Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

В понеділок 16 вересня 2019 року у Козівському управлінні Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Податкова знижка на навчання 2019 »


 

 

В понеділок 16 вересня 2019 року у Козівському управлінні Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча  лінія»  на тему «Податкова знижка на навчання 2019 »   

 

В понеділок 16 вересня 2019 року у Козівському управлінні Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча  лінія»  на тему «Податкова знижка на навчання 2019». З платниками податків спілкувався заступник начальника – начальник відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб Скакун Олег Ярославович  .

Вкажемо на найцікавіші запитання , що надійшли під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія».

 

Питання №1 Який термін подання декларації про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки на навчання  та куди слід подавати таку декларацію?

 

Відповідь Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (пп. 166.1.2 ст. 166 ПКУ).

Податкова декларація подається контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 ПКУ).

При цьому, за вибором платника декларація може бути подана в один із таких способів:

особисто або уповноваженою на це особою;

надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

 

 

Питання №2 Чи можу я скористатися правом на податкову знижку в 2020 році у випадку якщо я не скористався таким правом по 31 грудня 2019 року.

 

 

Відповідь Слід зазначити, що у разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Отже, у 2020 році Ви можете скористатися правом податкової знижки за наслідками  2019 року, а за наслідками  2018 року право на нарахування податкової знижки втрачається.

 

 

Питання №3 Чи має право особа подати уточнюючу декларацію по податковій знижці на навчання, якщо виявлено факт не включення сум коштів витрачених на навчання дитини , які не враховані при поданні декларації?

 

Відповідь: Якщо були виявлені документально підтверджені суми, що не були враховані при поданні річної податкової декларації, для реалізації свого права на податкову знижку платник податку може подати уточнюючу декларацію до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року, оскільки право на податкову знижку надається лише за наслідками звітного податкового року.       

 

Питання №4 Чи має право на податкову знижку один з батьків, якщо в квитанціях зазначені дані дитини?

Відповідь: Згідно з підпунктом 166.3.3 пунктом 166.3 статті 166 Податкового кодексу України (Кодекс) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (пп.166.2.1 п.166.2 ст.166 Кодексу).

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 року N2947-III, батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей (до 18 років).

Згідно із ст. 199 Сімейного кодексу, якщо повнолітні діти продовжують навчатися і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Відповідно до Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV (ЦКУ) права володіння, користування та розпорядження своїм майном, у тому числі грошовими коштами, належать його власникові (ст. 317 ЦКУ), а неповнолітні діти за згодою батьків можуть вчиняти деякі правочини (ст. 32 ЦКУ), зокрема проводити розрахункові операції щодо укладеного на їх ім’я договору на навчання. Це положення застосовується і до дітей, вік яких обумовлено ст. 199 Сімейного кодексу.     

Враховуючи зазначене вище, один із батьків (платник податку) має право доручити своїй дитині здійснити правочин у вигляді проведення розрахунку (сплати коштів) за навчання за рахунок належних платнику податків коштів (у т. ч. заробітної плати). При цьому, фактичні витрати на сплату вартості навчання несе платник податку - батько або мати дитини, яка навчається.

Тобто, квитанції, в яких зазначено П. І. Б. дитини платника податку, є документами, що підтверджують фактично понесені витрати платника податку (батька або матері) у зв’язку зі сплатою вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти дитини, яка не одержує заробітної плати та дають йому право на отримання податкової знижки з передбачених підпунктом 166.3.3 пунктом 166.3 статті 166 Кодексу підстав.

Водночас, якщо дитині, що навчається і не працює, у звітному році, за який один з батьків реалізовує право на податкову знижку, виповнюється 24 роки, то право на податкову знижку за такий рік у батьків не втрачається.

Питання №5 Моя заробітня плата за 2018 рік становила 110 тис. грн.. Вартість навчання 27 тис. грн.. На який розмір податкової знижки я можу розраховувати?

Відповідь. Враховуючи , що Ваша заробітня плата у 2018 році становила 110 тис. грн.. , з неї стягнуто ПДФО у розмірі 19800 грн.

110000 – 27 000 =  83000 грн.

27000*0,18 = 4860 грн.

19800-4860 = 14940 грн. розмір податкової знижки

Отже, виходячи з наведених розрахунків , розмір податкової знижки становить 14940 грн..

 

Козівське управління

ГУ ДФС у Тернопільській області




Анонси подій

Інформаційні послуги