Лановецька районна державна адміністрація
47400, м.Ланівці, вул.Незалежності, 19
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук
На головну / Економіка

Проект програми соціально-економічного та культурного розвитку Лановецького району на 2018 рік.


Лановецька районна державна адміністрація

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО

ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ ЛАНОВЕЦЬКОГО РАЙОНУ НА 2018 РІК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ланівці – 2017

З М І С Т

Зміст…………………………………………………………………………1

          Вступ…………………………………………………………………….......2

І.  Аналіз соціально-економічного та культурного розвитку

Лановецького району за 2017 рік……………………………………….3

1. Промисловість …………………………………………………………..3

         2. Сільське господарство…………………………………………………..3

         3. Дорожня інфраструктури, транспорт та зв'язок…………………….....4

         4. Енергоефективність……………………………………………………...5

         5. Капітальне будівництво та інвестиційна діяльність…………………..6

         6. Зовнішньоекономічна діяльність…………………………………….....7

         7. Налагодження співробітництва з міжнародними інституціями та

    реалізація проектів міжнародної технічної допомоги………………...7

         8. Житлово-комунальне господарство та енергозбереження……………7

         9. Розвиток підприємництва, торгівлі та послуг…………………………8

         10. Бюджетно-податкова політика та фінансова діяльність…………….9

         11. Населення, заробітна плата та ринок праці…………………………10

         12. Соціальний захист…………………………………………………….11

         13. Охорона здоров’я……………………………………………………..11

         14. Освіта і наука………………………………………………………….12

         15. Культура……………………………………………………………….14

         16. Фізична культура і спорт, підтримка молоді та захист прав дітей...15

         17. Туризм і рекреація…………………………………………………….15

         18. Охорона навколишнього природного середовища…………………16

         19. Розвиток новостворених територіальних громад…………………...17

         20. Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій

      техногенного та природного характеру……………...……………...17

21. Захист економічної конкуренції, прав і свобод громадян та

      забезпечення законності та правопорядку…………………………..18

ІІ. Таблиця 1. Основні показники програми соціально-економічного та культурного розвитку  Лановецького  району на 2018 рік……………………21

ІІІ. Таблиця 2. Пріоритетні напрямки соціально-економічного та культурного розвитку Лановецького району на 2018 рік……………………..28

IV. Таблиця 3. Основні заходи щодо виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Лановецького району на 2018 рік….32

V. Таблиця 4. Перелік районних програм, запропонованих для фінансування з місцевого бюджету у 2018 році……………………………….55

VI. Таблиця 5а. Перелік пріоритетних інвестиційних проектів, реалізація яких передбачається за кошти державного і місцевого бюджетів  у 2018 році в Лановецькому районі………………………………………………………….59

VII. Таблиця 5б. Перелік потенційних пріоритетних інвестиційних проектів, реалізація яких передбачається за кошти іноземних та вітчизняних інвесторів, а також інших джерел, не заборонених законодавством, у 2018 році у Лановецькому районі…………………………………………………….66

 

ВСТУП

 

Програму соціально-економічного та культурного розвитку Лановецького району на 2018 рік (далі – Програма) розроблено управлінням  економічного розвитку і торгівлі, інфраструктури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації спільно зі структурними підрозділами районної державної адміністрації з метою створення умов для економічного зростання, відкритості та прозорості, посилення інвестиційної та інноваційної активності,  дотримання  екологічних стандартів та, внаслідок цього, підвищення конкурентоспроможності регіону, рівня розвитку малого та середнього бізнесу, доступності широкого спектру соціальних послуг та зростання добробуту населення.

Програма ґрунтується на аналізі розвитку районної економіки, поточної економічної ситуації, актуальних проблем соціально-економічного розвитку, пріоритетів, а також припущеннях, що враховують вплив зовнішніх та внутрішніх чинників і ризиків, та визначає оперативні цілі і пріоритети, а також заходи і завдання  економічної та соціальної політики  на 2018 рік, критерії ефективності її реалізації.

         Законодавчою  основою для  розроблення  Програми  є  Закони України

 „Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”, «Про місцеві державні адміністрації»,  постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 р. № 621 „Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного  бюджету”. Програму

розроблено з урахуванням  завдань і положень Стратегії  розвитку Тернопільської області на період до 2020 року.

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І.   Аналіз соціально-економічного та культурного розвитку

Лановецького району за 2017 рік

 

1. Промисловість

Впродовж 2017 року зусилля місцевих органів влади спрямовувались на забезпечення виконання пріоритетних і першочергових завдань та заходів, визначених програмою соціально-економічного та культурного розвитку району на 2017 рік. Завдяки вжитим заходам протягом 9 місяців 2017 року в районі вдалося зберегти позитивну динаміку розвитку підприємств реального сектору економіки, забезпечити функціонування різних сфер суспільного життя.

