Лановецька районна державна адміністрація
47400, м.Ланівці, вул.Незалежності, 19
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук
На головну

Об'єднана державна податкова інспекція


Декларація про отримані доходи не подана:що чекає підприємця?

Внесено зміни до форми декларації з транспортного податку

Фізична особа-підприємець платник єдиного податку зобов»язана надати покупцю товарів (послуг)за його вимогою чек

Надходження від сплати податку на прибуток склали 116,4 млн.грн

          

Платники Тернопільщини забезпечили 135,4 млн.грн. військового збору

Щоб уникнути подвійного оподаткування

Яку воду можна використати без податку

Застосування штрафних санкцій – у Рекомендаціях ДФС

             Рахунок в банку:для кого є обов’язковим відкриття

             Врахування показників «уточненки»з ПДВ в інтегрованій картці платника та системі електронного адміністрування

            Змінився телефонний номер для отримання консультацій АЦСК ІДД ДФС

Дорожню карту розвитку малого і середнього бізнесу демобілізованих учасників АТО презентували у Тернополі

Втрачено Книгу обліку доходів і витрат: що робити

Особисто поспілкувалися з посадовцями ДФС Тернопільщини 26 платників

На підприємстві тимчасово призначений керівник або головбух: як внести зміни до облікових даних

Без ліцензій тa з численними порушеннями торгують aлкоголем нa Тернопільщині

Тернопільська митниця ДФС: оформлено 333,7 тисяч тон вантажів

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання фінансової звітності платником податку на прибуток (неприбутковими підприємствами, установами та організаціями)

Релігійним організаціям варто подбати про підтвердження статусу неприбутковості

Платникам ПДВ допоможе новий сервіс ДФС

Відповідальність платника при розбіжностях даних податкової декларації з ПДВ та даних Єдиного реєстру податкових накладних

Підприємці Тернопільщини забезпечили до бюджету 260,5 млн грн єдиного податку

Штрафні санкції при неведенні Книги обліку доходів та витрат особою, яка провадить незалежну професійну діяльність

           Коли уточнюємо податкове зобов»язання на збільшення.

           Неприбуткові організації відображають фінансову звітність у додатку Ф3.

           Телефони для вирішення питань щодо відновлення реєстрації податкових накладних.

           Тернопільщина:надходження податку на прибуток склали 114,9 млн.грн.

            Оновлено регламент комп”ютерної обробки звітності в податкових органах.

           Електронний кабінет як електронний сервіс для платників продовжує удосконалюватися.

            Перевезення готівки через кордон:що потрібно знати.

            На соціальні гарантії платники Тернопільщини спрямували понад 1,6 млр.грн.

             Коли ревізор вимагає документи за період, який вже було перевірено

            Порядок для оскарження рішення про відмову у Реєстрації податкової накладної/розрахунку   коригування   в ЄРПН

             Хто може перейти на «спрощене» оподаткування

 

Помилка у декількох податкових накладних: як нараховують штраф?

Чи може відокремлений підрозділ подавати розрахунок за формою №1ДФ самостійно?

Понад 3,6 млн.грн.-результат співпраці Тернопільської митниці із зарубіжними колегами

 Антивірусний захист від штрафів: устигніть подати заяви. Використовуєте РРО. Перевірте наявність документів. Відображення у розрахунку за формою №1-ДФ коштів на відрядження

Кошти надані благодійною організацією як допомога на лікування:що з оподаткуванням ПДФО.

Зайві кошти на електронному рахунку:порядок повернення.

Неподаний або несвоєчасно поданий звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації:розмір штрафу.

Бізнес Тернопільщини може звертатись за консультаціями .

 До уваги громадян-власників земельних ділянок! Право підпису під час тимчасової відсутності директора, головного бухгалтера:подаємо Повідомлення про нову особу. На які види готівкових розрахунків не поширюється десятитисячне обмеження. На  Тернопільщині викрито факт виробництва та реалізації продуктів харчування без сплати податків

 Майже 1,5 млрд.грн. ЄСВ надійшло від платників Тернопільщини. Рік автомобіля досягає п»яти років: період для не нарахування податку.т Майно не для погашення податкового боргу.  Страхове відшкодування за пошкоджені основні засоби: місце у доходах. Телефон для звірки сум податку на нерухомість

Антивірусний захист від штрафів: устигніть подати заяви. Використовуєте РРО. Перевірте наявність документів. Відображення у розрахунку за формою №1-ДФ коштів на відрядження

Тернопільщина:з початку року надходження від сплати податків склали понад 2,5 млр.грн.

 Запрошення для платника податків/ Порядок роботи комісії ДФСУ, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації затверджено наказом Мінфіну.  

Оподаткування операцій з продажу (обміну) об»єктів нерухомого (рухомого)майна регулюється ст.172-173 розділу IV ПКУ.

На «Пульс» ДФС звернулися трьох платників Тернопільщини

Коли податки сплачують напередодні, Щоб правильно розподілити алкогольні напої у додатках, Податковий період за який вперше подається Податкова декларація з податку на прибуток підприємств у редакції наказу від 28.04.17 №467

Платники земельного податку у поточному році сплатили до місцевого бюджету 7,1 млн.грн. Затверджено Перелік кодів ризикованих товарів, які блокуватимуть податкові накладні в ЄРПН. Чи має право фізична особа-підприємець на загальній системі оподаткування включити до складу витрат амортизаційні відрахування

Щодо особливостей подання додатку до критеріїв оцінки ступеня ризиків

 До уваги громадян! До уваги платників акцизного податку: за липень подається оновлена декларація!

Затверджено перелік кодів ризикованих товарів, які блокуватимуть податкові накладні в ЄРПН. Митний режим тимчасового вивезення товарів:що відображаємо в декларації з ПДВ Закінчується термін сплати податку на доходи фізичних осіб.Перше півріччя: стан розгляду письмових звернень.

Суб»єкти господарювання Тернопільщини заборгували 275,1 млн.грн. податків і зборів. Як правильно надати копії документів до фіскальних органів. Як заповнити реквізити податкової  накладної на оренду. Основні тенденції зовнішньоекономічної діяльності Тернопільщини у 1 півріччі: імпорт зріс майже на третину.   Чи може відокремлений підрозділ подавати розрахунок за формою №1ДФ самостійно?

Випадки для коригування форм №1-ОПП та №5-ОПП

         Відповідно до ст.9 Закону України від 15.05.2003р. №755-IV»Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань (далі Закон №755) в ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань містять дані, зокрема й про види діяльності юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, внесені на підставі відповідних заяв про державну реєстрацію документів, що подаються для проведення інших реєстраційних дій.

         Інформаційна взаємодія між ЄДР та інформаційними системами державних органів у випадках, визначених ст.13 Закону №755, здійснюється інформаційно-телекомунікаційними засобами в електронній формі.

         Технічний адміністратор ЄДР в день проведення реєстраційної дії забезпечує передачу до інформаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує єдину державну податкову політику та державну політику з адміністрування ЄСВ, - відомостей про проведення такої реєстраційної дії.

         Реєстраційні заяви за ф№1-ОПП та за формою №5-ОПП затверджуються наказом Мінфіну від 09.12.2011р. №1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів»(у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 №462).

