Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

25.09.2018р. Чи буде зараховано навчання у виші на денній формі з01.09.2002 року по 28.06.2007рік до страхового стажу при виході на пенсію ?


25.09.2018р.

Чи буде зараховано навчання у виші на денній формі з 01.09.2002 року по 28.06.2007рік до страхового стажу при виході на пенсію ?

            Відповідно до статті 24 Закону України “Про загальообов'язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж — період, протягом  якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок.    Періоди трудової діяльності та інші періоди, які враховували до стажу роботи для призначення пенсії до набуття чинності Закону 1058 (до 01.04.2004р.), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених чинним раніше законодавством, окрім випадків, визначених цим Законом.                                                               Статтею 56 Закону 1058 передбачено, що до стажу роботи, який дає право на пенсію, зараховується  час навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі.                                                                    Згідно з Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній час навчання у вищих навчальних, професійних навчально-виховних закладах, навчальних закладах підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі підтверджується дипломама, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками та іншими документами, які видано на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання.                                                                                       За відсутності в документах таких відомостей для підтвердження часу навчання приймають довідки про тривалість навчання в навчальному закладі у відповідні роки за умови, що в документах містяться дані про закінчення повного навчального періоду чи окремих його етапів.                                    Варто зауважити, що час навчання в навчальних закладах після      01.01.2004 р.(якщо особа не працювала) до страхового стажу не зараховується, оскільки студенти не підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.                                                     Отже, до страхового стажу, з урахуванням якого визначатиметься право на пенсію та її розмір, буде зараховано навчання лише в період із 01.09.2002-го по 31.12.2003р.                                                                                                

                                                                                               Козівське об'єднане управління

                                                                                   Пенсійного фонду України

                                                                                   Тернопільської області




Анонси подій

Інформаційні послуги