За підсумками 2017 року очікується, що обсяг реалізованої промислової продукції становитиме 650,0 млн. гривень (+14,6% або на 83,2 млн. гривень більше у порівнянні з показником за 2016 рік).  Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу населення склав 22414 гривень. Відсоток виконання програми очікується в межах           103,1 % завдяки стабільній роботі таких переробних промислових підприємств, як  ПП «Захід-Агроінвест», ПП «Рачинм’ясопром», ТОВ «Росса». Протягом трьох перших кварталів поточного року вказаними підприємствами реалізовано промислової  продукції на суму 439763,0 тис. гривень, або 99,4 % до всієї реалізованої продукції в районі.

  На території ПП «Захід-Агроінвест» розпочато реконструкцію олійнопресового заводу під олійноекстракційний продуктивністю 500 тонн за добу.

 До кінця поточного року очікується виробити  3500 тонн        м’яса і субпродуктів (131,6 % до програми), 1000 тонн олії соєвої нерафінованої (101,0% до програми), 4300 тонн кормів готових для тварин (107,5% до програми).

 

 

2. Сільське господарство

           Ключовою галуззю реального сектору економіки, що формує основу продовольчої і, значною мірою, економічної та екологічної безпеки не лише району, а й держави, а також реалізує соціально-економічні основи розвитку сільських територій є аграрний сектор. В районі нараховується 38 сільськогосподарських підприємств, що займаються виробництвом рослинницької і тваринницької продукції. З них 14 фермерських господарств. У 2017 році в с. Бережанка відкрито сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «АГРОМАКС».

                                  У структурі валового виробництва сільського господарства району

                       рослинництво займає 66%, тваринництво – 34%.

         Для забезпечення виконання плану соціально-економічного розвитку району  сільгосппідприємствами посіяно сільськогосподарських культур під урожай 2017 року засіяно 31592 га. Станом на 20 жовтня зібрано зернові культури на площі 10160 га.

          За  статистичною звітністю урожайність озимої пшениці по району становить 61 ц/га. Найбільший врожай зібрано в ПСП «Влад» –  87,5ц/га, ТОВ «Агро-Ланівці» - 81,6 ц/га, ПСП а/ф «Горинь» - 77,9 ц/га.

Ячмінь вирощували на площі 1876 га, отримано  валовий збір  10237 тонн. Середня  урожайність 54,5 цнт/га. По 63 цнт з гектара зібрано сільгосппідприємством ПСП «Реан», 62 цнт/га -  філія «Рідний край»  ПрАТ «Зернопродукт МХП».

         Цукрових буряків зібрано на вказану дату на площі 443 га (48,3% до площі посіву), урожайність - 468 цнт/га.

           Валовий збір зернових та зернобобових культур, включаючи кукурудзу, в усіх категоріях господарств, збільшиться до прогнозних показників на 14 % та становитиме 119 тис. тонн, цукрового буряка очікується 47,6 тис. тонн – 229% до плану.

                                 На кінець  року  вартість   валової   продукції  сільського   господарства

                       (у постійних  цінах 2010  року)  становитиме  близько  532 млн. гривень, що в

                       порівнянні   з   показником   за   2016  рік  більше   на  5,1%,  у   тому   числі в

                        агропідприємствах – на 7,2%, у господарствах населення – на 2,3%.

          Галузь тваринництва демонструє зростання  виробництва продукції за виключенням  мяса, виробництво якого очікується в межах 8,2 тис. тонн, що на 3,5 тис. тонн менше, ніж у 2016 році (70% до програмного завдання).  Зменшення виробництва м’яса в сільськогосподарських підприємствах відбулося по причині ліквідації поголів’я свиней в ТОВ «Агро-Ланівці» та зменшення поголів’я свиней в ПАП «Агропродсервіс». Молока планується виробити 36,5 тис. тонн, що на 3% більше запланованого.

Станом на 1.10.2017 року в господарствах району нараховується 4458 голів великої рогатої худоби, що на 178 гол. більше до минулого року, корів -- 2191 голів (на 137 корів більше, ніж у минулому році),  збережено маточне поголів’я корів, що дає можливість і надалі нарощувати поголів’я великої рогатої худоби.

