Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Забезпечення технічними і іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю


Забезпечення технічними і іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю.

У цивілізованому суспільстві головним індикатором виявлення справжньої людяності є ставлення до осіб з інвалідністю та людей похилого віку, адже кожний громадянин з обмеженими можливостями має право на повноцінне життя. Реабілітація — це поверненн людини в її фізичне, психологічне  соціальне життя. Наше завдання — створити таку систему, в центрі якої буде пацієнт і його потреби.

Нині Україну навряд чи можна назвати комфортною для осіб з обмеженими можливостями, інвалідністю. Проблема протезування, забезпечення таких людей технічними та іншими засобами реабілітації в нас актуальна як ніколи раніше через війну і певну кількість поранених внаслідок участі у бойових діях. Суспільство, хоч і досить повільно, вчиться толерантності й гідного ставлення до таких людей, забезпечуючи їм безперешкодний доступ до різних закладів. Проте найголовнішою проблемою залишається забезпечення сучасними протезами та засобами розширення можливостей людей, які цього потребують.

26 червня 2019 року в Управлінні праці та соціального захисту Козівської РДА з метою створення сприятливих умов та повної реабілітації осіб з обмеженими можливостями був проведений семінар для соціальних працівників «Про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю» головним спеціалістом Козівського бюро правової допомоги Оксаною Пекар.

Під час зустрічі Оксана Пекар розповіла працівникам хто ж має право на безоплатне забезпечення, як особи забезпечуються першочергово технічними засобами, на основі яких документів особу інваліда можуть поставити на облік, в якому разі особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа знімаються з обліку та інше.

Соціальні гарантії щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю в Україні визначено Законом України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні». Статтею 7 цього Закону передбачено, що медико-соціальна експертна комісія та лікарсько-консультативна комісія лікувально-профілактичного закладу складає індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю, в якій визначаються реабілітаційні заходи і строки їх виконання, та здійснює контроль за повнотою та ефективністю виконання цієї програми.

Для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення працівники органів соціального захисту населення можуть надати консультацію щодо:

-переліку підприємств, які відповідають кваліфікаційним вимогам із зазначенням контактних даних, до яких особи з інвалідністю або їх законні представники можуть звернутися з питань забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;

-електронного каталогу технічних та інших засобів реабілітації, якими такі підприємства забезпечують осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб;

-механізму забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, надання послуг реабілітації та отримання компенсації.

До технічних та інших засобів реабілітації належить:

-протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття;

-спеціальні засоби для самообслуговування та догляду;

-засоби для пересування;

-допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;

-меблі та оснащення;

-спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

Індивідуальна програма реабілітації є обов’язковою для виконання  реабілітаційними установами згідно із статтею 23 Закону України “Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні”.

Тому хочеться звернути увагу місцевих органів державної влади й органів місцевого самоврядування , роботодавців і громадських організай на проблеми людей з обмеженими фізичними можливостями.
Наш обов’язок допомагати людям, які зазнали травм. Допомагати не лише матеріально, а насамперед своєю увагою і чуйністю, добрим словом і конкретною справою.

Для отримання безоплатної правової допомоги громадяни можуть звертатися до Тернопільського місцевого центру з надання БВПД, який знаходиться за адресою: м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 7, контактний телефон: (0352) 52-15-20, 068-355-13-63.

Адреси структурних підрозділів Тернопільського місцевого центру – бюро правової допомоги:

— м. Бережани, вул. Банкова, 6;

— смт. Козова, вул. Дорошенка, 3;

— м. Підгайці, вул. Шевченка, 2а;

— смт. Підволочиськ, вул. Д. Галицького, 80;

— м. Теребовля, вул. Кн. Василька, 150.

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Зателефонувавши за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання, актуальні адреси та контакти центрів у всіх регіонах України. Ця телефонна лінія працює цілодобово. Дзвінки у межах України – безкоштовні.

 

 

 
Анонси подій

Інформаційні послуги