         Платники податків, відомості про яких не включаються до ЄДР, подають до контролюючого органу заяви за ф№1-ОПП (додаток 5 до Порядку)або за ф№5-ОПП (додаток 8 до Порядку), що містить інформацію про види діяльності в полях 6а та 4а»другорядні види діяльності» відповідно.

         Чинним законодавством не передбачено обмежень щодо кількості видів діяльності, які має право використовувати у своїй діяльності суб»єкт господарювання.

         Тобто, суб»єкт господарювання , відомості про якого не включаються до ЄДР, який планує здійснювати більше 5-ти другорядних видів діяльності, при заповненні полів 6а ф№1-ОПП та полів 4а ф№5-ОПП «другорядні види діяльності»може у зручний для себе спосіб збільшувати кількість рядків.

         Щодо платників податків, відомості про яких включаються до ЄДР, то інформацію про види діяльності контролюючий орган отримує  від державного реєстратора.

Платники податків самостійно обирають програмне забезпечення для формування та подання електронної звітності

         Державна фіскальна служба України забезпечує функціонування «Електронного кабінету платника»(ЕКП), за допомогою якого можливо сформувати та надіслати до органів ДФС електронні документи. Вхід до електронного кабінету платника» здійснюється за адресою:cabinet.sfs.gov/ua з використанням електронно-цифрового підпису (ЕЦП) будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК).

         При цьому перевірка ЕЦП здійснюється при вході в особистий кабінет ЕКП шляхом перевірки чинності посиленого сертифіката за даними відповідного онлайн сервісу (АЦСК). У разі якщо сервер АЦСК не доступний, ідентифікацію платника здійснити не можливо, про що платнику формується відповідне повідомлення.

         Крім цього, у рубриці «Електронна звітність» на офіційному веб-порталі ДФС розміщено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»(sfs.gov.ua/eleknronna-zvitnist).

         ДФС повідомляє, що прийняття та обробка «Єдиним вікном подання електронної звітності» електронних документів (податкова звітність, податкова накладна та інших документів) здійснюється з використанням ЕЦП будь-якого АЦСК відповідно до чинного законодавства.

         Електронний реєстр суб»єктів, які надають послуги, пов»язані з ЕЦП, оприлюднюється на офіційному сайті Центрального засвідчуваного органу Міністерства юстиції України czo.gov.ua/ca-registry/

         Платники податків для формування електронних документів самостійно на власний розсуд можуть обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).

Підприємці «спрощенці» II та III групи повинні застосовувати РРО у разі перевищення обсягу доходу більше 1 млн.грн.

        Державна фіскальна служба на постійній основі здійснює контроль за дотриманням платниками єдиного податку  II  та III групи (фізичні особи-підприємці)вимог чинного законодавства щодо застосування РРО у разі перевищення обсягу доходу більше 1 млн.гривень за календарний рік.

         Таким чином, з 1 січня 2017 року такі платники єдиного податку зобов»язані при здійсненні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків, а контроль за виконанням такими платниками норм чинного законодавства покладено на регіональні підрозділи органів ДФС.

         Разом з тим, ДФС звертає увагу платників єдиного податку II та III групи (фізичні особи-підприємці)на необхідності самостійного здійснення контролю за обсягом доходу та безумовного дотримання вимог чинного законодавства з питань застосування РРО у разі перевищення обсягу доходу за календарний рік більше 1 млн.грн.

         При цьому наголошуємо, що при продажу технічно складних товарів, що підлягають гарантійному ремонту, застосування РРО є обов»язковим для усіх категорій платників податків, незалежно від виду обраної системи оподаткування.

За шість місяців Кременеччина забезпечила сплату більше 85 млн. грн.  податків і зборів

За січень-червень 2017 року до бюджетів усіх рівнів платниками податків Кременеччини сплачено 85,4 млн грн податків та зборів, що на 28,5 млн грн (або 50,1%) більше аналогічного періоду минулого року і на 17,2  млн.грн. більше очікуваного показника.

“За підсумками першого півріччя 2017 року Кременецькі платники податків забезпечили надходження до державного бюджету 26,6 млн грн. або на 4,7 млн.грн. більше від очікуваного показника. Забезпечено виконання індикативного показника на 121,4%. Місцеві громади отримали в своє розпорядження 58,2 млн грн. податкових платежів, що перевищує надходження 2016 року на 18,2 млн.грн.  Додатково надійшло до місцевого бюджету 12,2 млн.грн. Враховуючи цей перший позитив у податкових надходженнях маємо підстави для оптимістичного прогнозу щодо сталої динаміки на майбутнє”,- зазначив начальник Кременецької ОДПІ Ярослав Міщук.

Найбільші суми надходжень складають надходження із податку з доходів фізичних осіб – 52,0 млн.грн. із них  до державного бюджету надійшло 13,2 млн.грн. та до місцевого бюджету – 38,8 млн.грн.

Надходження від єдиного податку у січні-червні збільшилися на 1,5 млн.грн. або 32,3% у порівнянні з відповідним періодом минулого року та склали 8,4 млн.грн.

За перше півріччя поточного року забезпечено надходжень до місцевого бюджету плати за землю 5,6 млн.грн. або на 1,5 млн.грн. більше від очікуваного показника та акцизного податку 3,3 млн.грн. або на 194,3 тис.грн. більше від очікуваного показника.

За словами керівника інспекції, такі надходження досягнуто за рахунок сумлінного виконання громадянами конституційного обов»язку – добровільної сплати податків; вдосконалення системи адміністрування податків і зборів; впровадження електронних сервісів.

На таксі у відрядженні

Оподаткування доходів фізичних осіб рекомендується розділом IVПКУ згідно з п.п.165.1.11 п.165.1 ст.165 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно з п.170.9 ст.170 ПКУ.

Відповідно до п.п.170.9.1 п.170.9 ст.170 ПКУ не є доходом платника податку фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємств, установ, організацій, суму відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, зокрема, на проїзд, у т.ч. перевезення багажу, бронювання транспортних квитків), як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у т.ч. на орендованому транспорті).

Зазначені в абз.2 п.п.170.9.1 п.170.9 ст.170 ПКУ витрати не є об»єктом оподаткування податком лише за наявності підтверджуючих документів, що засвідчують вартість витрат у вигляді транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), у т.ч.електронних квитків за наявності посадового талона, якщо його обов»язковість передбачена правилами перевезення на відповідному виді транспорту, та розрахункових документів про їх придбання за всіма видами транспорту, в т.ч. чартерних рейсів. При цьому будь-які витрати на відрядження не включаються до оподатковуваного доходу платника податку за наявності документів, що підтверджують зв»язок такого відрядження з господарською діяльністю роботодавця/ сторони, що відряджає.

Враховуючи викладене, якщо юридична особа не фінансується за рахунок бюджетних коштів, то сума відшкодованих витрат за користування таксі під час відрядження, як в межах території України так і за кордоном не є об»єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб, за умови виконання вимог, встановлених п.170.9 ст.170 ПКУ.