 

3. Дорожня інфраструктура, транспорт та зв’язок

         Транспортна інфраструктура району є важливою ланкою економіки та забезпечення функціонування соціальної складової. Фактично    перевезенням пасажирів займаються 4 фізичні особи-підприємці, які задіяні для обслуговування 9 приміських і 2 міських автобусних маршрутів.  У перевезеннях використовується 16 транспортних засобів.

           До кінця поточного року очікується збільшення обсягу перевезень вантажів до 130 тис. тонн, що на 12,5% більше, ніж у  2016 році. Пасажирів планується перевезти 1200 тис. осіб, що на 15,7 % менше, ніж в попередньому році.

        Дещо оновлено рухомий склад транспортних засобів. Приватним перевізником Чернієм І.С. придбано один автобус.

          З початку 2017 року  філією «Лановецький райавтодор» ДП «Тернопільський облавтодор» проведено поточний та експлуатаційний ремонти регіональної автомобільної дороги /М-19/-Ланівці-/Р-32/   на суму 3296,8 тис. гривень, експлуатаційний ремонт територіальних доріг Т-20-09 Вишнівець-Ланівці та Т-20-12 Ланівці-Лисогірка-Теофіполь на суму 456,9 тис. гривень. За державні кошти в сумі 263,8 тис. гривень при матеріальній підтримці аграріїв та співфінансуванні з місцевого бюджету проведено поточний ремонт місцевої автодороги Снігурівка-Вишгородок ч/з Вербовець протяжністю 0,45 км. Здійснено експлуатаційне утримання місцевих доріг на суму 1026,3 тис. гривень  Загальний обсяг фінансування склав  5,3 млн. гривень, зокрема з державного бюджету 5,15 млн. гривень, договірні роботи – 156,8 тис. гривень.

          Розвивається мережа звязку. На даний час в  районі нараховується 1596 користувачів Інтернет-звязку, 4607 стаціонарних телефонних точок, 2525 користувачів цифрового телебачення.            

 

4. Енергоефективність

Основними напрямками впровадження енергоефективних заходів, спрямованих на скорочення споживання природного газу у 2017 році в районі, було модернізація котелень та проведення санації житлових будинків, об’єктів соціальної сфери і будівель установ.

Згідно програми енергоефективності та енергозбереження з початку року в загальноосвітніх навчальних закладах були замінені вікна та двері на металопластикові, зокрема у Ванжулівській ЗОШ І-ІІ ст. – 5 вікон, Загірцівській ЗОШ І-ІІ ст. – 5 вікон, Лопушненській ЗОШ І-ІІ ст. – 5 вікон, Молотківській ЗОШ І-ІІ ст. – 2 вікна, Влащинецькій ЗОШ І ст. – 3 вікна. Замінено вікна у фельдшерсько-акушерських пунктах сіл Осники, Манево, Гриньки, бібліотеках сіл Вишгородок (2,3 тис. грн.) і Юськівці (5 тис. грн.), будинку культури с. Юськівці (31 тис. грн.)

Проведено ремонт систем опалення у Вишгородоцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів та Вербовецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів. Крім цього, у Вишгородоцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів замість старого котла встановлено новий енергоефективний котел «Ретра-3М» на альтернативному паливі потужністю 150 кВт.

З метою економії бюджетних коштів здійснено переведення паливних Вербовецької та Юськовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів та Грибівської ЗОШ І ступеня в автономний режим роботи. До  кінця  року на автоматичне управління планується перевести ще 15 газових та електричних паливних. Як результат, в опалювальному сезоні 2017/2018 року планується  зекономити до                     768 тис. грн.

 На даний час за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку при співфінансуванні з районного бюджету здійснюються заходи по

капітальном ремонту з впровадженням енергозберігаючих технологій в НВК«Лановецька ЗОШ І-ІІІ ст. № 2- гімназія» - утеплення зовнішніх стін будівлі.   

          Борсуківською сільською радою (ОТГ) за рахунок коштів дотації з державного бюджету на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад реалізуються проекти капітального ремонту всіх шести загальноосвітніх шкіл, що функціонують на території громади, з впровадженням заходів по енергозбереженню, які передбачають заміну віконних та дверних блоків та модернізацію систем опалення загальною вартістю 6720,2 тис. гривень.

        Реалізація енергоефективних заходів з початку року забезпечила економію понад 1,3 тис.  куб. метрів природного газу та 2,1 тис. кВт год. електричної енергії.

