Гусятинська районна державна адміністрація
48201, смт.Гусятин, провулок Героїв Майдану, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Підведено підсумки роботи за 2017 рік


Згідно статистичних даних в Гусятинському районі проживає 11 124 дитини віком до вісімнадцяти років.

На обліку служби перебуває 37 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (5 дітей - сиріт та 32- позбавлених батьківського піклування). Має місце тенденція до зменшення кількості дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 26 перебуває під опікою громадян, 3 в інтернатних закладах  (1- МОН, 1- МОЗ, 1-МСП), 4 в прийомних сім’ях, 4 – в дитячих будинках сімейного типу.

Протягом 2017 року 4 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштовано під опіку громадян.

Два рази на рік діти згаданої категорії проходять обов?язкове медичне обстеження в закладах охорони здоров’я району. Заборгованості з виплати державних соціальних допомог дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та грошового забезпечення опікунам, піклувальникам, прийомним батькам та батькам - вихователям немає.

Щорічно опікуни та піклувальники до 1 лютого подають звіт про використання коштів, які отримують на своїх підопічних.

В селищі Гримайлів функціонує дитячий будинок сімейного типу, у якому виховується 7 дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 4 – з Гусятинського району та діє 1 прийомна сім’я в с. Красне на базі родини Глядик, в якій виховуються 3 дітей, позбавлених батьківського піклування.

9 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підлягають усиновленню, що на 3 менше за аналогічний період минулого року. З них:

4 виховуються у прийомних сім’ях,

4 у дитячому будинку сімейного типу,

1 дитина – перебуває в інтернаті.

           Службою у справах дітей здійснюється контроль за умовами проживання та виховання 29 усиновлених дітей.

Служба у справах дітей здійснює роботу та вживає відповідні заходи  щодо захисту житлових та майнових прав неповнолітніх.

          У 2017 році надійшло 15 звернення про надання дозволу на укладення правочинів щодо житла та майна право власності або право користування яким мають неповнолітні. При прийняті рішень права дітей не порушувались.

Сформовано реєстр житла і майна, яке належить  дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

Із загальної кількості таких дітей – 2 володіють житлом на правах власності, 35  -  на праві користування, 5 дітей мають у власності нерухоме майно ( земельні ділянки). Над майном та житлом 2 дітей-сиріт та 1 дитини, позбавленої батьківського піклування встановлено опіку.

         Службою у справах дітей ведеться облік дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким виповнилося 16 років і які потребують покращення житлових умов.       

    З метою профілактики протиправних дій у дитячому середовищі службою у справах дітей спільно з іншими суб’єктами профілактичної правовиховної роботи на місцях протягом 2017 року в рамках проведення ряду державно-громадських операцій («Підліток. Зима. Канікули», «Діти вулиці. Вокзал», «Діти Тернопільщини проти насильства, бездоглядності за духовність та сімейну злагоду», «Літо», «Урок») здійснено 51 рейдів, під час яких виявлено і надано соціально-правовий захист 16 дітям, які його потребували. Обстежено умови проживання 53 сімей, ініційовано притягнення до відповідальності 13 батьків, за ухиляння від виконання батьківських обов’язків, 6 дорослих особи притягнуто до відповідальності за доведення неповнолітніх до стану сп’яніння, зафіксовано 3 випадки продажу неповнолітнім алкогольних (тютюнових) виробів. Після проведеної профілактичної роботи з ними та батьками всіх дітей повернуто в сім’ї.

Також, в районі зареєстровано 1 випадок жорстокого поводження з дитиною. Службою у справах дітей вжито заходи щодо вилучення дітей з родин та тимчасового влаштування. Одну дитину рішенням суду відібрано в батька без позбавлення батьківських прав.

На даний час на обліку служби у справах дітей перебуває 20 дітей, з 12 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Один раз на два тижні під керівництвом заступника голови райдержадміністрації з гуманітарних питань здійснювалися виїзди в населені пункти району для перевірки умов проживання, виховання та навчання дітей пільгових категорій. Відповідно до статистичних даних в Гусятинському районі станом на 2017 рік проживає 45 дітей соціальних сироти, де обоє батьків довготривалий час перебувають за межами населених пунктів. Діти проживають з родичами (бабусі, дідусі, тітки) та перебувають під контролем сільських (селищних, міських) рад. Випадків порушення прав дітей чи правопорушень з боку дітей даної категорії у поточному періоді не зареєстровано.

Щомісяця службою у справах дітей проводяться перевірки стану виконання органами місцевого самоврядування делегованих повноважень з питань захисту прав дітей. Протягом  2017 року здійснено 34 перевірки, в результаті яких зроблено відповідні висновки та надано пропозиції щодо покращення роботи з даного питання на території відповідної ради.

Проводиться певна робота щодо профілактики правопорушень, наркоманії, алкоголізму у молодіжному середовищі, пропаганди сімейних форм виховання в засобах масової інформації.

            Рішеннями сесії районної ради від 25.04.2017 р. №190 та №191 затверджено  районні програми про забезпечення житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2017-2019 роки та про запобігання соціальному сирітству, подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2017-2021 роки.

            При райдержадміністрації постійно діє комісія з питань захисту прав дитини. Протягом 2017 року відбулося 14 засідань даної комісії.
 

Інформаційні послуги