Особливості сплати ПДВ, якщо замовник держава

Платники ПДВ, що здійснюють постачання товарів чи послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів, відповідно до пункту 187.7 ст.187 ПКУ визначають дату виникнення податкових зобов»язань по податку на додану вартість по даті зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку.

Оскільки особливий порядок визначено лише для нарахування податкових зобов»язань по ПДВ, у разі постачання товарів чи послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів, дата виникнення права на податковий кредит визначається у загальновстановленому порядку за правилом першої події відповідно до пункту 198.2 ст.198 Кодексу. Відповідно, внаслідок встановлення законодавством різних методик формування податкових зобов»язань та податкового кредиту по ПДВ у разі, коли оплата за товари чи послуги проводиться з рахунків Державного казначейства, в окремих податкових періодах може відбутися перевищення суми податкового кредиту над сумою податкових зобов»язань по податку на додану вартість.

Документи, що дозволять провести перевірку

Посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки (планової, позапланової), фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених ПКУ, та за умови пред’явлення або надіслання у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ), таких документів:

- направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб’єкта (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи – платника податку, який перевіряється) або об’єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;

- копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб’єкта (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи – платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці – адреса об’єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені ПКУ, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;

- службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки (п. 81.1 ст. 81 ПКУ).

Згідно із п. 77.4 ст. 77 ПКУ про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.

Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови вручення платнику податків (його представнику) у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки (абзац перший п. 79.2 ст. 79 ПКУ).

Повідомлення щодо проведення документальної планової та позапланової невиїзної перевірки підписуються керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу та скріплюються печаткою контролюючого органу.

Водночас слід зазначити, що п. п. 19 прим. 1. 1.1 п. 19 прим. 1. 1 ст. 19 прим. 1, ст. 19 прим. 3 ПКУ визначено перелік функцій контролюючих органів та державних податкових інспекцій. Функцію контрольно-перевірочної роботи закріплено виключно за контролюючими органами обласного та центрального рівнів.

Роботодавці Тернопільщини до бюджету сплатили майже мільярд  гривень ЄСВ

З початку року платники Тернопільщини перерахували до бюджету 963,3 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 228,7 млн грн більше за очікуваний показник. Виконання бюджетного призначення становить 131,1%. Порівняно з січнем-травнем минулого року забезпечено приріст надходжень на 326,7 млн грн або на 51,3%.

Зокрема, за підсумками травня поточного року на соціальні гарантії направлено 204,1 млн грн ЄСВ, що становить 133,6% виконання прогнозного показника. Порівнюючи з минулорічним травнем надходження зросли на 74,1 млн грн або на 57,1%.

Про запровадження обов»язкового продажу надходжень в іноземній валюті

         Кременецька ОДПІ повідомляє, що відповідно до п.11 постанови Правління Національного банку України від 13.12.2016р. №410 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» з 16 червня 2017 року втратив чинність пункт 2 Постанови №410, яким було встановлено перелік надходжень в іноземній валюті з-за кордону, які підлягали обов»язковому продажу на міжбанківському валютному ринку.

         При цьому вимоги, встановлені п.2 Постанови №410 продовжено окремою постановою Правління Національного банку України від 30.05.2017р. №45 «Про запровадження обов»язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов»язкового продажу таких надходжень», яка набрала чинності 16.06.2017р.

         Постановою №45 встановлено, що надходження в іноземній валюті підлягають обов»язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України, у т.ч.безпосередньо Національного банку України, у розмірі 50%.

Довідково:з текстом Постанови №45 та оновленим текстом Постанови №410, можна ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

ДФСУ роз»яснює заповнення податкової накладної

         Кременецька ОДПІ інформує про те, що ДФС України у листі від 16.06.2017р. №15731/7/99-99-15-03-02-17 роз»яснила окремі особливості складання та реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних.

Зокрема:

-надано алгоритм заповнення граф 3.1, 3.2, 3.3, 4 та 5 податкової накладної;

-наведено випадки, коли вказані графи не заповнюються;

-надано рекомендації, як платникам самостійно встановлювати відповідність товарів чи послуг певному коду;

-деталізовано механізм складання та реєстрації зведеної податкової накладної та податкової накладної за щоденними підсумками операцій;

-формат заповнення розділу «Код виду діяльності сільськогосподарського товаровиробника» (графа 11)табличної частини податкової накладної;

-вказано, що не розглядається як помилка в податкових накладних, складених та зареєстрованих в ЄРПН по 15.03.2017р. включно.

Продаж мобільних телефонів, що були у користуванні, чи потрібний РРО

         Згідно з п.296.10 ст.296 ПКУ реєстратор розрахункових операцій (далі РРО)не застосовується фізичними особами-підприємцями, які є платниками єдиного податку I. II і  III групи незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн.гривень.

         Водночас норми цього податку не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню)або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО затверджено постановою КМУ від 16.03.17р. №231. Згідно з переліком №231до таких товарів належать зокрема, смартфони та мобільні телефони, що мають згідно з УКТ ЗЕД код 8517 12 00 00.

         При цьому випадків щодо можливості незастосування РРО для техніки, яка була раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено.

         Отже, при роздрібній торгівлі мобільними телефонами, які були у використанні, фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку необхідно проводити розрахункові операції із застосуванням переведеного у фіскальний режим РРО.  

Третина письмових звернень – про ухилення від сплати податків

         У січні –травні ц.р. до органів ДФС у Тернопільській області надійшло 73 письмових звернень. Серед листування 69 заяв та 4 скарги, колективних звернень не надходило.

         Із загальної кількості отриманих письмових  звернень найбільше (32) надійшло ГУ ДФС у Тернопільській області, Тернопільській ОДПІ – 27 звернень, решта Кременецька і Бучацька ОДПІ (відповідно 9 та 5 звернень).

         За тематикою 26 звернень (35,6%)стосувалися інформування про ухилення від сплати податку; адміністрування загальнодержавних податків – 16 звернень (21,9%), реєстрації та обліку платників – 6 звернень (8,2%); адміністрування місцевих податків – 4 звернення (5,5%).

                          

Зміни до форми акцизної накладної

         Кременецька ОДПІ ще раз нагадує платникам акцизного податку, що з 6 червня п.р. набрали чинності Зміни до форми акцизної накладної, форми розрахунку коригування акцизної накладної, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної,  заявки на поповнення (коригування)залишку пального, які затверджені наказом Міністерства фінансів України від 24.04.2017 року №452.

         Зокрема, у формах акцизної накладної та розрахунку коригування до неї з»явився новий тип причини «6», який зазначається при складанні акцизної накладної, яка не надається отримувачу пального у разі виробництва пального в споживчій тарі ємністю до двох літрів (включно).

         У новій редакції викладено Заявку на поповнення (коригування)залишку пального, яка складається особою, що здійснює реалізацію пального, у разі, якщо виникає потреба поповнити  обсяги залишків пального в системі електронного адміністрування реалізації пального .

         Щоб отримати довідку про доходи – подайте декларацію

         Відповідно до п.296.8 ст.296 Податкового кодексу України платники єдиного податку мають право для отримання довідки про доходи подавати до контролюючого органу податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний)податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов»язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного)податкового (звітного)періоду.