 

                      5. Капітальне будівництво та інвестиційна діяльність

За січень-вересень 2017 року підприємствами та організаціями різних форм власності за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 83,4 млн гривень капітальних інвестицій. До кінця року очікується збільшення вказаного показника до 108,0 млн. гривень, що на 8,5 % більше, ніж в попередньому році. За видами економічної діяльності найбільше інвестицій спрямовано в сільське, лісове та рибне господарство – 102,2 млн гривень (94,6 % загально районного обсягу), промисловість – 5,0 млн гривень (4,6% загального обсягу), будівництво – 0,8 млн. гривень (0,7 % загального обсягу),

 Основними джерелами фінансування капітальних інвестицій є власні кошти підприємств і організацій та кошти населення на будівництво житла.           

У 2017 році район отримав  фінансову підтримку держави на фінансування проектів регіонального розвитку на суму понад 3,818 млн. гривень, що в 2,1 рази менше, ніж за попередній період.  Майже 200 тис. гривень коштів залучено на розвиток інфраструктури Борсуківської сільської ради (ОТГ) за рахунок державної  субвенції, більше 700 тис. гривень субвенції  на соціально-економічний розвиток окремих територій.

За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в 2017 році фінансуються 2 проекти: один інвестиційний проект  в галузі освіти і один у житлово-комунальному господарстві.

У січні-вересні поточного року підприємствами району виконано будівельних робіт на суму 955 тис. гривень, що на 0,7% більше в порівнянні з показником за січень-вересень 2016 року.

          До кінця року очікується виконання робіт на суму 1,5 млн гривень, що на 6,3 % більше показника за 2016 рік.

За підсумками року очікується введення в експлуатацію 2,0 тис. кв. метрів житла.

 Обсяг залучених з початку інвестування прямих іноземних інвестицій  в економіку району  очікується в межах 4,0 тис. дол. США за рахунок підприємства «Український стіл», що на рівні попереднього року.

           Для забезпечення стабільного економічного розвитку та пошуку дієвих механізмів залучення іноземних інвесторів у 2017 році делегація від району брала участь в Міжнародного економічного форуму „Тернопільщина INVEST-2017”, де проведена презентація району з розповсюдженням роздаткових матеріалівз інформацією про стратегічні інвестиційні проекти, земельні ділянки та об’єкти для здійснення інвестицій.

           

6.     Зовнішньоекономічна діяльність

           Зовнішньоторговельний оборот району товарами за 2017 рік очікується в сумі 3,615 млн. дол. США, в тому числі експорт – 2,685 млн дол. США. В балансі зовнішньої торгівлі району експорт переважає імпорт на 1,755 млн.дол. США. В основному експортується олія рослинного походження та м ясо заморожене.

 

7.     Налагодження  співробітництва з міжнародними інституціями та реалізація проектів міжнародної технічної допомоги

В районі проводиться робота щодо залучення коштів міжнародно-технічної допомоги. На засіданнях групи управління проектами при районній державній адміністрації систематично розглядаються пропозиції закордонних донорів щодо залучення міжнародної технічної допомоги. Підготовлено і направлено потенційним грантодавцям більше 20 заявок. Серед них 3 проектні заявки від громадської організації «Надія»

с. Вишгородок до Фонду «Монсанто», комунальної центральної районної лікарні  до фонду японської програми «Кусаноне», органу самоорганізації населення «Покращуємо добробут» с. Юськівці до Посольства Федеративної Республіки Німеччини у Києві, будинку сімейного типу с. Молотків до канадського Фонду Джинджер та інші.

          За фінансової підтримки міжнародних донорів в рамках реалізації третьої фази спільного проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” в районі у поточному році завершено реалізацію  проектів «Інноваційні енергоефективні заходи в Краснолуцькому НВК ЗОШ І ст.-дитсадок. Капітальний ремонт системи опалення з встановленням піролізного котла» вартістю 362,2 тис. гривень та «Енергозберігаючі заходи по Юськовецькій амбулаторії загальної практики сімейної медицини

( адмінбудинок  № 2 ) – капітальний  ремонт  по  утепленню  фасаду в

с. Юськівці Лановецького району» вартістю 217,9 тис. гривень.

 

8.     Житлово-комунальне господарство та енергозбереження

        Наданням житлово-комунальних послуг в м. Ланівці займається комунальне підприємство по благоустрою. В поточному році створене також комунальне підприємство «Наш добробут» в Борсуківській сільській раді (ОТГ). Протягом звітного періоду підприємства забезпечували виконання необхідних робіт та надання послуг для населення та інших споживачів житлово-комунального господарства.

