Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Контролюємо процес формування своєї майбутньої пенсії


                        Контролюємо процес формування своєї майбутньої пенсії

          Доволі часто доводиться зустрічатися з таким явищем як виплата заробітної плати  «у конверті». Нелегальний заробіток не хвилює пересічного громадянина на початку свого трудового шляху. Лише з наближенням пенсійного віку багато хто дізнається, що розмір пенсії буде набагато меншим, ніж розраховували або взагалі втрачено право на призначення пенсії.

              Слід зауважити, що відповідно до чинного законодавства для призначення пенсії за віком в розмірі не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність необхідно мати чоловікам - 35 років, жінкам - 30 років. Мінімальна тривалість стажу для призначення пенсії за віком становить 15 років.  Страховий стаж - це той період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

        За період після 01.01.2004 року підтвердженням страхового стажу є дані персоніфікованого обліку. Відповідно, стаж буде зараховано за умови - сплати внесків, а не  записів у трудовій книжці.

         Як же ж перевірити роботодавця на предмет того яку заробітну плату він нараховує найманому працівнику і чи сплачено страхові внески? Є два  способи вирішення цього питання.

       Перший спосіб - прийти до Козівського об’єднаного управління  з паспортом та ідентифікаційним кодом де, фахівці за декілька хвилин видрукують вам дані з бази персоніфікованого обліку. Згідно з ними ви зможете перевірити, яку вам нараховували зарплату, скільки за вас сплачували соціального внеску та скільки днів страхового стажу  зараховано за той чи інший місяць. Якщо у потрібних графах нулі, це тривожний сигнал. Роботодавець щось робить не так.

               Другий спосіб - зареєструватися на веб-порталі Пенсійного фонду України і кожного місяця, не виходячи з дому, перевіряти чи зарахували вам страховий стаж чи ні. Для цього необхідно  звернутися із заявою про доступ до веб-порталу до  управління . При собі необхідно мати паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного коду.

             Після реєстрації заяви працівником Фонду видається реєстраційний номер, який застосовують при особистій реєстрації на сайті веб-порталу. Під час реєстрації громадянин сам обирає логін і пароль для входу в систему, що є захистом від несанкціонованого доступу іншими користувачами.

 

 

04 серпня 2017 року                                                                                 Н.В. Тибінь

                                                   Заступник начальника Козівського відділу

                                                                    обслуговування громадян

 
Анонси подій

Інформаційні послуги