Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

МІНІМАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА У 2017 РОЦІ — 3200 ГРИВЕНЬ


МІНІМАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА У 2017 РОЦІ

3200 ГРИВЕНЬ

 

Законом України “Про державний бюджет України на 2017 рік” передбачено зростання мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року до 3 200 грн.

Прем'єр -мініст України Володимир Гройсман закликав бізнес забезпечити виплату своїм працівникам заробітної плати на рівні не менше ніж мінімальна у   3200 гривень. Він зазначив, що для бюджетної сфери у країні є достатньо коштів для виплати заробітної плати і лікарям, і вчителям, і усім іншим бюджетним категоріям. Приватний сектор, бізнес має це теж виконати. Уряд вважає, що такі можливості сьогодні у бізнесу є.

Прем'єр застеріг роботодавців від зловживань, наприклад, щодо оформлення працівника на півставки, неповний робочий день. Він нагадав, що було розширено повноваження органів влади, у тому числі органів місцевого самоврядування, щодо перевірок на підприємствах.

Якщо людина працює повний робочий день, а оформлена як на неповний, то такий роботодавець каратиметься штрафом у сотні тисяч гривень. За недопуск відповідальних осіб на підприємство для здійснення перевірки також передбачені штрафні санкції. 27.12.2016 року Президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України, який серед іншого передбачає введення штрафу за виплату зарплат “в конверті” в розмірі               100 мінімальних заробітних плат. Уряд не допустить переведення людей на скорочений робочий день і неповні ставки та інших порушень прав працівників у зв'язку із збільшенням мінімальної заробітної плати. Урядовий контактний центр буде негайно систематизувати відповідну інформацію і передаватиме її Міністерству соціальної політики і Державній інспекції праці для жорсткої і негайної реакції щодо керівників, які порушуватимуть умови призначення оплати праці своїх працівників.

Кошти, отримані від підвищення мінімальної заробітньої плати, як додатковий ресурс до Пенсійного фонду, будуть використані для відновлення справедливості в пенсійному забезпеченні, а саме на осучаснення пенсій.
Анонси подій

Інформаційні послуги