Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Консультування громадян в селі Городище


Консультування громадян в селі Городище

20 грудня 2019 року в приміщені Городищенської сільської ради в.о. начальника відділу «Козівське бюро правової допомоги» Дзюбан У.М. провела прийом громадян.

Під час прийому Дзюбан У.М. надала жителям відповіді на такі питання як, надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням.

У сільській місцевості заяви з документами, необхідними для призначення допомоги на догляд, приймаються уповноваженими особами, визначеними виконавчими комітетами селищних і сільських рад, і передаються відповідним органам соціального захисту населення.

У разі утворення об’єднаної територіальної громади заяви з необхідними документами для призначення допомоги на догляд приймаються уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами ради об’єднаної територіальної громади, та передаються відповідним органам соціального захисту населення.

Якщо особа, яка звертається за призначенням допомоги на догляд, постійно проживає за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання особи з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, але має інше зареєстроване місце проживання, органи соціального захисту населення перевіряють відомості щодо неотримання допомоги на догляд за зареєстрованим місцем проживання такої особи з використанням інформаційних систем.

У разі коли особа з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу постійно проживає за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання особи, яка звертається за призначенням допомоги на догляд, але має інше зареєстроване місце проживання, органи соціального захисту населення перевіряють відомості щодо неотримання допомоги на догляд за зареєстрованим місцем проживання особи з інвалідністю з використанням інформаційних систем.

Допомога на догляд призначається на шість місяців і виплачується щомісяця.

Щодо питання визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, то згідно статті 72 Житлового кодексу України, відсутність цієї особи понад встановлені строки стає підставою для втрати права користування жилим приміщенням, проводиться в судовому порядку.  Що стосується членів сім'ї, то ст. 405 Цивільного кодексу України передбачає, що члени сім ’ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право користування цим житлом. Право користування житлом втрачає член сім ’ї власника у разі відсутності без поважних причин понад один рік. Також розповіла, які документи потрібно зібрати для складення процесуального документа.

На виїзному прийомі були роздані буклети про надання безоплатної правової допомоги та повідомлено контактну інформацію, за якими мешканці району можуть звертатись для отримання безоплатних правових послуг за адресою: смт. Козова, вулиця Дорошенка 3, та тел.:(03547) 2-22-24. 

 
Анонси подій

Інформаційні послуги