Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Комунальна розстрочка: як платити комунальні платежі по частинах


Комунальна розстрочка: як платити комунальні платежі по частинах

Всі громадяни України кожного місяця отримують квитанції для оплати за спожиті комунальні послуги, але через постійне зростання тарифів на опалення, електроенергію, гарячу та холодну воду, оплачувати їх стає все складніше. Якщо споживач не має можливості одразу сплатити всі платежі, і в результаті цього виникла заборгованість, то згідно закону він має право на щомісячне рівномірне погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Відповідно до Закону України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію» заборгованість з квартирної плати та плати за комунальні послуги реструктуризується залежно від суми боргу та рівня доходів громадян. Для реструктуризації заборгованості громадяни укладають з підприємствами - надавачами житлово-комунальних послуг договори про щомісячне рівномірне погашення реструктуризованої заборгованості та своєчасну сплату поточних платежів за житлово-комунальні послуги (далі - договір про реструктуризацію заборгованості). На суму реструктуризованої заборгованості не нараховується пеня житлово-комунальним підприємствам на їх заборгованість перед постачальниками енергоносіїв, інших матеріальних цінностей, що використовуються для надання послуг.

Згідно Порядку погашення реструктуризованої заборгованості та
внесення поточних платежів за житлово-комунальні послуги
на період погашення реструктуризованої заборгованості загальна сума поточних платежів та платежів з погашення реструктуризованої заборгованості не повинна перевищувати 25 відсотків доходів, що визначаються під час нарахування субсидій для працюючих громадян, і 20 відсотків - для пенсіонерів та інших осіб, що отримують будь-які види соціальної допомоги. У разі коли протягом дії договору сталися зміни у складі зареєстрованих в житловому приміщенні осіб та розмірі доходу, громадянин повинен в місячний строк подати відповідні документи для перегляду умов договору. У разі дострокового погашення реструктуризованої заборгованості договір достроково припиняється.

З вищенаведеною інформацією очільниця Козівського бюро правової допомоги Ганна Луцишин ознайомила учасників семінару, який проводився у Козівській районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості. Усім присутнім роздано буклети інформаційно-правового характеру, а також повідомлено про правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО».

Для отримання безоплатної правової допомоги громадяни можуть звертатися до Тернопільського місцевого центру з надання БВПД, який знаходиться за адресою: м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 7, контактний телефон: (0352) 52-15-20, 068-355-13-63.

Адреси структурних підрозділів Тернопільського місцевого центру – бюро правової допомоги:

— м. Бережани, вул. Банкова, 6;

— смт. Козова, вул. Дорошенка, 3;

— м. Підгайці, вул. Шевченка, 2а;

— смт. Підволочиськ, вул. Д. Галицького, 80;

— м. Теребовля, вул. Кн. Василька, 150.

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Зателефонувавши за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання, актуальні адреси та контакти центрів у всіх регіонах України. Ця телефонна лінія працює цілодобово. Дзвінки у межах України – безкоштовні.
Анонси подій

Інформаційні послуги