         Така податкова декларація складається з урахуванням норм пп.296.5 і 296.6 ст.296 ПКУ, та не є підставою для нарахування або сплати податкового зобов»язання.

         Нагадаємо, що податкова декларація платника єдиного податку-фізичної особи-підприємця (далі декларація)затверджена наказом Мінфіну від 19.06.2015 року №578.

         Для отримання фізичною особою-підприємцем платником єдиного податку довідки про доходи за інший, ніж квартальний (річний)податковий (звітний) період, нею подається декларація з позначкою «Довідково» у полі 01 заголовної частини декларації.

         При цьому у полі 02 заголовної частини декларації заповнюється показник «місяць»(вказується номер календарного місяця, за який подається декларація з позначкою «Довідково»).

         РозділV»Визначення податкових зобов»язань по єдиному податку» декларації не заповнюється фізичною особою-підприємцем-платником єдиного податку, що подає декларації з позначкою «Довідково».

Відповідальність за несплату земельного податку

         Кременецька ОДПІ повідомляє, що фізичні особи(громадяни)несуть відповідальність за несвоєчасне та неповне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов»язання, то якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов»язання з плати за землю, то такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

-         при затримці до 30 календарних днів включаючи, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов»язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

-         при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов»язання, - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Разом з тим, на суму податкового зобов»язання з плати за землю, не сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст.129 ПКУ.

Нагадаємо, що згідно з п.286.5 ст.286 ПКУ нарахування фізичним особам сума податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають)платникові за місцем його реєстрації  до 1 липня поточного року податкового повідомлення –рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст.58 ПКУ.

Посадовці ДФС Тернопільщини провели 19 особистих прийомів громадян

З початку року посадові особи територіальних органів ДФС у Тернопільській області провели 19 особистих прийомів громадян. Зокрема, начальником ГУ ДФС області провів 2 особистих прийоми громадян, його заступники-4, інші посадові особи-10, а заступники начальника ОДПІ – 3.

На особистий прийом до посадових осіб органів ДФС області звернулись п»ятеро підприємців і шість пенсіонерів, селянин та державний службовець, а також 6 громадян інших категорій (2 директори і 4 бухгалтери).

За результатами зустрічей громадян надано 15 усних роз»яснень, по 4 зверненнях питання вирішено позитивно.

Нагадуємо, що записатись на прийом до посадових осіб ГУ ДФС у Тернопільській області можна за номером (0352)43-46-33, а ознайомитись, хто з керівництва і коли приймає, можна на сайті Територіальних органів ДФС у Тернопільській області.

Неприбуткові організації відображають фінансову звітність у додатку Ф3

         Кременецька ОДПІ повідомляє, що 20 червня 2017 р. набрав чинності наказ Мінфіну від 28.04.2017р. №469 «Про затвердження змін до форми Звіту про використання доходів (прибутків)неприбуткової організації, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22.05.2017 р. №653/30521.

Наказом № 469 затверджені зміни до форми Звіту про використання доходів (прибутків)неприбуткової організації , зокрема передбачено, що фінансова звітність, яка подається відповідно до п.46.2 ст.46 розд.1 Податкового кодексу України, є додатком Ф3 до Звіту та його невід»ємною частиною.

         З оновленим текстом наказу можна ознайомитись скориставшись розділом»Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу(http://zir.sfs.gov.ua).

Реєстрація ризикових податкових накладних з 1 липня буде неможливою

         З 1 липня повноцінно запрацює електронна система управління ризиками при адмініструванні ПДВ, яка автоматично буде зупиняти реєстрацію ризикових податкових накладних, -інформує єдиний веб-портал ДФС України.

         Як відомо, з 1 квітня поточного року система автоматизованого моніторингу відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН працює в тестовому режимі, з 1 липня цього року вже буде працювати в звичайному режимі. Програмний комплекс, що зупинятиме реєстрацію ризикових податкових накладних вже працює. Отож низка підприємств вже сьогодні отримають квитанцію з інформацією про те, що їх операції, їх податкові накладні віднесені до ризикових і з 1 липня може відбутися зупинка цих податкових накладних.

         Якщо податкова накладна не є ризиковою, то вона реєструється, якщо ризикова – зупиняється. Платник податків має можливість звернутися до ДФС –надати відповідні документи. Комісія розглядає цю заяву та протягом п»яти днів приймає рішення чи дійсно ця операція не містить ознак ризику і тоді накладна реєструється, чи це ризикова накладна і вона зупиняється.

         В ДФС України прогнозують, що відсоток податкових накладних, які будуть зупинятися, не перевищить 0,1% від загальної кількості перевірених.

         За наявності податкового боргу з ПДВ дотація з бюджету не виплачується

        Бюджетна дотація виплачується сільськогосподарським товаровиробникам за умови, що такі товаровиробники не мають податкового боргу з ПДВ на наступний день після граничного строку сплати такого податку за звітний період, за який надається бюджетна дотація. Якщо товаровиробник після отримання бюджетної дотації за відповідний звітний період (місяць)подав уточнюючий розрахунок податкових зобов»язань з ПДВ у зв»язку з виправленням самостійно виявлених помилок, що призвело до зменшення суми податкового зобов»язання за звітний період, пропорційно яким здійснена бюджетна дотація за такий звітний період, на суму надміру виплаченої бюджетної дотації зменшується бюджетна дотація такого товаровиробника у наступних звітних періодах.

         Нагадаємо, що згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.2017р. №83 «Про затвердження Порядку розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції у 2017 році» бюджетна дотація виплачується товаровиробникам щомісяця з урахуванням вартості реалізованої продукції пропорційно частці сплаченої до бюджету суми ПДВ за визначеними видами діяльності в загальній сумі сплати ПДВ за умови відсутності податкового боргу з ПДВ.

Протидія корупції в ДФС: з початку року проведено 57 службових перевірок

         З початку року відділ  внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Тернопільській області вживає заходи щодо упередження, виявлення та припинення проявів корупції, а також профілактики можливих протиправних дій працівниками в податковій і митній сферах.

         Підрозділом здійснюється постійний контроль за діяльністю працівників під час виконання службових обов»язків, встановлюються особи, схильні до вчинення протиправних дій, та вживаються заходи щодо відсторонення потенційних порушників від виконання службових обов»язків.

         Так, у січні-травні цього року стосовно працівників фіскальної служби області проведено 57 службових перевірок. За результатами перевірок керівникам структурних підрозділів ГУ ДФС в області направлено 12 подань з метою проведення тематичних перевірок.

         За результатами розгляду подань відкрито 4 дисциплінарних проваджень (по 2 у податковій і митній сферах), у 16 випадках вжито заходи дисциплінарного впливу, в т.ч. винесено догану, 14  зауважень, одного працівника звільнено.

         Варто нагадати, що громадяни та суб»єкти господарювання мають можливість цілодобово повідомляти про факти вимагання неправомірної вигоди або інші корупційні та неправомірні дії з боку працівників ДФС при митному оформленні або в процесі податкового контролю на антикорупційний сервіс ДФС України «Пульс» за телефоном 044-284-00-07.

