Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну

Звільнення під час карантину


Звільнення під час карантину

У зв’язку з введенням загальнодержавного карантину та забороною деяких видів господарської діяльності, в Україні почастішали випадки незаконного звільнення працівників.

Тому виникає питання, чи є законним змушення працівника писати заяву про звільнення за власним бажанням?

Відповідь остаточна ні, це не законно, оскільки якщо працівник немає такого бажання звільнятись, він за будь яких обставин не має писати таку заяву.

Потрібно зазначити, що працівник не може бути звільнений інакше як з підстав, прямо визначених законом.

Положення Кодексу законів про працю України не дають права роботодавцю звільняти працівників через введення карантину або обмежувальні заходи.

Але незалежно від введення карантину або обмежувальних заходів трудовий договір може бути розірваний і за ініціативи роботодавця у випадку, наприклад, ліквідації підприємства, скорочення чисельності або штату працівників (п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України), невідповідності працівника займаній посаді внаслідок недостатньої  кваліфікації або стану здоров’я (п. 2 ч. 1 ст. 40 КЗпП України),  прогулу (п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП України) та інших подібних випадках. 

Законодавець останніми змінами в законодавстві передбачив право роботодавця у період дії зазначених обставин доручити виконання роботи працівнику на певний період вдома або за заявою працівника надати останньому відпустку без збереження заробітної плати.

Слід зауважити, що  "робота вдома" або у "віддаленому режимі"на даний час не є врегульована чинним законодавством.

 Якщо говорити про відпустку без збереження заробітної плати, то особам, які доглядають за дитиною віком до 14-ти років, така відпустка надається в обов’язковому порядку на весь час введення карантину. 

Як "дистанційна" робота, так і надання відпустки, мають бути оформлені наказом роботодавця,  з яким, у свою чергу, має бути ознайомлений працівник.

Отже, під час дії карантину або обмежувальних заходів працівнику можна:

– працювати вдома (за наявності відповідного наказу);

– піти у щорічну чергову (якщо така ще не використана) або додаткову (за наявності підстав, встановлених законом) відпустку;

– піти у відпустку без збереження заробітної плати (певним категоріям громадян у випадках, передбачених законом, надається в обов’язковому порядку);

– припинити (розірвати) трудовий договір за угодою сторін (або за власним бажанням).

Жителі  для отримання безоплатних правових послуг можуть звертатись за адресою:

 смт. Козова, вулиця Дорошенка 3, та тел..:(03547) 2- 22 – 24. 

 

 

 




Анонси подій

Інформаційні послуги