Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Робоча зустріч в Службі у Справах дітей Козівської Районної Державної Адміністрації


Робоча зустріч в Службі у Справах дітей Козівської Районної Державної Адміністрації.

 

18 вересня 2019 року у Районній Державній Адміністрації головний спеціаліст відділу «Козівське бюро правової допомоги» Пекар Оксана Олегівна спільно з  начальником Служби у справах дітей районної державної адміністрації Озерянською Марією Михайлівною та з працівниками служби провели робочу зустріч на тему «Порядок ведення службами у справах дітей обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах».

Протягом життя сімї стикаються з різними випробуваннями.

І це справді так. За своє життя кожна людина переживає і радість перемог, і перше кохання, і гіркоту невдач, розлук, втрату близьких людей. Вже не перший рік трапляється так, що кожен прожитий день – це випробування то на людяність, то на моральність, то на витривалість. Але багато проблем виникає через необізнаність пересічних громадян із законодавчою базою.  Нажаль, не кожна родина в змозі самостійно вирішити труднощі, які виникають на їхньому шляху.

Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги»  складні життєві обставини – це обставини, спричинені інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем (сирітство, безпритульність, відсутність житла або роботи, насильство, зневажливе ставлення та негативні стосунки в сім’ї, малозабезпеченість), життєвими звичками і способом життя, внаслідок яких особа частково або повністю не має (не набула або втратила) здатності чи можливості самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя та брати участь у суспільному житті.

Починаючи з 2005 року, в практику соціальної роботи центрів соціальних служб для сімей, дітей та молоді з сім’ями, які виховують дітей, введено новий термін – сім’я, яка опинилася у складних сімейних життєвих обставинах.

Сім’я, що перебуває у складних життєвих обставинах – це сім’я, яка втратила свої виховні можливості через виникнення таких умов, що порушують нормальну життєдіяльність одного або кількох членів сім’ї, наслідки яких вони не можуть подолати самостійно.

Такі сім’ї поділяються на три групи :

-         сім’ї, у яких виникли проблеми через матеріальні труднощі, а саме: внаслідок безробіття, відсутності житла, необхідності лікування членів родини. Особливо гостро ця проблема постає для багатодітних сімей, одиноких матерів (батьків), у сім’ях, де один з батьків втратив працездатність через хворобу, випускників інтернатних закладів, малозабезпечених родин;

-         сім’ї, у яких виникли складнощі через юридичні проблеми, а саме: через необізнаність щодо своїх прав та обов’язків, брак коштів на відновлення документів (прописки, свідоцтва про народження, оформлення аліментів) тощо;

-         сім’ї, в яких виникли психологічні проблеми. Наприклад, з приводу труднощів перехідного віку дитини, при повторному шлюбі матері чи батька, у разі гіперконтролю з боку батьків, незадоволення потреби в спілкуванні, насильства з боку одного з членів родини, бездоглядності дитини.

Визначено,що до сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, належать сімї, які не можуть самостійно подолати або мінізувати негативний вплив, певних життєвих обставин. Так відповідно до ст.1 ч.15 Закону України «Про соціальні послуги» Чинниками, що можуть зумовити складні життєві обставини є:

 - похилий вік;

 - часткова або повна втрата рухової активності, пам’яті;

 - невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування;

 - психічні та поведінкові розлади, у тому числі внаслідок вживання психоактивних речовин;

 - інвалідність;

 - бездомність;

 - безробіття;

 - малозабезпеченість особи;

 - поведінкові розлади у дітей через розлучення батьків;

 - ухилення батьками або особами, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків із виховання дитини;

 - втрата соціальних зв’язків, у тому числі під час перебування в місцях позбавлення волі;

 - жорстоке поводження з дитиною;

 - насильство за ознакою статі;

 - домашнє насильство;

 - потрапляння в ситуацію торгівлі людьми;

 - шкода, завдана пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією.

 

Смт. Козова, вулиця Дорошенка 3, та тел..:(03547) 2- 22 – 24. 

 

 
Анонси подій

Інформаційні послуги