 

Підприємцям загальної системи оподаткування!

            Фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, при здійсненні торгівельної діяльності зобов»язані здійснити розрахункові операції виключно із застосуванням РРО відповідно до вимог Закону України від 06.07.1995р. №265/95-ВР «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг».

            Також, у місцях здійснення торгівельної діяльності, фізичні особи-підприємці повинні мати наступні документи:

-         Книгу обліку доходів і витрат;

-         Книгу обліку розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг».

Також, у місцях здійснення торгівельної діяльності фізичні особи-підприємці повинні мати наступні документи:

-книгу обліку доходів та витрат;

-книгу обліку розрахункових операцій; 

- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

- копію ліцензії, у разі здійснення господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню;

- свідоцтво платника ПДВ (якщо суб»єкт господарювання платник ПДВ);

- трудові угоди з найманими працівниками(якщо використовується наймана праця);

- реєстраційне посвідчення на РРО;

- довідку про опломбування РРО.

До уваги громадян – власників земельних ділянок!

            Кременецька ОДПІ нагадує громадянам-власникам земельних ділянок, що відповіднодо норм ПКУ нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться фіскальними органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення рішення, у якому зазначені суми податку та реквізити для сплати.

            Сплачується земельний податок протягом 60 днів з дня вручення документу. У 2017 році граничний строк сплати зобов»язання, вказаного у квитанції – 29 серпня.

            Податковим кодексом також визначено, що від сплати земельного податку звільняються: інваліди I та II групи; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років.

            Громадян, на яких не поширюється право на пільгу та мають у власності чи користуванні земельну  ділянку і не отримали до 1 липня 2017 року платіжне повідомлення на сплату податку за землю запрошуємо відвідати Державну податкову інспекцію за адресою:м.Кременець, вул.У.Самчука,6, центр обслуговування платників.

                       Підприємцям: про РРО та готівку…

            Використання реєстраторів розрахункових операцій з метою фіксації розрахунків з покупцями в разі проведення оплати:готівкою; платіжними картками; платіжними чеками; жетонами передбачено Законом України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг», зі змінами та доповненнями.

            Штрафні санкції за порушення порядку проведення розрахунків із застосуванням РРО до суб»єкта господарювання застосовуються відповідно до статей 17-24 Закону. Норми з регулювання обігу готівки визначені Указом Президента України від 12.06.1995 №436/95»Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки».

            Зокрема, передбачена відповідальність за порушення у сфері готівкового обігу:

-         Проведення розрахункових операцій без використання РРО або розрахункових книжок:

-         Вчинене вперше – 1 гривня;

-         За кожне наступне вчинене порушення – 100% вартості проданих з порушенням товарів(послуг);

-         Контрольна стрічка не надрукована або не створена в електронній формі на РРО тощо:

-         Десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (за кожний випадок);

-         Несвоєчасне подання (неподання) звітності з РРО до органу ДФС за місцем реєстрації РРО:

-         Десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (за кожний випадок);

-         Реалізація товарів, не облікованих у встановленому порядку;

-         Подвійна вартість товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

-         Не оприбуткування (неповне або несвоєчасне) у касах готівки:

-         П»ятикратьний розмір не оприбуткованої у касах готівки.

Шановні підприємці! Поважайте законні правила підприємницької діяльності аби уникнути значних штрафних санкцій. Дбайте про порядок і порядність під час ведення бізнесу!

На одному із автотранспортних підприємств Тернопільщини вилучено фальсифікату на суму понад 356 тисяч гривень

            Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС в області спільно із працівниками прокуратури області у ході проведення операції «Акциз-2017» припинено діяльність підпільного цеху, у якому здійснювалось виготовлення алкогольних напоїв.

            Асортимент фальсифікату, виготовлення якого проводилось у антисанітарних умовах на території одного із автотранспортних підприємств обласного центру, включав у себе як популярні вітчизняні, так і зарубіжні марки. Окрім горілки правопорушники виготовляли ще й коньяк і віскі.

            Горілку, крім традиційної скляної тари, також розливали у так звані бег-ін-бокси (пластикові упаковки, поміщені в картонну тару), використання яких заборонено законодавством України.

            У ході проведених обшуків вилучено 465 літрів незаконно виготовлених алкогольних напоїв, 540 літрів спирту на суму майже 8 тис.грн. підроблених марок акцизного податку на горілчані вироби та виноробну продукцію, велика кількість тари, етикеток, корків, пристрій для закорковування пляшок з алкогольними напоями, промислові фени для нагрівання поліетиленової плівки при упаковці алкогольних напоїв. Також вилучено транспортний засіб, який використовувався у процесі протиправної діяльності.

Загальна вартість вилучених з незаконного обігу підакцизних товарів становить 356,9 тис.гривень. Завдяки вилученню вищевказаних підакцизних товарів вдалось запобігти втратам бюджету від ненадходження акцизного податку більш як на 90 тис.гривень.

Триває досудове розслідування.

            Варто зазначити, що з початку року співробітниками податкової міліції області з незаконного обігу вилучено товарів підакцизної групи на суму 5,8 млн.грн. Завершено розслідування та направлено до суду 5 кримінальних проваджень стосовно осіб, які займались незаконним виготовленням та реалізацією фальсифікованих алкогольних напоїв. За результатами судового розгляду прийнято рішення про конфіскацію вилучених з незаконного обігу спирту та алкогольних напоїв на суму 3,3 млн.гривень.

  

·          Cубвенціїотримано з державного бюджету: що з ПДВ?

·          Розрахунки за талонами або безкоштовними рецептами: чи проводити розрахунки через РРО

·          Податкова знижка при навчанні в інтернатурі: чи буде право?

·          За чотири місяці Кременеччина забезпечила сплату більше 55 млн. грн.  податків і зборів

·          Оцінка вартості об’єктів нерухомого майна для розрахунку ПДФО при отриманні спадщини

·          Нульова ставка податку на прибуток:визначаємо критерій щодо розміру доходу та заробітної плати

·          Інформація по землі за місцем проживання чи місцезнаходженням земельної ділянки

·          Заступник начальника ГУ ДФС Сергій Господарик взяв участь у відкритті  другого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Податкова система України»

·          Електронні сервіси ДФС –надійна допомога для платників податків

·          Чи може єдинник здавати в оренду нерухомість як фізична особа

·          Товар повернено до складання зведеної податкової накладної:чи потрібен розрахунок коригування

·          Операція «Акциз – 2017:»на Тернопільщині вилучили 14,3 літри підпільного спирту

·          Декларування доходів аграріїв:хто зобов»язаний декларувати свої доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції

·          Податковий кредит у Додатку 9 – пропорційно сільгоспвиробництву

·          Фізична особа не може бути притягнута до відповідальності, якщо контролюючий орган не надіслав до 1 липня повідомлення-рішення

·          Спрощенці Кременеччини за 1 квартал сплатили майже  5,0  млн.грн. єдиного податку

·          Запрошуємо до декларування

·          Щасливий квиток для підприємця-спрощенця

·          До уваги платників рентної плати за користування надрами

·          Шість правил нумерації податкових накладних

·          Зміни до повідомлення за формою №20-ОПП

·          По чому розпізнати нову податкову накладну

·          Податковий розрахунок за формою №1ДФ: основне про заповнення та подання

