Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

30.05.2018 Звідки взяти стаж суб'єктам підприємницької діяльності.


30.05.2018  Звідки взяти стаж суб'єктам підприємницької діяльності.

Нині страховий стаж стає чи не основним показником як для виходу на пенсію, так і її розміру. В  законопроекті, піднімаючи цей показник, збільшили й періоди, які можна зарахувати до страхового стажу.

Для визначення права на призначення пенсії з 1 січня 2018 року (до страхового стажу) будуть включатися періоди перебування СПД на єдиному податку, а також фіксованому податку.

Про це вказано в пп. 27 п. 3 розд. І Закону України від 03.10.2017 р № 2148 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

Так, СПД які були на єдиному (фіксованому) податку до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії за віком будуть включати періоди:

·   з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року (включно). Для включення такого періоду до страхового стажу його необхідно буде підтвердити довідкою про реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності;

·   з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року (включно). Період буде додано до страхового стажу за умови сплати страхових внесків (ЄСВ) незалежно від сплаченого розміру.

Питання пенсійного забезпечення фізичних осіб — підприємців на загальній системі оподаткування було врегульовано. Розмір пенсії підприємців на загальній системі, залежить від страхового стажу та заробітку (доходу), з якого сплачено страхові внески (збір) до Пенсійного фонду України.

Віднині до страхового стажу зараховується також військова служба,навчання на денній формі в державних вишах на умовах держзамовлення, аспірантура й докторантура. А також перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами й догляду за дитиною до шести років.

При цьому період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності, крім осіб, які здійснювали таку діяльність на спрощеній системі оподаткування, з 1 липня 2000 року підтверджується даними персоніфікованого обліку.

                                                                                     Козівське об'єднане управління                                                                                                                                                                                  Пенсійного фонду України                                                                                             Тернопільської області




Анонси подій

Інформаційні послуги