Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Минулого тижня у Козівському управлінні Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Актуальність сплати доходів з фізичних осіб отриманих у 2018 році»


 

 

Минулого тижня у Козівському управлінні Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча  лінія»  на тему «Актуальність сплати доходів з фізичних осіб  отриманих у 2018 році»   

 

Минулого тижня у Козівському управлінні Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча  лінія»  на тему «Актуальність сплати доходів з фізичних осіб  отриманих у 2018 році»   . З платниками податків спілкувалася  старший державний ревізор – інспектор відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб Вацлавська Надія Петрівна .

Наступним буде перелік деяких запитань , які надійшли під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія».

 

Яка відповідальність до фізичної особи за неподання або несвоєчасне подання декларації?

 

За неподання або несвоєчасне подання декларації до особи застосовується попередження або штраф від 51 грн. до 136 грн., як визначено статтею 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку). Крім того, якщо платник не подав в установлений термін декларацію, ДФС на підставі наявної податкової інформації за результатами документальної позапланової перевірки має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податку.   При цьому, у відповідності до п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України до платника податків застосовується фінансова відповідальність (штраф у розмірі 25% або 50% суми донарахованого податкового зобов’язання). Аналогічні дії ДФС і відповідальність платника – якщо торік платник перерахував лише податок на доходи фізичних осіб, а військовий збір – ні..

 

Чи є випадки звільнення фізичної особи від обов’язкового подання податкової декларації про  майновий стан  і  доходи ?

 

Згідно з п.179.4 ст.179 Податкового кодексу України платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи в таких випадках :

а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які: є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року; перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації; перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року; перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року.

б) в інших випадках, визначених цим розділом.

Відповідно до п.179.2 ст.179 Податкового кодексу України обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи: від податкових агентів, які згідно з цим розділом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу; виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених цим розділом; від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу; у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 цього Кодексу.

 

 

У минулому році отримав у подарунок від рідного брата автомобіль. Чи необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи та сплачувати податки ?

Законом України від 23 лютого 2017 року №1910 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» внесено зміни до статті 174 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями. Згідно з вказаними змінами ,  з 1 січня 2017 року звільняється від обкладання податком на доходи фізичних осіб та військовим збором вартість спадщини чи подарунків, отриманих від спадкодавця або дарувальника членами його сім’ї другого ступеня споріднення. До їх числа відносяться: рідний брат, сестра, бабуся, дід та онуки.

Враховуючи наведене,  при отриманні у 2018 році  подарунку  від рідного брата - автомобіля, такий платник податкову декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції не подає, а відтак сплачувати податки внаслідок такої операції.

 

Чи оподатковуються подарунки від родичів , які не відносяться до родичів першого та другого ступеня споріднення ?

 

Податковим кодексом України визначено перелік членів сім’ї фізичної особи першого та другого ступенів споріднення, а також питання оподаткування спадщини за нульовою ставкою у разі успадкування майна цими категоріями осіб.

            Так , членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей оподаткування вважаються її батьки , її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

            Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

            Фізичні особи – резиденти, які отримують спадщину (подарунок) від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого і другого ступеня споріднення сплачують податок на доходи фізичних осіб сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків від будь- якої спадщини .

            Подарунки від родичів першого і другого ступеня споріднення  оподатковуються  за нульовою ставкою , а від інших осіб – за ставкою 5 відсотків , від нерезидентів  – 18 %.  

 

Чи отримають батьки право на податкову знижку,  якщо договір та квитанції на оплату навчання оформлені на ім’я дитини?

Згідно з чинним законодавством, скористатися правом на податкову знижку за навчання дитини може один з батьків, за умови надання ним відповідних підтверджуючих документів, зокрема, договору про навчання дитини, який укладений між навчальним закладом та дитиною, квитанції про оплату за навчання, довідки про доходи.

При цьому, у договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини), оскільки згідно з Законом України «Про освіту» договір укладається між закладом освіти і здобувачем освіти (його законними представниками) та/або юридичною чи фізичною особою, яка здійснює оплату.

 

Отже, один із батьків має право доручити своїй дитині здійснити правочин у вигляді проведення розрахунку (сплати коштів) за навчання за рахунок належних йому коштів. При цьому фактичні витрати на оплату вартості навчання несуть батьки дитини, яка навчається.

Чи можу я отримати податкову знижку по договору іпотеки?

До податкової знижки мають право включити платники податків частину суми процентів, фактично сплачених протягом звітного року, за іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах.

При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на день сплати таких процентів.

Таке право виникає, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купляється житловий будинок, квартира або кімната, визначених таким платником як основне місце його проживання. Зокрема, згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

Окрім того, включаються до податкової знижки суми витрат, які пов’язані зі сплатою видатків на будівництво чи придбання доступного житла, визначених законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та проценти за ними.

Порядок визначення суми процентів, сплачених платником за користування іпотечним житловим кредитом, з метою нарахування податкової знижки, регулюється статтею 175 Податкового кодексу.

 

 

 

 

 

 

 

Козівське управління

ГУ ДФС у Тернопільській області




Анонси подій

Інформаційні послуги