·          Тернопільщина: налічується понад 56,6 тис.платників

·           3 травня 2017 року – останній день подання громадянами декларацій про майновий стан і доходи

·           Розмір екологічного податку при перевищенні затверджених лімітів за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення

·           Нарахування та сплата земельного податку фізичним особам

·           На Тернопільщині платників ПДВ є 2 тис.669 суб»єктів підприємництва

·           При продажу яких складних побутових товарів буде потрібен реєстратор розрахункових операцій (РРО

·           Репетиторів запрошуємо до декларування доходів

·           Чи повідомляти про статус пенсіонера або інваліда для несплати єдиного внеску

·           Податкова знижка для фізичних осіб

·           Списання дебіторської заборгованості при застосуванні касового методу обліку

·           Подбайте про ПДВ при списанні нематеріального активу

·           Отримувачпальногоне платник акцизу: реєструємо розрахунок коригування

·           До ДФС Тернопільщини надійшло 114 запитів на публічну інформацію

·           16 грудня- граничний термін подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування

·           До складу витрат підприємця – фізичної особи на загальній системі оподаткування включаються витрати безпосередньо пов»язані з отриманням доходів

·           Влада та бізнес Тернопільщини - за круглим столом Регіонального форуму підприємств малого та середнього бізнесу

·           Операція, що омине податкову накладну складену за щоденними підсумками операцій

·           Готівка: головне - вчасно оприбуткувати

·           Оподаткування участі в семінарі

·           Податкова звітність з рентної плати за спеціальне використання води: типові помилки при заповненні

·           На Тернопіллі легалізовано зарплату понад 5,6 тис. найманих працівників

·       Дохід фізичної особи-підприємця -платника єдиного податку третьої групи не зменшується на суму сплаченого ЄСВ

·       Релігійним організаціям продовжено термін щодо приведення у відповідність установчих документів

·        Отримання інформації про стан свого електронного рахунка – право платника податку

·       Дієво протидіяти проявам корупції в органах ДФС

·        Новини ДФС Тернопільщини – в Інтернеті та в місцевих ЗМІ

·         Хто не може бути платником єдиного податку

·         Списання зобов»язання з ПДВ:вплив на фінрезультат

·         На Тернопільщині платникам повернули 230 млн грн заявленого до відшкодування ПДВ

·         На Тернопільщині надходження податку на прибуток склали 181 млн гривень

·          Форму податкової декларації про майновий стан і доходи змінено

·          Коригування фінансового результату

·          На Тернопільщині на соціальні гарантії спрямовано майже 1,5 млрд гривень ЄСВ

·          На розвиток армії платники Тернопільщини спрямували майже 123,6 мільйонів гривень

·          Профспілкові подарунки: порядок оподаткування

·          На алкогольні напої – нові мінімальні ціни

·          Подання податкових декларацій з ПДВ, якщо платниками не проводилась господарська діяльність

·          Місцеві бюджети Тернопільщини отримали майже 2 млрд грн від сплати податків

·          На Тернопільщині податкову знижку вже отримали понад 4,5 тисячі громадян

За несплачений податок доведеться заплатити штраф та пеню

Чи буде соціальна пільга при неповному робочому дні

Відходи та брухт чорних і кольорових металів: режим дії пільги з ПДВ

Виправлення „педевешних” помилок у прикладах

Грошові зобов’язання або переплата: час для списанння

Кошти „спецрежимника” ще й на погашення вартості придбаних виробничих факторів

У Головному управлінні ДФС в області вшанували ветеранів-пенсіонерів податкової служби

Учасники ЗЕД Тернопільщини у вересні сплатили до бюджету 93,6 млн грн митних платежів

 Особливості заповнення графи 28 митної декларації

Для ремонту РРО – 7 днів

·        При несвоєчасній сплаті призначається камеральна перевірка

·        Нумеруємо правильно касові ордери

·        Коли власник землі не сплачує земельного податку

·        Бартерні операції без заборони для окремих підприємців

·        На Тернопільщині сплачено майже 3 млрд гривень податків і зборів

·        Чи пострадає податковий кредит через податкову накладну з порушенням

·        Нарахування роботодавцем єди­ного внеску при встановленні гру­пи інвалідності працівнику

·        Декларація подана без додатків: чого чекати від контролерів

·        Від сплати штрафів у справах про порушення митних правил за постановами Тернопільської митниці ДФС до бюджету перераховано 73,2 тис. гривень

·        Понад 175,5 млн грн плати за землю отримали місцеві бюджети Тернопільщини

·        Податкову накладну з помилками виправляємо через коригування

·        Втратили звітність – фіскальний орган надасть копію або завірить

·        Ліквідація основних засобів: ціна операції

·        Реалізували талони на пальне: чи буде доречним акцизна накладна?

·       Чи потрібно повідомляти про намір здійснення діяльності у сфері ЗЕД

·       Вимоги законодавства – своєчасне оприбуткування готівки

·       Найбільше товарів в область надійшло з країн Європейського співтовариства

·       На Тернопільщині понад 5,3 тис. працівників запрацювали офіційно

·        Уточнюючий податковий розрахунок форми №1ДФ – для виправлення помилок у розділі II

·        Зникла готівка з каси підприємства: оформляємо факт нестачі

·        Оновлена форма прибуткової декларації

·        За постановами Тернопільської митниці ДФС у справах про порушення митних правил до винних осіб застосовано понад 7 млн грн штрафів

·        Оновлено систему «Єдине вікно подання електронної звітності»

·        Оновлено довідники податкових пільг

·        Для виробництва та оптової торгівлі вином достатньо однієї ліцензії

·        Особливості застосування тимчасових митних декларацій

·        Спецрежим ПДВ: списали с/г товари – подбайте про податкове зобов’язання з ПДВ

·  Інвентаризаційні лишки відображають у доході „спрощенця”

·  Реквізити податкової накладної у період перереєстрації платника ПДВ

·  Понад 98 мільйонів гривень – внесок платників Тернопільщини у розвиток армії

·  Фахівці Тернопільської митниці ДФС оформили понад 16,5 тисяч митних декларацій

·   До уваги оптовиків алкогольними напоями!

·   Фінансова звітність: якщо дані в органи статистики подані з помилками, як звітувати в ДФС

·   Коли рентна плата за спеціальне використання води не справляється

·   Коли касовий метод обліку та зведена податкова накладна сумісні

·   Тернопільська митниця ДФС поповнила бюджет країни на більш як 600 млн грн

·   На Тернопільщині Центри обслуговування відвідали майже 400 тисяч платників податків

·   Коли платнику доведеться подати не лише податкову декларацію

·   Додаток 2 до декларації з ПДВ: випадки заповнення     

·   Виїзд фізичної особи на постійне місце проживання за кордон: документи, які необхідно надати органу ДФС при вивезенні транспортного засобу

·   Для отримання бюджетного відшкодування подайте додаток 3 до декларації

·  Термін набрання законної сили судового рішення при оскарженні платником донарахованих сум

·  На Тернопільщині надходження податку на прибуток склали понад 132,2 млн грн

·  Шановні представники інститутів громадянського суспільства!

