Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Як життя українців зміниться після пенсійної реформи


             Як життя українців зміниться після пенсійної реформи

Верховна Рада має у першій половині вересня остаточно ухвалити законопроект про пенсійну реформу, щоб уже з 1 жовтня почалося збільшення пенсій

Перерахунок  дозволяє підвищувати пенсії "старим" пенсіонерам через те, що їх виплати розраховувалися не від 3764 гривні, як зараз, а, наприклад, від 1198 гривень. Ця сума - розмір середньої заробітної плати, з якої сплачуються внески за три останні роки. Тим, хто вийшов на пенсію в 2007-му, пенсії розрахували з урахуванням середньої річної зарплати за 2004, 2005 і 2006 років. А тим, хто в цьому році виходить на пенсію, враховується середня зарплата за 2014 року, 2015 і 2016 років.

Зрозуміло, що десять років тому зарплата була в кілька разів нижче, ніж зараз В першу чергу високу пенсію після жовтневого перерахунку можуть отримати українці, які виходили на пенсію як мінімум десять років тому, заробили більше 30 років стажу і мали заробітну плату, яка значно вища за середню по країні.

Так, в рамках пенсійної реформи планують посилити вимоги для отримання пенсії за віком. Уже в наступному році для отримання пенсії в 60 років потрібно мати як мінімум 25 років стажу, з кожним наступним роком цю вимогу будуть підвищувати на 12 місяців. Уже в 2028-му, щоб отримати пенсію в 60, потрібно буде мати як мінімум 35 років стажу.

При цьому мова йде про страховий стаж, тобто період, коли із зарплати платилися внески до Пенсійного фонду. Посиливши вимоги для отримання пенсії, уряд пропонує збільшити "ефективний пенсійний вік". Якщо не вистачає стажу, доведеться вийти на пенсію в 63 або навіть в 65 років.

Вимоги для виходу на пенсію в 63 роки також будуть збільшувати на 12 місяців щорічно. У наступному році для виходу на пенсію в 63 знадобиться як мінімум 15 повних років стажу. Але вже через 10 років в цьому віці на "заслужений відпочинок" виходитимуть українці зі стажем від 25 до 35 років. У той же час мінімальний стаж для отримання пенсії в 65, згідно з документом, переглядати не будуть. Українці мають право на пенсію в цьому віці за умови наявності хоча б 15 років стажу.

Повноцінно ці нововведення запрацюють тільки в 2021 році. З наступного року і до кінця 2020 законопроект передбачає державну допомогу українцям, які досягли 60 років в період з 2018 по 2021 рік і при цьому мають менше необхідного стажу. Згідно із законом вони повинні чекати пенсію до 63 або 65 років, але ці кілька років вони можуть отримувати допомогу від держави.

 

                                                             

  В.о. начальника Козівського об’єднаного   УПФУ                                                

  Тернопільської області                                                                 В.Є. Семенина
Анонси подій

Інформаційні послуги