Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Виплата заробітної плати «в конвертах» та наслідки для працюючих осіб


Виплата заробітної плати «в конвертах» та наслідки
для працюючих осіб

 

        Козівське об’єднане управління Пенсійного фонду України  Тернопільської області нагадує, що легалізація заробітної плати та зайнятості населення передбачає офіційне працевлаштування усіх громадян, які працюють на підприємстві. Урядом країни прийнято Закон України № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».

       Працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Працівник, який отримує зарплатню в «конверті», виявляється зовсім беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник немає жодних доказів для підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату „в конвертах” позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.

  Слід зазначити, що для керівників та приватних підприємців передбачена відповідальність за навмисне ухиляння від сплати податків та порушення норм законодавства щодо нарахування і виплати заробітної плати.
Анонси подій

Інформаційні послуги