·   Цікаво про податки: тернопільські студенти побували з екскурсією в музеї Державної податкової служби

·  Податкова накладна на «умовний продаж»:тонкощі заповнення

·  Про Реєстр неприбуткових установ та організацій можна дізнатися через електронний сервіс

·  Документ, що дає право платнику на виписку податкових накладних

·  Запитували-відповідаємо

·        За викрадений автомобіль транспортний податок не сплачують

·  І штрафні санкції мають строк давності

·  Відпустка та лікарняний «спрощенця» дозволить не сплачувати авансові внески

·  На Тернопільщині надходження податку на прибуток склали понад 132,2 млн грн

·  Для зручності платників Центри обслуговування працюватимуть у вихідні дні

·        Про плани не забруднювати повітря платник екологічного податку повинен повідомити фіскальні органи

·  Якщо помилилися у додатку 9 до податкової декларації з ПДВ

·  Відображаємо надходження коштів юридичною особою „спрощенцем”

·  Відповідальність платника за порушення термінів реєстрації акцизних накладних

·  За дев’ять місяців Кременеччина забезпечила сплату більше 92,9 млн. грн. податків і зборів

·                     Якщо неприбуткова організація проґавила звітність

·                     Фактична перевірка „акцизника”: підстави та відмова у її проведенні

·                     Роздрукування Z-звіту без обов’язкових реквізитів: чого чекати платнику

·                     Платники Тернопільщини перерахували до бюджету понад 2,5 млрд гривень податків і зборів

·                     В черговий раз Головне управління ДФС у Тернопільській області відвідали студенти

·                     Розстрочення виконання судового рішення, застосоване адміністративним судом, не звільняє платника від сплати пені

·                     Порядок заповнення таблиці 2 додатку 1 до податкової декларації з ПДВ

·                     Особа, яка реалізує пальне, не включає до об’єкту оподаткування акцизним податком обсяг використаного для власного споживання та втраченого пального

·                     Змінено ставки експортного мита на брухт чорних металів

·                     Платникам Тернопільщини відшкодовано 95 млн грн ПДВ

·                     Юридична особа, яка є власником свердловини та має спеціальний дозвіл на користування надрами, не може бути платником єдиного податку

·                     Оновлено систему "Єдине вікно подання електронної звітності"

·                     Особливості оподаткування акцизним податком залишку пального

·                     Податкових міліціонерів Тернопільщини відзначили орденом та спецзваннями

·                     На Львівщині відбулись змагання з футболу серед працівників органів ДФС Західного регіону

·                     Дохід підприємця від незареєстрованого виду діяльності відображається в 1ДФ

·                     Умови застосування режиму вільної торгівлі з країнами ЄС, ЄАВТ, Чорногорією та Республікою Македонії

·                     Особливості використання імпортованих алкогольних напоїв товарної позиції 2208 згідно з УКТ ЗЕД як сировини для виготовлення та розливу алкогольних напоїв

·                     Мешканці Тернопільщини на розвиток армії спрямували майже 87 мільйонів гривень

·                     Кошти, сплачені роботодавцем за навчання та отримання спеціальності працівниками, не оподатковуються ПДФО

·                     Повторна реєстрація платником ПДВ – новий електронний рахунок

·                     Про основні проблемні питання у роботі суб’єктів господарювання та шляхи їх вирішення говорили на зустрічі у Тернопільській митниці ДФС

·                     Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відноситься до адміністративних витрат та враховується при визначенні фінансового результату

·                     Особливості обліку фізичних осіб-підприємців, які провадять незалежну професійну діяльність

·                     За кожне стаціонарне джерело забруднення необхідно подати окрему декларацію екологічного податку

·                     На Тернопільщині до бюджету надійшло майже 359 млн гривень

·                     Якщо у сільгосппідприємства є переплата на додатковому електронному рахунку, то вона не підлягає поверненню із спеціального рахунка на поточний рахунок

·                     Порядок заповнення податкової декларації платника єдиного податку ІІІ групи – юридичної особи при виявленні помилок

·                     Взяття на облік осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність

·                     Загальний товарообіг області порівняно з попереднім звітним періодом минулого року збільшився на 10% і становив 356,6 млн дол. США

·                     Умови для обрання касового методу податкового обліку

·                     Довідка за формою №4-ОПП: випадки заміни

·                     Автоматизована система «Єдине вікно» – одна з чотирьох системних митних реформ

·                     Тернопільська митниця ДФС перерахувала до бюджету 537,5 млн грн митних платежів

·                     Наслідки реалізації пального без реєстрації

·                     Знову нове про РРО

·                     Оподаткування допомоги на лікування

·                     За результатами розгляду справ про порушення митних правил Тернопільською митницею ДФС застосовано штраф в сумі 68 тис. гривень

·                     Оприлюднено ставки ввізного мита України, які будуть застосовуватись у 2017 році до імпорту товарів походженням з ЄС

·                     Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

·                     Управління майном

·                     Можливість використання не своєї техніки сільськогосподарським підприємством

·                     Платники Кременеччини спрямували у бюджет країни з початку року 2,2 млн гривень податку на прибуток

·                     Електронний цифровий підпис та переваги подання електронної звітності

·                     На антикорупційний сервіс «Пульс» надійшло 10 звернень від платників Тернопільщини

·                     Відомості про власні доходи отримуємо он-лайн

·                     Якщо „спрощенець” бажає бути платником ПДВ

·                     Юридична особа після взяття на облік за новим місцем обліку перераховує військовий збір до державного бюджету за своїм місцезнаходженням

·                     Податок на прибуток: право на відображення штрафів та пені

·                     Анульовано реєстрацію платника ПДВ: чи буде право на подання „уточненки”

·                     Як борються із корупційними правопорушеннями у фіскальній службі області

·                     Надходження до бюджету від імпорту транспортних засобів зросли у п’ять разів

·                     Як перераховується дохід в іноземній валюті для спрощенця

·                     Тимчасова митна декларація не є підставою для формування податкового кредиту

·                     Помилка, яка не дасть зареєструвати акцизну накладну

·                     Платники Тернопільщини спрямували у бюджет країни понад 32 млн гривень податку на прибуток

·                     Напередодні професійного свята привітали кращих підприємців Тернопілля

·                     Рядок „Інші” довідки (Д6) декларації з ПДВ: випадки заповнення

·                     Бажаєте бути „неприбутківцем” – подбайте про заяву

·                     Машина–таксі та загальна система оподаткування: що об’єднає їх разом?

·                     На Тернопільщині - майже 64 тисячі платників податків

·                     Як може виправити помилки юридична особа платник єдиного податку третьої групи

·                     Повернено неплатником ПДВ товар: право на зменшення податкового зобов’язання

·                     Камеральна перевірка: яка вона?