        Завершено реконструкцію каналізаційної мережі та каналізаційної насосної станції по вул. Незалежності в м. Ланівці та будівництво міських біологічних очисних споруд.   Здійснюються заходи по активізації роботи щодо створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

        З метою забезпечення належного утримання санітарного, протипожежного і технічного стану житлового фонду протягом січня-жовтня 2017 року за рахунок коштів місцевого бюджету проведено поточний ремонт житлового фонду на суму 1,8 тис. гривень, з них 0, 4 тис. гривень – поточний ремонт сходових кліток, 1,4 тис. гривень – поточний ремонт внутрішньо будинкових мереж.

Відповідно до Закону України „Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” в районі проводиться реформування галузі житлово-комунального господарства щодо створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та впровадження інституту управителів. Станом на 1 листопада 2017 року загальна кількість об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) в районі становить 15 одиниць.

         З метою приведення у належний санітарний стан територій міста та сільських населених пунктів, підвищення рівня їх благоустрою в районі протягом 2017 року проведено ряд заходів, зокрема в рамках щорічної всеукраїнської акції „За чисте довкілля” весняний і осінній двомісячник та „День довкілля”.

 

9. Розвиток підприємництва, торгівлі та послуг

          Одну з провідних ролей у розвитку приватного сектору відіграє підприємництво, яке є важливим чинником економічного зростання, створення нових робочих місць, структурної перебудови та зміцнення економіки району.

За оперативними даними протягом 2017 року в районі здійснюють

 господарську діяльність 76 малих підприємств, що на 4,1% більше, ніж у 2016 році та 5 середніх підприємств (на рівні 2016 року). Частка малих підприємств від загальної кількості підприємств району становить 81,7 %, а частка середніх підприємств – 5,4 %.

Чисельність працюючих у бізнесових структурах становить понад 1,4 тис. працівників. Крім того, в районі зареєстровано майже 600 фізичних осіб - підприємців.

          За результатами 2017 року очікується отримати від діяльності малого та середнього бізнесу до Зведеного бюджету надходжень в сумі 53,6 млн. гривень.

           Підприємницькими структурами району планується створити до кінця року  за рахунок реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності  близько 300 робочих місць.

         З метою створення зручних та доступних умов для отримання громадянами та суб’єктами господарювання якісних адміністративних послуг, забезпечення сприятливого бізнес-клімату, запобігання проявам корупції та усунення різного роду посередництва під час їх надання, а також відповідно до Закону України „Про адміністративні послуги” в районі діє  центр надання адміністративних послуг. Протягом січня-вересня 2017 року

центром надання адміністративних послуг надано 3786  адміністративних послуг, із них 131 послуга відділу освіти, молоді та спорту РДА, 59 послуг в сфері архітектури, 1166 послуг  сектору з питань державної реєстрації РДА, 1 послуга службі у справах дітей РДА, 2421 послуга відділу у Лановецькому районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській        області, 6 послуг Головному територіальному управлінню юстиції у Тернопільській області, 2 послуги управлінню Держпродспоживслужби у Лановецькому районі.  На сьогодні через ЦНАП можна отримати до 132 послуг,  з них – 20 в електронному вигляді.

           Сфера торгівлі та послуг є важливою складовою внутрішнього ринку, що відіграє значну роль у формуванні загального економічного потенціалу району, забезпеченні потреб населення в товарах і послугах.

В районі діє 248 об’єктів роздрібної торгівлі, 16 закладів ресторанного господарства, 76 об’єктів з побутового обслуговування населення та один ринок.

            Оборот роздрібної торгівлі в районі очікується до кінця року  в межах  65,0 млн. гривень і зменшиться  на 10,8 % порівняно з показником 2016 року.

Для забезпечення споживчого попиту населення на продовольчі товари за помірними цінами в місті Ланівці та сільських населених пунктах в місцях разової торгівлі  систематично проводяться ярмаркові заходи, виїзна торгівля.

Очікуваний обсяг нефінансових послуг, реалізованих споживачам підприємствами сфери послуг становить 17 млн. гривень, що на 3,0% більше, ніж у  2016 році.

           Найбільші обсяги реалізованих послуг припадають на сферу транспорту.

 

           10. Бюджетно-податкова політика та фінансова діяльність

До зведеного бюджету району протягом 9 місяців 2017 року мобілізовано 78,6 млн.грн. податків та інших неподаткових платежів , що в порівнянні з 2016 роком на 37,5 млн. грн. або в 1,9 рази більше.  Найбільше за обсягом податків отримано від сільськогосподарської галузі та бюджетної сфери - 40,9 млн. грн., це більше половини загальних надходжень. Промисловими підприємствами району сплачено 4,3 млн. грн. (5,5%), та 9,4 млн. грн. (12,0%) підприємцями –фізичними особами.

