Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

03.11.2017 Мінімальний розмір пенсії»


03.11.2017                   Мінімальний розмір пенсії»

Статтею 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»№1058-IV (далі — Закон 1058) (зі змінами відповідно до Закону 2148) визначено, що за наявність в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом. За кожен повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 % розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону 1058, але не більше як 1% мінімального розміру пенсії за віком. При цьому наявний в особи понаднормовий страховий стаж не обмежується.

Пунктом 4 Розділу ХV «Прикінцеві положення»Закону 1058 (зі змінами) збережено норми щодо встановлення мінімального розміру пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж за наявності у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу. Це стасується тих осіб, пенсії яким призначено до 01.10.2011 та після 01.10.2011 не перераховувалися з урахуванням заробітної плати за періоди страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж перердбачено вище, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу, виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом.

 

                                                              Галина Вовк

                                                              Заступник начальника Козівського

                                                              об'єднаного управління      

                                                                        Пенсійного фонду України

                                                                        Тернопільської  області
Анонси подій

Інформаційні послуги