·                     Про налагодження співпраці та податкові нововведення говорили на Бережанщині

·                     Перший дзвоник запросив за парти

·                     Внесено зміни до форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств

·                     Порядок обчислення та сплати транспортного податку

·                     Термін, в який податковий агент повинен перерахувати до бюджету ПДФО у разі нарахування оподатковуваного доходу, але не виплаченого платнику податку

·                     Юридичні особи, які звільнені від сплати податку на нерухоме майно, відображають в податковій декларації такі об’єкти нерухомості на загальних підставах

·                     Коли лікарські засоби оподатковують ПДВ за ставкою 20 відсотків

·                     Готівка за довіреністю: правила видачі

·                     Від нерухомості місцеві бюджети Тернопільщини отримали понад 17 мільйонів гривень

·                     Суми індексації заробітної плати відображаються в 1ДФ під «101» ознакою доходу у тому кварталі, в якому проводиться таке нарахування

·                     Надані фізособою послуги фізичній особі необхідно оподаткувати

·                     Коли відрядження відмінено, а кошти на від’їзд отримано

·                     Якщо контролюючий орган не надіслав повідомлення-рішення про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, чи буде фізична особа притягатись до відповідальності за несплату податку?

·                     Відповідно до Закону «Про очищення влади» перевірено понад чотири тисячі держслужбовців

·                     Якщо помилилися у додатку 9 до податкової декларації з ПДВ

·                     Торгівля медичними та фармацевтичними товарами: випадки застосування РРО на території села

·                     Понад 25 млн грн земельного податку отримали місцеві бюджети Тернопільщини

·                     На Тернопільщині виявили понад п’ять тисяч трудових нелегалів

·                     Відображаємо штрафні санкції в аркуші коригування

·                     В який термін відбувається реєстрація платником ПДВ у разі переходу із спрощеної на загальну систему оподаткування

·                     Сплату яких податків можна відобразити підприємцю у витратах

·                     Платіжне доручення: перераховуємо кошти на електронний рахунок в СЕАРП

·                     Коли помилкові кошти не оподатковують

·                     Процедурою адміністративного оскарження рішень скористалися 54 платники податків Тернопільщини

·                     Щодо обмеження кількості видів діяльності, які зазначаються у реєстрі платників єдиного податку

·                     Компенсація за невикористану щорічну відпустку є базою нарахування єдиного внеску

·                     Чи підприємець є платником податку на нерухомість

·                     Щодо подання в електронній формі доповнень до декларації

·                     Подарунок як додаткове благо: особливості оподаткування

·                     З 5 вересня 2016 року запроваджено нові форми реєстрації документів для отримання послуг електронного цифрового підпису

·                     Платники земельного податку у поточному році сплатили до місцевого бюджету понад 5,5 млн.грн.

·                     Безалкогольне пиво: причетність до акцизу

·                     Касовий метод податкового обліку: термін для відображення податкової накладної

·                     Оновлено довідники податкових пільг

·                     Особливості ввезення громадянами транспортних засобів, що належать до культурних цінностей: їх відповідність екологічним нормам рівня «ЄВРО-5»

·                     Тернопільською митницею ДФС складено протоколів про порушення митних правил на загальну суму понад 19 млн грн

·                     Фізична особа встановлює енергоефективне обладнання: необхідність в реєстрації підприємця

·                     Послуги надані нерезидентом: коли право на податковий кредит відсутнє

·                     Оподаткування призу у випадку виграшу у грошову лотерею

·                     Кава з алкоголем: з акцизом чи без

·                     Спортивний азарт дощу не боїться

·                     Як впливає зміна системи оподаткування на „земельну” звітність

·                     Обмеження для платників єдиного податку першої групи

·                     Нові сервіси - в Електронному кабінеті платника

·                     Кошти для зарахування на рахунок в СЕА ПДВ

·                     Тернопільська митниця ДФС оформила 259,6 тис. тонн вантажів

·                     Які фізичні особи звільнені від сплати земельного податку

·                     Реалізація «Джин-Тонік», «Ром-Кола»... виключно з алколіцензією

·                     Підстави для сплати земельного податку підприємцем при наявності тимчасової споруди

·                     З початку року платники Тернопільщини сплатили понад 805 млн гривень ЄСВ

·                     Продажа рухомого майна

·                     Підприємці можуть сплатити земельний податок через каси сільських рад

·                     Якщо протягом року змінився власник транспортного засобу

·                     Які операції зможуть оминути загальну декларацію з ПДВ

·                     Щоб своєчасно подати звітність та сплатити податки

·                     З початку року на Тернопільщині при митному оформленні товарів сплачено 336,5 млн грн податку на додану вартість

·                     Що мають знати працівник та роботодавець, якщо у день звільнення не виплатили зарплату

·                     Статус неприбуткової організації може мати тільки юридична особа

·                     Порядок видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів

·                     „Загублена” до 1095 днів податкова накладна може потрапити до кредиту через „уточненку”

·                     Кому фіскальна служба самостійно нарахує земельний податок

·                     До 15 липня органи місцевого самоврядування мають прийняти рішення про встановлення ставок земельного податку.

·                     Продаж товарів через Інтернет: як отримати розрахунковий документ

·                     Перейти на „спрощенку” можна один раз протягом року

·                     Коли складання двох або більше податкових накладних заборонено

·                     Під час професійної прощі працівники ДФС Тернопільщини поклонились чудотворній Зарваницькій іконі

·                     Транспортний податок: час для сплати

·                     Реорганізація юридичної особи платника ПДВ: доцільність коригування податкового зобов’язання та кредиту

·                     Коли перераховані в безготівковій формі кошти повертають готівкою

·                     Фізична особа є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно

·                     До місцевих бюджетів Тернопільщини сплачено 903,4 млн гривень податків і зборів

·                     Випадки, в яких фізична особа-платник податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, додатково сплачує 25000 гривень на рік за об’єкт житлової нерухомості або його частку

·                     Змінили реквізити спеціального рахунка – повідомте ДФС

·                     Коли не передбачено штраф за неподання контрольно–звітної інформації по РРО

·                     Табу для юридичної особи на спрощеній системі оподаткування

·                     На Тернопільщині за публічною інформацією до ДФС області звернулися 59 запитувачів

·                     Коли юридичній особі на єдиному податку дозволено вносити кошти або майно до статутного капіталу

·                     Нові можливості оновленого Державного реєстру РРО

·                     Виручка в іноземній валюті: визначаємо дохід юридичній особі на єдиному податку

·                     Операція, що омине податкову накладну складену за щоденними підсумками операцій

·                     Платники Тернопільщини і зверталися письмово, і приходили особисто

·                     Якщо дохід у 2016 році перевищує 1 млн. гривень – реєструйте касовий апарат

·                     Про безоплатну передачу пального бюджетникам

·                     Коли відсутні кошти в СЕА ПДВ: погашаємо борг

·                     Про покращення шляхів співпраці та податкові новації говорили у Підволочиську

·                     З чого складається загальний місячний (річний)оподатковуваний дохід

·                     Коли код бюджетної класифікації вказано невірно

·                     Сільськогосподарський виробник відмовився від „спрощенки” 4 групи: правила для подальшого звітування

·                     Пунктом 137.5 ст. 137 ПКУ встановлено, що для виробників сільськогосподарської продукції встановлено річний податковий (звітний) період

·                     Повідомлення про прийняття працівника на роботу

·                     На Тернопільщині у Центрах обслуговування платників надають повний спектр адмінпослуг