Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

20.02.2019 Пенсійний Фонд інформує: легалізація зайнятості – запорука соціального захисту працівника


 

20.02.2019 Пенсійний Фонд інформує: легалізація зайнятості – запорука соціального захисту працівника

            В теперішній час детінізація заробітної плати - є одним із основних питань сьогодення. Тому що в умовах діючої солідарної системи своєчасна та в повному обсязі сплата страхового та єдиного внесків є не тільки обов’язком, але і набуває морального сенсу. Сплата внесків забезпечує фінансування поточних пенсійних виплати та грошової допомоги, а отже і добробут пенсіонерів.                            Майбутнім пенсіонерам важливо знати, що до страхового стажу зараховуються періоди (строки), протягом яких особа підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.                                                                                            Тобто тільки при нарахуванні страхувальником заробітної плати (доходу) не менше мінімальної та відповідно сплати єдиного внеску у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, застрахованій особі страховий стаж зараховується в повному обсязі. Не виконання даних умов зачіпає інтереси найманих працівників, їх майбутні пенсійні права. Багато працівників зараз не бачать проблем в отриманні «тіньової» заробітної плати, так як отримують «чистий прибуток».                                       Але погоджуючись працювати на таких умовах, вони самі залишають себе без соціальних гарантій:

- страхового стажу для призначення пенсії;

- сплати в повному обсязі листка непрацездатності;

- виплат по соціальному страхуванню у разі нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань;

- виплат, пов’язаних зі скороченням штатів, народженням дитини.                               На даний час більшість підприємств та приватних підприємців використовують такі нелегальні схеми виплати заробітної плати, що призводить до скорочення коштів які надходять до бюджету Пенсійного фонду, перешкоджає проведенню соціальних реформ та негативно впливає на добробут кожного.Варто не забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків є грубим порушенням Законів України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність.                                Для уникнення таких проблем та заохочення роботодавців до сплати внесків в повному обсязі, з 1 січня 2016 року набрали чинності зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», в частині визначення кола платників єдиного соціального внеску та тарифу нарахування єдиного соціального внеску.                                                                          А саме, встановлена єдина ставка єдиного соціального внеску у частині нарахувань в розмірі 22% незалежно від класу професійного ризику та виду доходу, скасували ЄСВ у частині утримань та головна вимога про сплату ЄСВ з бази не менше мінімальної заробітної плати.                                                                                             Звертаємо увагу, що незважаючи на скасування утримань, працівники продовжують залишатися застрахованими особами. Адже за них сплачує єдиний соціальний внесок роботодавець. Тому, як і раніше, період перебування в трудових відносинах, за який сплачено ЄСВ, включається до трудового стажу і працівники мають право на матеріальне забезпечення із соціальних фондів.

            Підводячи підсумки вищезазначеного можна зробити висновок, що кожний працівник повинен зрозуміти - причина його майбутньої мізерної пенсії, це теперішня нелегальна праця та «тіньова» зарплата. Забезпечимо разом своє майбутнє!

                                                                                              Козівське об'єднане управління                                                                                                                                                                                     Пенсійного фонду України                                                                                                       Тернопільської області

 

 
Анонси подій

Інформаційні послуги