Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Визначення мінімального розміру пенсії за віком (стаття 28 Закону 1058).


Визначення мінімального розміру пенсії за віком (стаття 28 Закону 1058).

1. Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, станом на 01.01.2018 - 1452 грн.

2. За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком. Наявний в особи понаднормовий страховий стаж не може бути обмежений.

3. 3 1 січня 2018 року для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати (в 2018 році - 3723 грн.), визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

4. За наявності страхового стажу менше 35 років у чоловіків та 30 років у жінок, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу, виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Для пенсій, призначених після 1 січня 2018 року, мінімальний розмір пенсії за віком виплачується після досягнення особою віку 65 років. До досягнення 65 років пенсія визначається за формулою, наведеною в статті 27 Закону, розмір пенсії до виплати не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

5. Період, за який проведено одноразову сплату єдиного внеску враховується при обчисленні розміру пенсії згідно статті 27 Закону 1058 та не враховується при визначенні мінімального розміру пенсії за віком, доплати за понаднормовий стаж, при встановленні мінімальної пенсії на рівні 40% мінімальної зарплати, та при обчисленні розміру пенсії пропорційно до наявного страхового стажу.

                                                                               Козівське об'єднане управління

                                                                               Пенсійного фонду України

                                                                               Тернопільської області

                                                                                                             09.02.2018 р.
Анонси подій

Інформаційні послуги