Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Широкомасштабний захід


Широкомасштабний захід

Правовий урок на тему «Кібербулінг»

У теперішній час швидкого розвитку науки та техніки поширеним став такий вид цькування, як кібербулінг. Кібербулінг – це умисне цькування, приниження гідності особи, образливе ставлення, залякування стосовно конкретної особи в мережі інтернет, найчастіше, впродовж тривалого відрізку часу. Особу, яка вчиняє кібербулінг називають «Булером», вона здійснює агресивні образливі дії анонімно, щоб «жертва» не могла здогадатися хто її цькує.

Як захистити себе від кібербулінгу та яке покарання нестимуть булери?

По-перше, доречно ігнорувати одиничні «кібератаки», адже кібербулінг легше припинити на стадії виникнення. У випадку сварки, гнівної переписки з булером, негатив під час спілкування продовжується.

По-друге, коли систематично приходять повідомлення із погрозами, необхідно зберігати їх на комп’ютері, робити скріншоти екрана мобільного телефону або роздруковувати, щоб мати докази.

По-третє, можна спробувати залагодити ситуацію самостійно: надіслати звернення адміністратору сайту, на якому здійснювалися кібератаки, щоб він видалив образливу інформацію (фейк). Ще адміністратор може захистити користувача-жертву блокуванням повідомлень на деякий час від користувача-булера. Ця пауза в переписці позитивно вплине на підлітка, який заради розваги займається кібербулінгом.

Пам’ятайте про відповідальність за булінг (кібербулінг), передбачену ст. 1734 Кодексу України про адміністративні правопорушення, це штраф у розмірі 850-1700 грн. або громадські роботи на строк 20-40 годин. Цькування, вчинене групою осіб або повторно впродовж року після накладення адміністративного стягнення - штраф 1700-3400 грн. або громадські роботи на строк 40-60 годин. Дії, вчинені малолітніми або неповнолітніми особами віком 14-16 років, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, 850-1700 грн. або громадські роботи на строк 20-40 годин. Булінг, вчинений малолітньою або неповнолітньою особою віком 14-16 років повторно або групою осіб, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, 1700-3400 грн. або громадські роботи на строк 40-60 годин. Якщо керівник закладу освіти не повідомить Національну поліцію України про випадки цькування учня, то на нього буде накладено штраф 850-1700 грн. або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20% заробітної плати.

Дорогі батьки, поясніть своїм дітям наступне:

-       переписка з незнайомцями в інтернеті може бути небезпечною, тому краще спілкуватися зі знайомими особами у реальному житті;

-       варто закрити свою сторінку в соціальних мережах та список друзів від незнайомців;

-       не потрібно писати назву освітнього закладу, де ви навчаєтеся;

-       не слід відправляти незнайомцям в мережі інтернет в приватні повідомлення таку інформацію, як свою адресу та номер мобільного телефону.

Зверніть увагу! Злочинці обирають дітей, які намагаються виглядати дорослішими, ніж є насправді та публікують відверті фото чи тексти.

04 лютого 2020 року в Ценівській загальноосвітній школі I-ІІІ ступенів для учнів 8-11 класів (50 учнів) Дзюбан У. М., в.о. начальника відділу «Козівське бюро правової допомоги» Тернопільського місцевого центру з надання БВПД, провела правовий урок на тему: «Кібербулінг» та пояснила, що таке «кібербулінг», ознаки, які притаманні йому, види, розповіла про небезпеку, яку він становить для дітей, попередила про покарання за його вчинення.

Кожен учень, дитина має можливість зателефонувати на гарячу лінію системи безоплатної правової допомоги або безпосередньо звернутися до центрів безоплатної правової допомоги про отримання юридичних консультацій.

За адресою: смт. Козова, вул. Дорошенка, 3, тел. (03547) 2-22-24, жителі Козівського району можуть звертатися для отримання безоплатних правових послуг.

 
Анонси подій

Інформаційні послуги