Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

18.06.2018 Чи підлягає перерахунку пенсії у зв’язку з втратою годувальника?


 

18.06.2018    Чи підлягає перерахунку пенсії у звязку з втратою годувальника?

         Згідно зі статтею 37 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» ( далі – Закон 1058) пенсію у зв’язку з втратою годувальника призначають у такому розмірі: на одного непрацездатного члена сім’ї – 50% від пенсії за віком померлого годувальника; на двох і більше непрацездатних членів сім’ї – 100% пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частинами.

         Отже, розмір пенсії у звязку з втратою годувальника залежить від його страхового стажу та заробітку. Відповідно до статті 24 Закону 1058 під час обчислення розміру пенсії за віком, з якої обчислюється розмір пенсії в разі втрати годувальника, до страхового стажу додатково зараховується період із дня смерті до дня, коли годувальник досяг би пенсійного віку.

Заробіток для обчислення пенсії визначають за нормами статті 40 Закону 1058.

         11жовтня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». На виконання пункту4-3 розділу XV Закону 1058 пенсії, призначені відповідно до Закону до набрання чинності Закону 2148, із 1 жовтня 2017року перераховано із застосуванням середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015, та 2016 роки, та величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.

Такий перерахунок стосується пенсіонерів, що отримують пенсію за нормами Закону 1058,зокрема пенсії у звязку з втратою годувальника. Внаслідок  перерахунку пенсії зросли неоднаково, збільшення розміру пенсії в кожного пенсіонера індивідуальне, оскільки враховуються показники коефіцієнта заробітку і тривалості страхового стажу, зокрема померлого годувальника.

         Водночас з 1 жовтня 2017 року пенсійна виплата у зв’язку з втратою годувальника не може бути нижчою: на одного утриманця – 1452 грн (розмір прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановленого на 1грудня 2017 року та збільшеного на 79 грн ),на двох утриманців – 1742,40 грн (120% від розміру прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановленого на 1 грудня 2017 року та збільшеного на 79 грн) , на трьох і більше утриманців – 2178 грн (150% від розміру прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановленого на 1 грудня 2017 року та збільшеного на 79грн).

 

                                                         Козівське об'єднане управління      

                                                                        Пенсійного фонду України

                                                                        Тернопільської




Анонси подій

Інформаційні послуги