Обсяги сплати податків до державного бюджету за звітний період 2017 року становлять 35,6 млн грн, що на 23,3 млн.грн або у 2,9 рази більше попереднього року.

За 9 місяців поточного року до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло 33,6 млн. гривень власних доходів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 9,7 млн. грн., або на 47,8%.

До бюджету розвитку надійшло 0,8 млн. грн, що в 2 рази більше минулорічних показників.

            З метою виконання Закону України „Про публічні закупівлі”, реформування системи державних закупівель, ефективного використання 

 

державних коштів при здійсненні державних закупівель, усунення корупційних проявів у даній сфері в області активно впроваджується проект “Prozorro”. Так, за аналітичними даними системи “Prozorro” в районі за

допомогою системи електронних закупівель станом на 26 жовтня 2017 року 8  організаторів оголосили 75 закупівель. Очікувана вартість закупівель становить близько 24,0 млн. гривень. З початку запровадження системи зекономлено понад 2,96 млн. гривень.

За 9 місяців 2017 року по району здійснено 216,9 млн. гривень видатків, з яких 166,6 млн гривень за рахунок трансфертів. На заробітну плату з нарахуваннями  направлено 81,5 млн гривень, це 84,2% у загальному обсязі видатків (без врахування субвенцій соціального характеру з державного бюджету), і на 22,6 млн гривень більше, ніж за відповідний період попереднього року.

До кінця 2017 року прогнозується виконання районного, міського та усіх сільських бюджетів.

Очікуваний обсяг доходів місцевих бюджетів Лановецького району на 2018 рік (без урахування трансфертів) обраховано в сумі 51,3 млн. грн., у тому числі сума доходів:

q  загального фонду – 49,6  млн. грн.;

q  спеціального фонду – 1,7 млн. грн.

 

 

 

11. Населення, заробітна плата та ринок праці

            Стан ринку праці району залежить від змін в економіці, демографічних і соціальних тенденцій, а також від ряду інших специфічних факторів.

            Чисельність наявного населення району на початку   2017 року становила 29579 осіб.  За рахунок природних факторів і трудової міграції за 7     місяців населення скоротилося на 64 чоловіки, Процес скорочення чисельності населення району продовжується.   

       У 2017  встановилася позитивна тенденція щодо зростання темпів приросту заробітної плати.

           Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника, зайнятого у сферах економічної діяльності, в поточному році очікується в межах 5552 гривень, що на 75,6% більше відносно аналогічного показника минулого року.  

            За 9 місяців 2017 року чисельність безробітних, зареєстрованих  в районному центрі зайнятості, у порівнянні з показником аналогічного періоду минулого року,  зменшилася на 47 осіб і склала 948 осіб. Допомогу по безробіттю отримували 896 осіб, що більше на 3,3 % від показника минулого року.

           Протягом 9 місяців поточного року працівниками органів фіскальної служби району за результатами проведених  перевірок і індивідуальних співбесід виявлено 268 необлікованих найманих працівників. В результаті проведених заходів зі всіма громадянами роботодавці оформили трудові договори.

 

 

12. Соціальний захист населення

Основним завданням соціального захисту населення є забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, обслуговування громадян, які потребують допомоги та соціальної підтримки з боку держави.

          Станом на 1 жовтня 2017 року на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебував 9441  пільговик.

         Державну соціальну допомогу в районі станом на 1 жовтня 2017 року отримали 674 малозабезпечених сім’ї у сумі 13644,3 тис. гривень, 403 інваліди з дитинства та діти-інваліди – в сумі 5964,5 тис. гривень, а також 1657 сімей з дітьми – в сумі 16267,2гривень.

         Субсидії на житлово-комунальні послуги станом на 1 жовтня 2017 року отримувало 663 сім’ї, яким за січень-жовтень 2017 року нараховано 1773,0 тис. гривень.

          З  тимчасово окупованої території та району проведення антитерористичної операції до Лановецького району станом на 1 жовтня 2017 року прибуло 68 осіб, із них 18 неповнолітніх. Щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, нараховано та виплачено на загальну суму 309,1 тис гривень.

 

 

13.  Охорона здоровя

В структуру медичних закладів району входить Лановецька комунальна центральна районна лікарня на 120 стаціонарних ліжок, забезпеченість ліжками - 41,0 на 10 тис. населення, поліклініка на 200 відвідувань в добу, центр первинної медико-санітарної допомоги, в склад якого входить 9 амбулаторій загальної практики сімейної медицини   на 160 відвідувань в добу  та 31 фельшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів.

В районі зберігається тенденція  до погіршення демографічної ситуації,

зменшення населення, висока загальна смертність.

