Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Мобільний пункт консультування працював у Козлівській об’єднаній територіальній громаді


Мобільний пункт консультування працював у Козлівській об’єднаній територіальній  громаді

 

17 липня 2018 року для жителівКозлівської селищної об’єднаної територіальної  громади у рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!»очільницею Козівського бюро правової допомоги  проведено інформування щодо можливостей отримати безоплатну правову допомогу та захистити свої права.

Фахівець бюро розповідала перехожим про те, що вони та їхні родичі чи знайомі можуть отримати безкоштовні правові консультації, роз’яснення законодавства, а також отримати допомогу при користуванні електронними сервісами Міністерства юстиції України. Громадяни також дізналися про порядок отримання безоплатної вторинної правової допомоги, що передбачає складення кваліфікованим юристом процесуальних документів та представництво інтересів в судах.

Окрім питань про діяльність бюро, жителі Козлівської селищної об’єднаної територіальної громади запитували зокрема про порядок легалізації (апостилювання) документів, підстави для виселення з житлового будинку, щодо оподаткування спадщини, прийнятої не родичами спадкодавця, та про істотні умови договору оренди земельної ділянки.

Громадяни дізналися, що для того, щоби офіційний документ був чинним на території іншої держави, його потрібно легалізувати. Легалізація здійснюється двома способами:

1.      Консульська легалізація.

2.      Проставлення міжнародного штампа «Апостиль». Проставляється на документі або оформляється як додаток до документа.

Консульська легалізація офіційних документів — це процедура підтвердження дійсності оригіналів офіційних документів або засвідчення справжності підписів посадових осіб, уповноважених засвідчувати підписи на документах, а також дійсності відбитків штампів, печаток, якими скріплено документ. При цьому спочатку документ засвідчується в міністерствах тої країни, де видано документ, а тоді ще і в консульстві країни призначення. У 1961 році була прийнята Гаазька Конвенція, що скасовує процедуру консульської легалізації, та значно спрощує надання юридичної сили документу. З того часу, всі країни, що приєдналися до даного договору, можуть легалізувати документи, шляхом проставлення на них спеціального штампа прямокутної форми «Апостиль».

Іншими словами, апостилювання -  це підтвердження справжності документа, а також підтвердження того, що людина, яка підписала відповідний документ, мала на це всі необхідні повноваження.

Ставити апостиль в Україні уповноважені три відомства: Міністерство освіти і науки (МОН), Міністерство юстиції (Мін'юст) і Міністерство закордонних справ (МЗС):

·               МОН ставить апостиль на освітніх документах;

·               Мінюст - на паперах, виданих нотаріальними органами, органами юстиції та судами;

·               МЗС - апостиль документів будь-якого виду.

 

Ганна Луцишин, в.о. начальника Козівського бюро правової допомоги розмежувала процедуру легалізації іноземних документів від процедури реєстрації довіреності, посвідченої консулами України за кордоном. Апостилювати потрібно документ, який виданий іноземним органом/установою. Якщо ж довіреність чи інший документ, посвідчений консулом України за кордоном, то такий документ не потрібно апостилювати, оскільки консульство України це українська установа, розміщена на території іншої держави. Але для того, щоб довіреність діяла на території України її потрібно зареєструвати в Єдиному реєстрі довіреностей. Реєстраторами Єдиного реєстру довіреностей є зокрема приватні нотаріуси та/або державні нотаріальні контори. Для реєстрації представнику потрібно надати документ, що посвідчує його особу, безпосередньо саму довіреність, заяву про реєстрацію довіреності, справжність підпису на якій засвідчено консулом, квитанцію про сплату послуг, згідно наказу МЮУ Про запровадження Єдиного реєстру довіреностей та внесення змін і доповнень до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України № 111/5від 28 грудня 2006 року. 

Під час інформування та консультування перехожим роздавалися буклети інформаційного характеру і примірники інформаційного видання Міністерства юстиції України «Юстиція відкрита для людей», та повідомлено про режим роботи Козівського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: смт. Козова, вулиця Дорошенка 3,  та тел.: (03547) 2-22-24.

 
Анонси подій

Інформаційні послуги