Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

26.04.2018 Підприємці і сплата ЄСВ


 

26.04.2018    Підприємці і сплата ЄСВ

 

 

              Довгий період часу  фізичні особи, які працювали на спрощеній системі оподаткування сплачували внески до Пенсійного фонду на добровільних засадах. Наприклад, раніше більшість «спрощенців» платили до Пенсійного фонду, 80 гривень при мінімальному внеску близько 300 гривень на місяць. Відповідно в такій же пропорції враховувся і стаж. Таким чином, за повний рік праці приватний підприємець заробляв лише три-чотири місяці страхового стажу. Як наслідок, звертаючись за пенсією, людина з подивом виявляла, що у неї просто не вистачає стажу. Це серйозна проблема, з якою вже зіткнулися десятки тисяч людей.

              Лише з 01.07.2010 року ця категорія платників законодавчо зобов’язана сплачувати страхові пенсійні внески. Був прийнятий закон про сплату такими приватними підприємцями внеску на пенсійне страхування в розмірі не нижче мінімального (з урахуванням частини фіксованого або єдиного внеску, перерахованої до Пенсійного фонду) . А з 01 січня 2011 року цю норму вже врегульовано введенням закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» №2464-V-І від 08.07.2010 року.   Відповідно до цього Закону єдиний внесок для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування (фіксований, єдиний податок) сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.               

Запровадження механізму сплати пенсійних внесків дозволить нарешті нараховувати справедливий пенсійний стаж підприємцям - фізичним особам, які працюють за спрощеною системою оподаткування.

               З 1 січня 2018 року всі фізичні особи-підприємці (ФОП), в тому числі і ті, які обрали єдиний податок, зобов'язані сплачувати єдиний соціальний внесок до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. У підприємців-єдинників, у тих із них, хто перебуває на 1-й групі спрощеної системи оподаткування, забрали можливість сплачувати ЄСВ у розмірі 0,5 мінімального страхового внеску.

               Отже із 01.01.2018 підприємці-єдинники 1-ї групи зобов’язані сплачувати ЄСВ за кожен місяць у розмірі не менше мінімального страхового внеску. А місяці 2017 року, за які сплачено ЄСВ у розмірі 352 грн (а не 704 грн), їм зарахують до страхового стажу як повні місяці.

               Зважаючи ж на те що більшість підприємців сплачують ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску, то їм світить і мінімальна пенсія. Це також поширюється на осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

        Останніми роками пенсійні питання є чи не найактуальнішою темою серед населення України. Якщо людина взяла на себе сміливість бути підприємцем, доводиться відповідати за своє майбутнє перед самим собою, платити внески в тому обсязі, що гарантують бажаний розмір пенсії. Адже не сплата  внесків не дає можливості зарахувати період трудової діяльності до страхового стажу. І , як наслідок, громадяни мають пенсію, яка не відповідає їхнім сподіванням.

 

 

                                                                    Козівське об'єднане управління      

                                                                               Пенсійного фонду України

                                                                               Тернопільської
Анонси подій

Інформаційні послуги