Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Як працює пенсійна система


        Як працює пенсійна система

         Кожен громадянин із початком своєї діяльності, разом із зарплатою у рамках соціального пакета отримує від роботодавця внески на свій обліковий запис у вигляді ЄСВ — єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

         В Україні ставка ЄСВ на сьогодні становить 22% від розміру заробітної плати і є обов'яковою до сплати усіма рободавцями за своїх працівників, а фізичними особами-підприємцями та громадянами — за себе.

         Щомісяця на обліковий запис людини вноситься інформація щодо суми внеску.Процес повторюється  кожного місяця, щороку, аж до повного припинення трудової діяльності людини, і поновлюється у випадку повернення до роботи.

         Усі ці кошти спрямовують на фінансування виплат пенсій. Після фіксації внесків у системі за кожним громадянином вони, фактично, перетворюються на персональні бали, які потім використовуються при визначенні розміру пенсії. Такий механізм убезпечує гроші від інфляційних процесів, оскільки відсутнє зберігання коштів у “живому” вигляді.

         Досягши пенсійного віку, громадянин звертається до Пенсійного фонду за призначенням пенсії, після чого набирають чинності страхові принципи роботи системи.         

         Ключові елементи такої системи наступні :

-застрахована особа – працівник, майбутній пенсіонер;

-сплата внесків — роботодавцем або застрахованою особою, якщо він або вона є фізичною особою-підприємцем чи самозайнятою особою;

-фонд внесків, із якого здійснюються виплати — Пенсійний фонд;

-страховий випадок — набуття особою визначеного віку і виконання умов програми.

         Формула розрахунку складається з двох основних части — внесків, зароблених під час трудової діяльності, та тривалостістрахового стажу. Вартість внесків приводиться у відповідність до сучасних економічних умов.

         Щороку відбувається автоматична індексація пенсійних виплат для приведення їх у відповідність до актуальних економічних змін. Цей процес є абсолютно автоматичним та грунтується  на двох основних показниках - сумі 50% зростання інфляції та 50% зростання середніх зарплат за попередній рік.  Таким чином нівелюється  вплив інфляційних процесів на вартість пенсії, а також відбувається  її збільшення понад інфляційний рівень завдяки зростанню надходжень від збільшення заробітних плат.

         Перша така іддексація відбудеться у березні 2019 року.

         Реформа позбавила пенсійну систему такого поняття, як “пенсія за статусом”, а також  усунула можливість для політиків до ручного втручання. Водночас існують значні виклики поза пенсійною системою, які негативно впливають на її роботу. Йдеться передусім про неофіційну зайнятість, яка створює ситуацію, коли осіб, за яких сплачують внески, є менше, ніж осіб, яким здіснюються виплати. Саме тіньовий сектор економіки з незадекларованою працею та зарплатами в конвертах є головною проблемою низьких пенсій.

 

 

10.01.2019                                                Козівське об'єднане управління

                                                                       Пенсійного фонду України

                                                                       Тернопільської області

 

 

 

 
Анонси подій

Інформаційні послуги