Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Перерахунки пенсій з 1 травня 2017 року


Перерахунки пенсій з 1 травня 2017 року

 

З 1 травня 2017 року відбудеться перерахунок пенсій у відповідності до Закону України  «Про державний бюджет України на 2017 рік».

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 травня цього року - 1312 грн, буде здійснено перерахунок складових пенсійної виплати, які визначаються від цієї величини.

Так, перерахунку підлягають мінімальний розмір пенсії та доплата за понаднормативний стаж .

Мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена до 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу та мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена або перерахована з урахуванням стажу та заробітку після 01.10.2011 року за наявності у чоловіків 35, а у жінок – 30 років страхового стажу встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

За кожний рік понад нормативний стаж роботи розмір пенсії збільшується на 1 відсоток від розміру пенсії, але не більше 1 відсотка від прожиткового мінімуму .

У пенсіонерів, в яких основний розмір пенсії перевищує мінімальний розмір пенсії (1312грн.), змінюється тільки доплата за понаднормативний стаж.

Перерахунок пенсії проводиться тільки не працюючим пенсіонерам.

Також перерахунку підлягали мінімальні розміри пенсії по втраті годувальника, розміри пенсій за особливі заслуги перед Україною, підвищення ветеранам війни (інвалідам війни, учасникам бойових , учасникам війни, дружинам померлих учасників війни та інші), підвищення жертвам нациських переслідувань, надбавки донорам та інші підвищення, які встановлюються виходячи із прожиткового мінімуму. Визначено нові розміри щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та інвалідам ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС.

Слід зазначити, що з 1 травня 2017 року не перераховуються:

-підвищення дітям війни відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»;

-додаткові пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Крім цього, не проводиться доплата до нового прожиткового мінімуму до пенсій пенсіонерам, які не мають необхідного стажу для призначення мінімального розміру пенсії, крім інвалідів 1, 2 та 3 груп.

 

Заступник начальника Козівського обєднаного управління

Пенсійного фонду України Тернопільської областіі

Галина Вовк
Анонси подій

Інформаційні послуги