Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

23.05.2018р. Кому виплачують недоотриману пенсію у зв'язку зі смертю пенсіонера, які документи потрібно надати і в які строки?


23.05.2018р. Кому виплачують недоотриману пенсію у зв'язку зі смертю пенсіонера, які документи потрібно надати і в які строки?

 

 

Відповідно до частини першої статті 582 Закону України “Про загальнообов'якове державне пенсійне страхування ” сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилась недоотриманою у зв'язку з його смертю, виплачується  по місяць смерті включно членам його сім'ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, зокрема непрацездатним членам сім'ї, котрі знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом із померлим пенсіонером чи ні.Звернення за недоотриманою пенсією має бути протягом шести місяців після смерті.

Спільне місце проживання підтверджується паспортом заявника з реєстрацією адреси проживання, спільною з померлим пенсіонером, або довідкою відповідних органів з місцяф проживання, зокрема органів місцевого самоврядування.

Належність до кола членів сім'ї  підтвердується штампами в паспорті або свідоцтвом про народження, або свідоцтвом про шлюб, або за рішенням суду.

Члени сім'ї, що зареєстровані за адресою померлого пенсіонера, не повинні надавати додаткові документи про спільне проживання, якщо в паспорті заявників адреса реєстрації місця проживання зберігається з адресою померлого пенсіонера.

Членами сім'ї можуть бути визнані також інші особи за умови постійного проживання разом і ведення спільного господарства з пенсіонером. А це не лише близькі родичі, а й інші родичі або особам, які не перебувають у безпосередніх родинних зв'язках.

У разі відсутності членів сім'ї або якщо вони не звернуться за виплатою вказаної суми протягом шести місяців із дня  відкриття спадщини, сума пенсії, що належала пенсіонерові ц залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, входить до складу спадщини. Для сплати недоотриманої , що ввійшли до складу спадщини, потрібно подати до органу, що призначає пенсію, в якому перебував на обліку померлий пенсіонер, документ, що посвідчує особу заявника, свідоцтво про смерть, свідоцтво про право на спадщину, оформлене нотаріусом відповідно до чинного законодавства.

 

                                                                                               Козівське об'єднане управління

                                                                                   Пенсійного фонду України

                                                                                   Тернопільської області
Анонси подій

Інформаційні послуги