Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Легалізація заробітної плати запорука майбутньої пенсії!


                   

 

Легалізація заробітної плати  запорука майбутньої пенсії!

 

Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання. Сплата обов’язкових платежів від цієї суми дозволяє зарахувати стаж для гарантування державою соціальних виплат.

На жаль, тіньові процеси у сфері виплати заробітної плати набули особливого поширення, а проблема боргів із виплати заробітної плати існує не один рік. Керівники деяких підприємств затримують виплату заробітної плати, нараховують та виплачують її менше законодавчо встановленого рівня, ігноруючи вимоги законодавства про працю. Працівники зі свого боку займають мовчазну позицію, боячись втратити своє місце роботи.

Типовими порушеннями роботодавцем трудового законодавства є:

- фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору;

- оформлення працівника на неповний робочий день у разі фактичного виконання роботи впродовж повного періоду робочого часу, установленого на підприємстві;

- виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків;

- порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам (двічі на місяць);

виплата заробітної плати на рівні, меншому від законодавчо встановленого мінімуму;

невиплата працівникові належних йому виплат, індексації заробітної плати, компенсаційних виплат, надбавок та доплат, встановлених законом.

Якщо Ви вважаєте, що роботодавець порушує ваші трудові права, Ви можете звернутися до управління Держпраці чи органу Державної фіскальної служби або суду. У своєму зверненні надайте факти, що підтверджують відносини з роботодавцем (чеки, накладні, договори з Вашим підписом), які стануть підставою для контролюючих та судових органів для відповідного реагування з метою захисту Ваших прав та конституційних гарантій.

Вирішити проблему легалізації заробітної плати можливо лише спільними зусиллями.

Шановні громадяни!

Пам’ятайте, що відповідальність за Вашу «пенсійну історію» несе не тільки ДЕРЖАВА, а й ВИ самі!

Не позбавляйте себе соціальних гарантій та не сприяйте порушенням трудового законодавства, а натомість, забезпечте собі надійну старість!

 

 

 

18 липня 2017 року                                                                                                             Іван Кеньо

Заступник начальника фінансово - економічного відділу

 Козівського ОУ ПФУ Тернопільської області

 Анонси подій

Інформаційні послуги