Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Консультування громадян село Геленки


Консультування громадян село Геленки

20 листопада 2019 року в приміщені Геленківської сільської ради головний спеціаліст відділу Козівське бюро правової допомоги Пекар Оксана провела прийом громадян.

Під час прийому Оксана Пекар надала жителям відповіді на такі питання як, встановлення родинних відносин та про примусове виселення з житлового приміщення.

Під родинними відносинами слід розуміти, насамперед, кровний зв’язок між людьми, за наявністю якого у людини виникають відповідні юридичні наслідки, тобто, виникнення, зміна чи припинення прав та обов’язків: право на спадщину, право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника, одержання компенсації тощо.

Оксана Пекар розповіла, що встановлення факту родинних відносин здійснює суд у порядку окремого провадження, а сама заява про встановлення факту родинних відносин подається заявником до суду за місцем його проживання. Заявниками у справі про встановлення факту родинних відносин можуть бути:

    • спадкоємці померлої особи, котрі мають право на спадщину, проте, не мають відповідних документів котрі підтверджують кровний зв’язок із померлим, а тому звернулись до суду із заявою про встановленням факту родинних відносин;

    • особи, котрі мають право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника і яким відмовлено в її призначенні через відсутність доказів, що підтверджують родинні відносини;

    • інші особи, якщо встановлення такого факту тягне за собою виникнення юридичних наслідків для цих осіб.

Заінтересованими особами у справах про встановлення факту родинних відносин, знову ж таки, залежно від мети встановлення цього факту, можуть бути особи, яким рішення по справі може вплинути на їх права, обов’язки та законні інтереси. 

Також, щоб встановити факт родинних відносин потрібно надати докази, що підтверджують наявність даного юридичного факту
(документи,  акти,  листи  ділового  чи приватного характеру,  які
вміщують відомості про родинні відносини),
довідка   органів   ДРАЦС   про   неможливість  поновлення свідоцтва про народження або про шлюб заявника чи осіб,стосовно, яких подана заява.

Щодо питання примусове виселення з житлового приміщення, то згідно Статті 72. Житлового кодексу України , визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку. Також розповіла, які документи потрібно зібрати для складення процесуального документа.

На зустрічі були роздані буклети про надання безоплатної правової допомоги та повідомлено контактну інформацію, за якими мешканці району можуть звертатись для отримання безоплатних правових послуг за адресою:

 смт. Козова, вулиця Дорошенка 3, та тел..:(03547) 2- 22 – 24. 

 

 
Анонси подій

Інформаційні послуги