Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Санаторно-курортне лікування учасників бойових дій


Санаторно-курортне лікування учасників бойових дій

 

Учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни держава забезпечує безоплатне санаторно-курортне лікування (статті 12, 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»). Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначаються Кабінетом Міністрів України.

Зазначена пільга надається через органи соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчі органи міських, районних у містах у разі утворення (крім м. Києва) рад щляхом надання безоплатних путівок до санаторно-курортних закладів. Для учасників бойових дій безоплатна путівка надається в порядку черговості не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день; для осіб з інвалідністю внаслідок війни - позачергово щороку строком на 18-21 день; для осіб з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - відповідно до медичних рекомендацій, з них: I та II груп - до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів; III групи - до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день.

Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, - за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.  Для взяття на облік потрібно подати заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію відповідного посвідчення, а учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники війни - також копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції.

Отримувачі путівки мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування.

Гранична вартість путівки (ліжко-дня) визначається щороку Міністерством соціальної політики України. За бажанням осіб їм можуть надаватися додаткові послуги за умови оплати санаторно-курортному закладу вартості наданих послуг за рахунок власних коштів чи інших джерел, не заборонених законодавством.

Особам з інвалідністю внаслідок війни, які отримали санаторно-курортні путівки виплачується компенсація вартості проїзду до санаторно-курортного закладу та назад транспортом загального користування (залізничним та автомобільним) згідно з поданими проїзними квитками.

Замість санаторно-курортної путівки особи з інвалідністю внаслідок війни мають право отримати грошову компенсацію.

Вищезазначене питання обговорювали під час проведення 20 червня 2018 року робочої зустрічі Ганною Луцишин, в.о. начальника Козівського бюро правової допомоги з Миц Романом Богдановичем, заступником голови Козівського відокремленого підрозділу ГВО «Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України».

Ганна Луцишин також наголосила, що учасники АТО мають право на всі види безоплатної правової допомоги, що включає надання юридичних консультацій, складення процесуальних документів та, за необхідності, представництво інтересів та захист їх прав у суді.

  У приміщенні громадської організації залишено буклети інформаційного характеру та повідомлено про режим роботи Козівського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: смт. Козова, вулиця Дорошенка 3,  та тел.: (03547) 2-22-24.

 
Анонси подій

Інформаційні послуги