Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Рівність жінок і чоловіків є основоположною цінністю демократичної держави


Рівність жінок і чоловіків є основоположною цінністю демократичної держави

В Україні на законодавчому рівні закріплено право на рівність жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства. Гендерна рівність – це коли представники обох статей мають однакову можливість отримувати доступ до освіти і медицини, до державного управління і політичної влади, мають рівні можливості до самореалізації та досягнення фінансової незалежності. Тому на подолання гендерних стереотипів, які ще існують у нашому суспільстві, основані на традиційних ролях чоловіків і жінок у сім’ї та обумовлені культурою і релігією, спрямована діяльність усіх органів державної влади, в тому числі центрів з надання безоплатної правової допомоги, органів місцевого самоврядування, міжнародних організацій та громадських об’єднань. 
Рівність жінок і чоловіків є фундаментальним правом; для забезпечення рівності жінок і чоловіків, слід боротися проти різноманітних форм дискримінації та зневаги, - йдеться у Європейській хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.
Конституцією України та Законом України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» забороняється дискримінація за ознакою статі. Потрібно наголосити, що відповідно до статті 6 вищевказаного закону не вважаються дискримінацією за ознакою статі: спеціальний захист жінок під  час вагітності, пологів та грудного вигодовування дитини; обов'язкова строкова військова служба для чоловіків, передбачена законом; різниця в пенсійному віці для жінок і чоловіків,  передбачена законом; особливі вимоги  щодо охорони праці жінок і чоловіків, пов'язані з охороною їх репродуктивного здоров'я.
Особа, яка вважає, що стосовно неї було застосовано 
дискримінацію за ознакою статі або вважає себе постраждалою від насильства за ознакою статі, має право звернутися зі скаргою до державних органів, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та/або до суду в порядку, визначеному законом.
Крім того особа має  право  на  відшкодування  матеріальних  збитків та 
моральної шкоди, завданих їй унаслідок дискримінації за ознакою
статі, сексуальних домагань чи інших актів насильства за ознакою
статі.

Питання гендерної рівності обговорювали під час робочого візиту керівника Козівського бюро правової допомоги Ганни Луцишин до Козівської селищної ради, за участю селищного голови Адаміва Ярослава Богдановича та трудового колективу місцевої ради 30 листопада 2018 року.

Для отримання безоплатної правової допомоги громадяни можуть звертатися до Тернопільського місцевого центру з надання БВПД, який знаходиться за адресою: м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 7, контактний телефон: (0352) 52-15-20, 068-355-13-63.

Адреси структурних підрозділів Тернопільського місцевого центру – бюро правової допомоги:

— м. Бережани, вул. Банкова, 6;

— смт. Козова, вул. Дорошенка, 3;

— м. Підгайці, вул. Шевченка, 2а;

— смт. Підволочиськ, вул. Д. Галицького, 80;

— м. Теребовля, вул. Кн. Василька, 150.

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Зателефонувавши за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання, актуальні адреси та контакти центрів у всіх регіонах України. Ця телефонна лінія працює цілодобово. Дзвінки у межах України – безкоштовні.

 
Анонси подій

Інформаційні послуги