшення втручання державних органів у підприємницьку діяльність, усунення адміністративних, економічних та організаційних перешкод у розвитку підприємництва.

 

Основні досягнення в провадженні державної регуляторної політики:

 

·          створення нормативно-правової бази провадження єдиної державної регуляторної політики у сфері підприємництва.

Запровадження нормативно-правових  актів  дозволило створити системний підхід до розробки та введення нових регуляторних актів, який дозволяє суб'єктам підприємницької діяльності, безпосередньо, впливати на прийняття найважливіших проектів регуляторних актів шляхом прийняття участі у публічному обговорення цих проектів, відхиляти на етапі розробки заздалегідь неефективних регулювань, вносити зміни або  порушувати клопотання  до Представництва Держпідприємництва щодо регуляторних актів за результатами оцінки їх не ефективності.

·          поширення практики провадження державної регуляторної політики на всю господарську діяльність. Так, за результатами аналізу практики провадження державної регуляторної політики у сфері підприємництва 11.09.2003 р. прийнято Закон України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Практична реалізація Закону призведе до зменшення регуляторного тиску на суб’єктів господарської діяльності. Спрощення процедур державного регулювання економіки та зменшення пов’язаних з цим фінансових та інших витрат суб'єктів господарювання сприятиме зменшенню вартості провадження господарської діяльності в офіційному секторі економіки. 

·          спрощення процедур провадження підприємницької діяльності в окремих секторах економіки.

                                               Основні напрямки діяльності:

 

1. Узагальнення практики застосування актів законодавства з питань регуляторної політики з подальшим створенням методологічного підґрунтя для координації діяльності органів виконавчої влади, пов'язаної з розробленням та реалізацією заходів щодо проведення та здійснення аналізу і контролю за їх виконанням;

2. Здійснення експертизи  проектів нормативно-правових актів органів (розробників), які згідно скарг суб'єктів підприємницької діяльності створюють перешкоди у провадженні підприємницької діяльності та з усунення виявлених порушень;

3. Здійснення в межах компетенції постійного моніторингу регуляторного клімату окремих сфер підприємницької діяльності з метою спрощення провадження підприємницької діяльності в цих сферах;

4. Координація дій розробників з підготовки, видання та оприлюднення проектів регуляторних актів;

5. Здійснення заходів спрямованих на забезпечення прозорості процесу прийняття управлінських рішень, залучення широких верств підприємницького загалу до процесу підготовки проектів регуляторних актів;

6. Організація та координація в межах своїх повноважень підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з питань провадження державної регуляторної політики.
 

Інформаційні послуги