Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Інформування працівників Козівського Військового комісаріату про безоплатну правову допомогу.


Інформування працівників Козівського Військового комісаріату про безоплатну правову допомогу.

23 серпня 2019 року головний спеціаліст Козівського бюро правової допомоги Пекар Оксана провела дистанційний майданчик в Козівському районному  військовому комісаріаті для працівників та військовослужбовців з метою розширення доступу до безоплатних правових послуг.

Пекар Оксана розповіла про існуючу систему надання безоплатної правової допомоги , а саме хто може користуватись такими послугами та які послуги можна отримати у бюро відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Під час зустрічі Оксана Пекар пояснила ,що таке безоплатна первинна та безоплатна вторинна правова допомога , та порядок її отримання.

Так відповідно до ст..7 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»  ,безоплатна первинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб,  та ст.. 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» регламентує ,що безоплатна вторинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.

Розповіла ,які види правових послуг включає в себе безоплатна первинна та безоплатна вторинна правова допомога, основні завдання  та послуги бюро, звернувшись до якого громадяни можуть отримати інформацію, консультацію та розяснення з правових питань, отримати доступ до безоплатної вторинної правової допомоги ,порядок розгляду звернень про надання безоплатної первинної та вторинної допомоги .

Пояснила ,які можуть бути підстави  для відмови в наданні безоплатної вторинної правової дороги, до таких підстав відповідно до ст..20 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» належить :

1. Особі може бути відмовлено в наданні безоплатної вторинної правової допомоги за наявності хоча б однієї з таких підстав:

1) особа не належить до жодної з категорій осіб, передбачених частиною першою статті 14 цього Закону;

2) особа подала неправдиві відомості або фальшиві документи з метою віднесення її до однієї категорій осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу;

3) вимоги особи про захист або відновлення її прав є неправомірними;

4) особі раніше надавалася безоплатна вторинна правова допомога з одного і того ж питання;

5) особа використала всі національні засоби правового захисту у справі, з якої звертається за наданням безоплатної вторинної правової допомоги.

2. У разі якщо особі відмовлено в наданні безоплатної вторинної правової допомоги на підставі пункту 5 частини першої цієї статті, до рішення про відмову додається письмове роз'яснення про порядок звернення до відповідних міжнародних судових установ чи відповідних органів міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна.

А також розповіла підстави та порядок припинення надання безоплатної вторинної правової допомоги, та про підстави та порядок заміни адвокатів або працівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.

На зустрічі були роздані буклети про надання безоплатної правової допомоги та повідомлено контактну інформацію, за якими працівники та військовослужбовці можуть звертатись для отримання безоплатних правових послуг за адресою:

 смт. Козова, вулиця Дорошенка 3, та тел..:(03547) 2- 22 – 24. 

 
Анонси подій

Інформаційні послуги