Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Земля як основний ресурс сільськогосподарського виробництва


Земля як основний ресурс сільськогосподарського виробництва

 

У сільській місцевості громадяни можуть реалізувати своє право на самозайнятість зокрема шляхом вирощування на земельній ділянці овочів, фруктів, зернових культур тощо. Основним ресурсом сільськогосподарського виробництва є земля. Громадяни, які займаються чи хочуть займатися сільським господарством, можуть мати землю у власності або тимчасово користуватися земельними ділянками на підставі відповідного договору оренди.

Про істотні умови договору оренди землі, особливості передачі земельної ділянки в суборенду та інші питання щодо користування земельною ділянкою, роз’яснювала очільниця Козівського бюро правової допомоги Ганна Луцишин під час проведення семінару у Козівській районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості

Присутні на заході дізналися про те, що відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом УкраїниЦивільним кодексом України, Законом України «Про оренду землі», іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі. Згідно статті 13 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства. Істотними умовами договору оренди землі є: об’єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату. За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови. Орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця.

Також громадяни були проінформовані про те, що відповідно до Закону України «Про оренду землі» строк дії договору оренди землі визначається за згодою сторін, але не може перевищувати 50 років; при передачі в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства строк дії договору оренди землі визначається за згодою сторін, але не може бути меншим як 7 років; при передачі в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які є земельними ділянками меліорованих земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація, строк дії договору оренди землі визначається за згодою сторін, але не може бути меншим як 10 років. Договір оренди землі припиняється, зокрема, у разі: закінчення строку, на який його було укладено; поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря; смерті фізичної особи-орендаря, засудження його до позбавлення волі; ліквідації юридичної особи-орендаря. Договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов’язків, передбачених умовами договору, в разі випадкового знищення чи пошкодження об’єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також на підставах, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи (у тому числі в порядку спадкування), реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або припинення договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.

  Присутнім на даному заході-семінарі залишено буклети інформаційного характеру та повідомлено про режим роботи Козівського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: смт. Козова, вулиця Дорошенка 3,  та тел.: (03547) 2-22-24.
Анонси подій

Інформаційні послуги