Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Право на своєчасне і в повному обсязі одержання винагороди за працю захищається законом


Право на своєчасне і в повному обсязі одержання винагороди за працю захищається законом

Незважаючи на численні заходи впливу на роботодавців з боку держави, в Україні все ж залишається актуальною проблема затримки з виплатою зарплатні. Часто працівники стикаються з ситуацією, коли роботодавець не лише не виплачує її, але й не дає гарантій протягом якого періоду будуть сплачені зароблені гроші. Тому знання працівником своїх прав у цій галузі позитивно сприятиме вирішенню конфліктних ситуацій з роботодавцем.

Варто зазначити, що працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору (стаття 21 Закону України «Про оплату праці»).
Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

Крім того слід зазначити, що Конституція України гарантує право кожному громадянину на звернення до суду за вирішенням порушених прав.

Тому, у разі порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду із заявою про стягнення належної йому заробітної плати у наказному провадженні – якщо вимога працівника про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати є безспірною, або в позовному провадженні – якщо наявний спір щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати та/або права на її отримання. Заяву подається до суду без обмеження будь-яким строком.

Відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).

Також слід відмітити, що за порушення законодавства про оплату праці винні особи притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно з законодавством.

Вищезазначену інформацію було надано 01 серпня 2018 року керівником Козівського бюро правової допомоги Ганною Луцишин під час семінару для колективу 18 Державної пожежно-рятувальної частини УДСНС України у Тернопільській області:  

У приміщенні управління ДСНС розміщено буклети інформаційного характеру і примірники інформаційного видання Міністерства юстиції України «Юстиція відкрита для людей», та повідомлено про режим роботи Козівського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: смт. Козова, вулиця Дорошенка 3,  та тел.: (03547) 2-22-24.

 
Анонси подій

Інформаційні послуги