Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Виплата заробітної плати не нижче мінімальної — запорука гідної пенсії


Виплата заробітної плати не нижче мінімальної — запорука гідної пенсії

 

Одним із основних резервів зростання доходів Пенсійного фонду та ліквідації його дефіциту - є легалізація заробітної плати та трудових відносин. Отримуючи заробітну плату « у конверті», люди позбавляють себе не лише пенсійного забезпечення у майбутньому, а й соціальних гарантій сьогодні. Насамперед це стосується оплати лікарняних, включаючи догляд за хворою дитиною, допомоги у зв'язку з вагітністю, виплати втраченого заробітку у зв'язку із втратою працездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, виплати допомоги по безробіттю.

Найважливіше те, що громадяни через несплату страхових внесків втрачають стаж і можливість одержання заробленої пенсії.

Згідно із нормами українського законодавства розмір майбутньої пенсії безпосередньо залежить як від розміру заробітної плати, так і від страхового стажу. Оплата заробітної плати на мінімальному рівні або менше — пропорційно впливає на розмір призначеної пенсії.

Заробітна плата, яка виплачується «у конвертах» - це тимчасове благо, яке матиме негативні наслідки для працівника у майбутньому.

З 2000 року в Україні діє система персоніфікованого обліку, яка надає кожній застрахованій особі можливість безоплатно отримувати відомості про себе: з якої суми заробітної пати, скільки та за який період сплачено за неї роботодавцем до Пенсійного фонду страхових внесків. Ця система дозволяє застрахованій особі контролювати процес формування своєї майбутньої пенсії, вимагаючи від роботодавця своєчасної та повної сплати внесків.

З метою отримання інформації, яка стосується пенсійної системи, можна зареєструватися на Веб-поталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Веб-портал електронних послуг призначений для надання можливості громадянам України отримувати виписку із системи персоніфікованого обліку або пенсійної справи, записатися на прийом, надіслати запит на підготовку паперових документів та подати звернення.

 

                                                           Козівське об'єднане управління

                                                           Пенсійного фонду України

                                                           Тернопільської області
Анонси подій

Інформаційні послуги