Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

13.11.2018 “Чи матиме донька право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, якщо втрачено трудову книжку померлого батька ?”


 

 

13.11.2018     “Чи матиме донька право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, якщо втрачено трудову книжку померлого батька ?”

Згідно зі статтею 36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії за III групою інвалідності (від 1 до 5 років залежно від віку, в якому настала смерть годувальника), а в разі смерті пенсіонера чи осіб, зазначених у частині другій 32 цього Закону, а також у разі смерті особи внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, отриманих під час участі в масових акціях громадського протесту в Україні з 21.11.2013-го по 21.02.2014 р. За євроінтеграцією та проти режиму Януковича (Революція Гідності), - незалежно від тривалості страхового стажу. Водночас дітям пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на його утриманні.

Непрацездатними членами сім'ї вважаються діти померлого годувальника (у тому числі діти, які народилися до закінчення 10 місяців із дня смерті годувальника), які не досягли 18 років або старші за цей вік, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років.

  Окрім того , діти, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, мають право на пенсію до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше як до досягнення ними 23 роки.

  Згідно зі статтею 37 Закону 1058 пенсія у зв'язку з втратою годувальника на одного непрацездатного члена сім'ї призначається в розмірі 50 % від пенсії за віком померлого годувальника, обчисленому відповідно до статтей 27-28 цього Закону.

Отже, розмір пенсії у зв'язку з втратою годувальника залежить від страхового стажу та заробітку годувальника.

  Статтею 24 Закону 1058 визначено, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку — на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набуття чинності цього Закону (до 01.01.2004р.).

Відповідно до статті 620Закону 1058 і Порядку № 637 основним документом, що підверджує трудовий стаж, є трудова книжка.

За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправдиві чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймають дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки з наказів, особові рахунки й відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори й угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Таким чином, у разі втрати трудової книжки донька може підтвердити стаж роботи батька-годувальника зазначеними документами. Страховий стаж за періоди після 01.01.2004 р. Буде обчислено за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, як передбачено в статті 24 Закону 1058.

 

 

 

                                                                          Козівське об'єднане управління

                                                                          Пенсійного фонду України

                                                                          Тернопільської області

 

 




Анонси подій

Інформаційні послуги