Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

20.02.2019р. Під час роботи в шкідливих умовах людина отримала травму, їй було встановлено інвалідність внаслідок трудового еаліцтва


20.02.2019р. Під час роботи в шкідливих умовах людина отримала травму, їй було встановлено інвалідність внаслідок трудового еаліцтва. Чи буде зараховано до її страхового та пільгового стажу період перебування на інвалідності?

         Статтею 24 Закону 1058 передбачено, що час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи з шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах в пільгових розмірах.

         Водночас частиною 4 статті 24 Закону 1058 передбачено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що зараховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набуття чинності цього Закону (до 01.01.2004), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом. Відповідно до статті 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення” час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи для призначення пенсії за віком, а також до стажу роботи з шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах.

         Отже, час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням за період до 01.01.2004 зараховується як до страхового стажу, так і до стажу, що дає право на пільгову пенсію(якщо нещасний випадок стався під час роботи в шкідливих умовах або внаслідок профзахворювання).

         Час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням за період після 01.01.2004 зараховується тільки до стажу, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах (якщо нещасний випадок стався під час роботи в шкідливих умовах або внаслідок профзахворювання). До страхового стажу, з урахуванням якого визначається розмір пенсії, цей період не зараховується.

        

 

        

        

                                                                                                 Козівське об'єднане управління

                                                                                   Пенсійного фонду України

                                                                                   Тернопільської області

 

 

                                




Анонси подій

Інформаційні послуги