Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

«Всеукраїнський тиждень проти булінгу»


«Всеукраїнський тиждень проти булінгу»

Регулярне та цілеспрямоване нанесення фізичної й душевної шкоди стало об’єктом уваги науковців і педагогів, починаючи з 70 – х років минулого століття, й отримало спеціальну назву – «булінг».

Згідно ст. 173-4 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого. Булінг є гострою проблемою сучасності.

Прикметною ознакою булінґу є довготривале «відторгнення» дитини її соціальним оточенням.

Найчастіше булінґ відбувається в таких місцях, де контроль з боку дорослих менший або взагалі його нема. Це може бути шкільний двір, сходи, коридори, вбиральні, роздягальні, спортивні майданчики. У деяких випадках дитина може піддаватися знущанням і поза територією школи, кривдники можуть перестріти її на шляху до дому. Навіть удома жертву булінґу можуть продовжувати цькувати, надсилаючи образливі повідомлення на телефон або через соціальні мережі.

За даними різних досліджень, майже кожен третій учень в Україні так чи інакше зазнав булінгу в школі, потерпав від принижень і глузувань: 10% - регулярно (раз на тиждень і частіше); 55 % - частково піддаються знущанню з боку однокласників; 26% - батьків вважають своїх дітей жертвами булінгу.

Так, з метою недопущення та попередження негативних проявів насильства серед дітей, працівники відділу «Козівське бюро правової допомоги» Дзюбан Уляна Михайлівна та Пекар Оксана Олегівна разом з працівниками Козівського районного відділу державної виконавчої служби, Козівського районного відділу ДРАЦС та Козівською районною філією Тернопільського обласного  центру зайнятості протягом Всеукраїнського тижня протидії булінгу провели для дітей сьомих,восьмих та дев’ятих класів правопросвітницькі уроки на тему: «Булінг».

Під час уроку розглядалися такі питання: що таке булінг,форми та види булінгу, хто може стати жертвою булінгу, хто може стати агресором, причини поведінки агресора, жертви, свідків, наслідки шкільного насилля, як реагувати на цькування, про навички протидії булінгу та про відповідальність за знущання над іншими.

Наприкінці уроку було зроблено висновок: агресор, як і жертва, потребує допомоги родини, психолога, вчителя, батьків, а будь-яку проблему можна вирішити, якщо про неї знають та її обговорюють.

 

 

 

 
Анонси подій

Інформаційні послуги