Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

20.02.2019 До уваги фізичних осіб-підприємців


 20.02.2019 До уваги фізичних осіб-підприємців

         Козівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області нагадує, що страховий стаж є одним із основних показників, що визначає право на призначення державної пенсії. Тобто для виходу на пенсію необхідно не лише досягти пенсійного віку, а і мати страховий стаж необхідний для призначення пенсії.

            Страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж формується виключно пропорційно сплаченим страховим внескам.

            Обчислюється страховий стаж в місяцях. Повний місяць роботи, зараховується в повному обсязі тількиза умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою за мінімально встановлений розмір. На сьогоднішній день мінімальний розмір єдиного соціального внеску 819,06 гривень. Єдиний внесок розраховується за формулою: розмір мінімальної заробітної плати х 22%  Відповідно при збільшені мінімальної заробітної плати буде збільшуватись розмір мінімального внеску.Тобто причиною не зарахування страхового стажу або зарахування не в повному обсязі, є не сплата страхового внеску або сплата внеску в розмірі менше мінімального.

            Також хотілося б зазначити, що з початку 2017 року,всі підприємці щомісячно зобов’язані платити єдиний соціальний внесок. Така правова норма набула чинності згідно Закону№1774, яким внесено зміни до Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №2464 від 08.07.2010. Зміни стосуються обліку та сплати ЄСВ підприємцями на загальній системі оподаткування щомісячно, а не лише за той місяць, коли отримано дохід. Ще в 2016 році, такий обов’язок стосувався тих, хто має дохід, тобто до розміру сплаченого ЄСВ зараховувалися лише місяці, коли ФОП на загальній системі фактично отримував дохід та показував його у звітах. Тепер, єдиний соціальний внесок необхідно сплачувати кожен місяць. Фізичним особам- підприємцям, які тимчасово не ведуть діяльність єдиний внесок нараховується автоматично, що призводить до зростання заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску.

Відповідно, ті особи, які тимчасово не ведуть діяльність змушені або припинити її взагалі, або платити мінімально встановлений розмір ЄСВ.

            Додатково повідомляємо, що отримати інформацію про періоди зарахування страхового стажу можливо дистанційно, а саме через веб-портал Пенсійного фонду України.

                                                                                              Козівське об'єднане управління

                                                                                       Пенсійного фонду України                                                                                                  Тернопільської області

 
Анонси подій

Інформаційні послуги