Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Новини

Роздрукувати 21.01.20 | 09:32

В Козівському управлінні Головного управління ДПС у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” на тему «Новації в сфері застосування РРО»

скачанные файлыНещодавно в  Козівському управлінні Головного управління ДПС у Тернопільській області  відбувся сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” на тему «Новації в сфері застосування РРО». На запитання відповідала головний державний ревізор – інспектор відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Козівського управління Головного управління  ДПС у Тернопільській області Надія Вацлавська.

Пропонуємо вашій увазі найцікавіші питання та відповіді на них.

 

Коли набирають чинності зміни до Закону України по РРО?

 

Відповідь. Законом України від 20.09.2019 року № 128-IX "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг" передбачені нові норми щодо застосування РРО (опублікований 19.10.2019 в газеті «Голос України» № 200).

Закон №128 набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування - 19 квітня 2020 року, крім окремих норм.

Зокрема, Законом №128 внесені Зміни до ст. 2 і ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР щодо порядку застосування РРО, які набирають чинності з 19 квітня 2020 року.

Так, з 19.04.2020 року передбачається запровадження програмного РРО. Це програмний, програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс у вигляді технологічного та/або програмного рішення, що використовується на будь-якому пристрої та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу.

 

 

 

Якими Законами передбачено зміни переліку видів діяльності при яких використання РРО є обов’язковим з 1 жовтня 2020 року?

         Відповідь.   Нові правила використання реєстраторів розрахункових операцій передбачені Законами України № 128-IХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та №129- IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».

 

 

Які штрафи за  невидачу чеку згідно з змінами до законодавства по  РРО?

Штраф за невидачу чеку, не проведення операції через РРО, проведення неповної суми вартості проданих товарів з 19.04.2020:

• 10 % вартості товарів, проданих з порушенням - за порушення, вчинене вперше;
• 50 % вартості товарів, проданих з порушенням - за кожне наступне порушення.
З 1 жовтня 2020 року

• 100% вартості проданих з порушенням товарів - за порушення, скоєне вперше;
• 150% вартості проданих з порушенням товарів - за кожне наступне порушення.

 

 

На які види діяльності слід використовувати РРО згідно з змінами?

 

Відповідь: З 1 жовтня 2020 року підприємці-платники єдиного податку 2-4-ї груп застосовують РРО для таких видів діяльності:

реалізація товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

реалізація технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;

реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

роздрібна торгівля уживаними товарами в магазинах;

ресторани, кафе, ресторани швидкого обслуговування, крім продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок і бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічнх.

турагенства і туроператори;

готелі та подібні місця тимчасового розміщення;

реалізація текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів.

 

 


З якого часу використання РРО  стане обов’язковим?

 

Відповідь. З 1 січня 2021 року використання РРО буде обов'язковим для  фізичних осіб платників єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.

Анонси подій

Інформаційні послуги