За 9 місяців 2017 р. народилося 188 дітей (в 2016 р – 203), померло 383 (в 2016р – 368), природній пристрій (-) 6,6. Випадків материнської та малюкової смертності немає.

До лікарів райполіклініки зроблено 112018 відвідувань, до лікарів ЦПМСД зроблено 55637 відвідувань.

Амбулаторно  проведено 980  оперативних втручань.

В стаціонарі проліковано 3832 хворих (в 2016р – 4004), в тому числі 2501 сільських жителів (в 2016 р – 2682), проведено 839 оперативних втручань, в пологовому відділі народилось 97 дітей.

Протягом  останніх років  фінансування медичної галузі району є вкрай недостатнім, що в свою чергу впливає на  погіршення якості  медичного обслуговування. Для районної лікарні необхідно придбати рентгендіагностичний комплекс, УЗД –апарат, 2 ЕКГ-апарати, ендоскоп.

Не дивлячись на труднощі із фінансуванням в  КЦРЛ за позабюджетні кошти (залучено позабюджетних коштів в сумі 890944,0 грн.) в 2017 році проведено :

-         ремонт маніпуляційної в дитячому відділенні;

-         встановлено 19 металопластикових вікон;

-         проводиться  капітальний ремонт терапевтичного відділення;

           На  реалізацію в районі програм та пільгове лікування хворих виділено 57,5 тис. грн. в тому числі : цукровий діабет – 1,0 тис. грн.;

                                   онкологія – 3,0 тис. грн.;

                                   туберкульоз – 36,0 тис.грн.;

                                   інваліди різних категорій – 1,5 тис.грн;

                                   діти – інваліди – 3,0 тис. грн.;

В центрі  ПМСД за позабюджетні кошти  придбано:

-          9 комп'ютерів ;

-         завершується заміна вікон  на енергозберігаючі в сільських медичних закладах;

-         в АЗПСМ с. Білозірка   напівавтоматичний біохімічний аналізатор;

-         в АЗПСМ с. Якимівці придбано ЕКГ-апарат;

-         в ФП с.Молотків придбано дитячу електронну вагу.

 

                                   14.  Освіта і наука

           Для задоволення освітніх потреб дітей, які потребують державної підтримки, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, хворих дітей, яким необхідне тривале лікування та реабілітація, обдарованих дітей в районі створено оптимальну мережу навчальних закладів. Мережа загальноосвітніх навчальних закладів налічує 29 денних загальноосвітніх навчальних закладів  (10 - ЗОШ I-III  ст., 14 - ЗОШ I-II ст., 5 - ЗОШ I ст.), з яких 1 навчально-виховний комплекс: "Лановецька загальноосвітня школа №1 І-ІІІ ступенів – ліцей ім. Ю.Коваля". Створено умови для здобуття дітьми та підлітками шкільного віку повної загальної середньої освіти у різних формах: денним навчанням охоплено 2849 учнів, в тому числі забезпечено доступність для дітей з особливими потребами до загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема, індивідуальним навчанням за станом здоров'я охоплено 7 учнів.  У 2017-2018 навчальному році організовано інклюзивне навчання для дітей з особливими освітніми  потребами (дітей  з  вадами  фізичного  та  психічного  розвитку, в   тому  числі  дітей-інвалідів). Інклюзивним навчанням охоплено 5 дітей,  організовано діяльність гуртків, груп продовженого дня (функціонують   11 груп для 331 учня початкових класів).   З метою охоплення дітей 5-річного віку дошкільною освітою організовано роботу груп підготовки дітей   5-ти річного віку до навчання при Бережанській загальноосвітній школі І-ІІ ступеня, Гриньківській, Волицькій, Жуківській, Пахинській  загальноосвітніх школах І ступеня. Для 137 учнів організовано  індивідуальне навчання у класах з наповнюваністю менше 5 учнів.

         Гарантується також можливість здобуття освіти екстернатом та в   класах очно-заочного навчання при НВК "Лановецька загальноосвітня школа №1 І-ІІІ ступенів – ліцей імені Юрія Коваля".

          Здійснено ряд заходів щодо максимального охоплення дошкільною освітою дітей в сільській місцевості. Мережа ДНЗ в районі збережена, відповідає потребам населення. В кожному населеному пункті району, де є діти дошкільного віку, функціонує дошкільний заклад або група дітей дошкільного віку при школі. Забезпечення всебічного розвитку дітей дошкільного віку в районі відповідно до їх індивідуальних особливостей, культурних потреб у 2017/2018 навчальному році здійснюватимуть  30 дошкільних навчальних закладів (із них 3 – в місті, 27– в селі), в яких виховується 880 дітей дошкільного віку.  Діти 5-річного віку дошкільною освітою охоплені на 100%.

