Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Мобільний консультаційний пункт


Мобільний консультаційний пункт

28 січня 2020 року в.о. начальника відділу «Козівське бюро правової допомоги» Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Дзюбан У.М. було проведено виїзний прийом громадян у Козівківській сільській раді Козівського району.

Для жителів Козівського району було  висвітлено питання щодо діяльності Козівського бюро правової допомоги та про порядок надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги згідно Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

В ході виїзного прийому за безоплатною правовою допомогою до фахівця бюро звернулося троє громадян з такими питання: як право користування земельною ділянкою, розірвання договору оренди земельної ділянки (паю).

У законодавстві України, у Цивільному кодексі, Земельному кодексі та Законі «Про оренду землі» (далі - Закон), передбачено підстави для розірвання договору оренди земельної ділянки. Серед них можна виділити дві групи:

1) підстави для розірвання договору у судовому порядку;

2) підстави для розірвання договору у позасудовому порядку.

До першої групи відносяться:

-          істотне порушення договору другою стороною (ч. 2 ст. 651 ЦКУ);

-          недосягнення згоди у випадку істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору (ч. 1 ст. 652 ЦКУ);

-          невиконання сторонами обов'язків, передбачених статтями 24 і 25 Закону (ст. 32 Закону);

-          невиконання сторонами умов, передбачених договором оренди землі (ст. 32 Закону);

-          випадкове знищення чи пошкодження об'єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки (ст. 32 Закону);

-          недосягнення сторонами договору згоди щодо розірвання договору у разі необхідності надання ділянки для суспільних потреб (ст. 321 Закону);

-          використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам (п. «г» ч. 1 ст. 141 ЗКУ);

-          використання земельної ділянки не за цільовим призначенням (п. «ґ» ч.1 ст. 141; п. «а» ч. 1 ст. 143 ЗКУ);

-          систематична несплата орендної плати (п. «д» ч. 1 ст. 141 ЗКУ).

Друга група підстав:

-          за згодою сторін після укладення договору оренди шляхом підписання відповідної угоди;

-          у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору (ч. 1 ст. 652 ЦКУ);

-          випадки, закріплені у договорі, в тому числі розірвання договору в односторонньому порядку (ч. 1 ст. 651 ЦКУ, ч. 3 ст. 31 Закону).

Законодавство встановлює, що розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку можливе лише тоді, коли це прямо передбачено у договорі оренди землі. Однак, на практиці частіше зустрічаються договори, які не містять у своєму тексті такої умови.

На прийомі громадян були роздані буклети про надання безоплатної правової допомоги та повідомлено контактну інформацію, за якою жителі Козівського району можуть звертатися для отримання безоплатних правових послуг за адресою: смт. Козова, вул. Дорошенка, 3, тел. (03547) 2-22-24.

 

 
Анонси подій

Інформаційні послуги