Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Гаряча лінія на тему «Спрощена система оподаткування для юридичних осіб » відбулася в Козівському управлінні Головного управління ДПС у Тернопільській області.


Гаряча лінія на тему «Спрощена система оподаткування для юридичних осіб »   відбулася в Козівському  управлінні Головного управління ДПС у Тернопільській області.

 

15 листопада 2019 року в Козівському управлінні Головного управління Державної податкової  служби у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча  лінія»  на тему «Спрощена система оподаткування для юридичних осіб »   . З платниками податків спілкувалася заступник начальника управління - начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Козівського управління Головного управління ДПС у Тернопільській області Марія ЗАХАРКІВ.  

 

Декілька найцікавіших питань,  що  надійшли під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» будуть описані нижче.

Питання №1 На якій групі платників єдиного податку можуть перебувати юридичні особи?

Спрощена система оподаткування для юридичних осіб представлена двома групами – третьою і четвертою.

Умови перебування на спрощеній системі встановлені п. 291.4  ст. 291 ПКУ.

Так, юридичні особи, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

третя група – юридичні особи – суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень;

четверта група – сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Питання №2 Як розраховується середньооблікова кількість  працівників для застосування спрощеної системи оподаткування юридичною особою?

При розрахунку середньооблікової кількості працівників застосовується визначення, встановлене пп.291.4.1 п. 291.4 ст.291  Податковим кодексом України. При розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку – фізичною особою, не враховуються наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку.

Питання №3 Які умови перебування юридичною особою на четвертій групі спрощеної системи оподаткування?

 Згідно пп. 4 п. 291.4 ст.291  Податкового кодексу України  до  четвертої групи платників єдиного податку належать сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

У селекційних центрах, на підприємствах (в об'єднаннях) з племінної справи у тваринництві до продукції власного виробництва сільськогосподарського товаровиробника також відносяться племінні (генетичні) ресурси, придбані в інших селекційних центрах, на підприємствах (в об'єднаннях) з племінної справи у тваринництві та реалізовані вітчизняним підприємствам для осіменіння маточного поголів'я тварин (пп. 291.4.2 ПКУ).

Якщо сільськогосподарський товаровиробник створюється шляхом злиття, приєднання, перетворення, поділу або виділення згідно з відповідними нормами ЦКУ, то норма про дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва поширюється на:

– всіх осіб окремо, які зливаються або приєднуються;

– кожну окрему особу, утворену шляхом поділу або виділення;

– особу, утворену шляхом перетворення (пп. 291.4.3 ПКУ).

Сільськогосподарський товаровиробник, створений шляхом злиття або приєднання, може бути платником податку в рік створення, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік всіма товаровиробниками, які беруть участь в його створенні, дорівнює або перевищує 75 відсотків (пп. 291.4.4 ПКУ).

Сільськогосподарський товаровиробник, створений шляхом перетворення платника податків, може бути платником податку в рік перетворення, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік, дорівнює або перевищує 75 відсотків (пп. 291.4.5 ПКУ).

Сільськогосподарські товаровиробники, створені шляхом поділу або виділення, можуть бути платниками податку з наступного року, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік, дорівнює або перевищує 75 відсотків (пп. 291.4.6 ПКУ).

Новостворені сільськогосподарські товаровиробники можуть бути платниками податку з наступного року, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік, дорівнює або перевищує 75 відсотків (пп. 291.4.7 ПКУ).

Згідно з нормами п. 2921.3 ПКУ підставою для нарахування єдиного податку для платників ЄП 4 групи є дані держземкадастру та/або дані державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

 

Питання 4 Які суб’єкти господарювання – юридичні особи  не можуть  платниками єдиного податку четвертої групи?

Відповідно до пп.  291.51  ст.291 ПКУ , не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи:

• суб'єкти господарювання, у яких понад 50 відсотків доходу, отриманого від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, становить дохід від реалізації декоративних рослин (за винятком зрізаних квітів, вирощених на угіддях, які належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або надані йому в користування, та продуктів їх переробки), диких тварин і птахів, хутряних виробів і хутра (крім хутрової сировини);

• суб'єкти господарювання, що провадять діяльність з виробництва підакцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 – 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції;

• суб'єкт господарювання, який станом на 1 січня базового (звітного) року має податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Однією з головних умов перебування на спрощеній системі оподаткування є те, що платники єдиного податку – юридичні особи повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Питання №5 Які ставки  єдиного податку для третьої та четвертої груп платників податків – юридичних осіб?

Відповідно до п.293.5 ст.293 Податкового кодексу України, ставки єдиного податку для платників третьої групи (юридичні особи) встановлюються у подвійному розмірі ставок , визначених пунктом 293.3 ст.293 ПКУ,  тобто 6 відсотків для платників ПДВ та 10 відсотків для неплатників ПДВ. У разі отримання таких доходів, окрім застосування підвищеної ставки, юрособи повинні в обов'язковому порядку перейти на загальну систему оподаткування.

Ставки єдиного податку для юридичних осіб встановлюються у подвійному розмірі ставок:

1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у пп. 3 п. 291.4 ПКУ;

2) до доходу, отриманого при застосуванні іншого, ніж грошовий, способу розрахунків;

3) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування (п. 293.5 ПКУ).

Ставки єдиного податку для платників четвертої групи

Згідно з п. 293.9 ПКУ для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування.

 

 

 

Козівське управління

ГУ ДПС у Тернопільській області




Анонси подій

Інформаційні послуги