          Для дітей з особливими освітніми  потребами (дітей  з  вадами  фізичного  та  психічного  розвитку, в   тому  числі  дітей-інвалідів) створено інклюзивну групу при Лановецькому міському комунальному дошкільному навчальному закладі "Ромашка".

             Мережа позашкільних навчальних закладів збережена.  Забезпечено функціонування оптимальної мережі позашкільних навчальних закладів. У районі в 2017/2018 навчальному році функціонує  2 позашкільних навчальних заклади (Лановецький районний комунальний будинок дитячої та юнацької творчості та Лановецька районна комунальна дитячо-юнацька спортивна школа), в яких функціонує 52 групи, якими охоплено 720 дітей.  

            З метою забезпечення доступності позашкільної освіти для дітей, які проживають у сільській місцевості, організовано роботу  гуртків, які діють у сільській місцевості, організовано роботу гуртків та секцій за місцем проживання.

             У січні 2017 року в рамках міжнародної програми співпраці України з Китайською народною республікою в район надійшло 30 сучасних комп’ютерів. З них: НВК Лановецька ЗОШ №1 І-ІІІ ст.-ліцей ім. Юрія Коваля – 15 комп'ютерів, Білозірська ЗОШ І-ІІІ ст.. – 5 комп'ютерів, Буглівська ЗОШ І-ІІІ ст. - 5 комп'ютерів, Вишгородоцька ЗОШ І-ІІІ ст. –5 комп'ютерів. Окрім цього придбано по 1 комп'ютеру в Москалівську, Ванжулівську та Іванковецьку ЗОШ І-ІІ ст.

          На покращання  матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів з місцевих бюджетів виділено та використано 255 тис.грн., на покращання  матеріально- технічної бази дошкільних навчальних закладів – 28 тис.700 грн

          На комп'ютеризацію загальноосвітніх навчальних закладів та періодичне оновлення комп'ютерної техніки з місцевого бюджету  виділено та використано 60 тис. грн.

 

 

15.   Культура

У 2017 році проводилися культурно-мистецькі, пізнавальні, розважальні заходи, урочистості до державних свят, знаменних дат, календарно-обрядових свят, вечори відпочинку. В січні відбулося районне мистецько-християнське свято "Колядує Лановеччина", урочистий концерт до 103-ї річниці від дня народження Т.Шевченка, районний конкурс патріотичної пісні до Дня української молоді "У нашій пісні – наша сила", брали активну участь у проведенні Дня міста Ланівці аматорські колективи і окремі виконавці району. Працівники центральної районної бібліотеки організували арт-виставку "Постаті в історії Лановеччини", вернісаж поетів Лановець та проект "Герої книг у нашому місті". Концертну програму на святі представила Лановецька дитяча музична школа.

В лютому колектив районного будинку культури "Горинка" (керівник Криса І.С.) взяв участь у презентації  Тернопілля  у м. Київ. Колектив аматорської художньої самодіяльності та майстер народної творчості представили район на ХVІІІ Всеукраїнському фестивалі лемківської культури "Дзвони Лемківщини".

Йде інтенсивна підготовка до проведення творчого звіту аматорських художніх колективів Лановецького району 3 листопада 2017 року – День утворення Західноукраїнської Республіки. Визначено колективи та окремі виконавці, які будуть брати участь у творчому звіті. Рішенням сесії районної ради на придбання сценічного вбрання виділено 30 тис. грн.

У творчому звіті будуть представляти свою творчу майстерність 7 "зразкових" та "народних" аматорських колективів художньої самодіяльності, а саме: колективи комунальної установи "Лановецький районний будинок культури" – хорова капела "Волинь" (керівник Вегера С.М.), 2 обрядово-фольклорні колективи (керівник Рижевська С.І., Заслужений працівник культури України); обрядово-фольклорний колектив (керівник Криса І.С.); ансамбль народних інструментів (керівник Ковальчук Т.П.); духовий оркестр комунальної установи "Юськовецький будинок культури" (керівник Кутрань М.І.); обрядово-фольклорний колектив "Юськівчанка" (керівник Клапощук В.І.).

Всього в районі діють 8 "народних" та "зразкових" аматорських колективів, з них 5 – обрядово-фольклорних, які популяризують місцевий фольклор, свята і обряди.

За 9 місяців бібліотечні фонди поповнилися на 1418  примірників книг.

 

 

 

16.  Фізична культура і спорт, підтримка молоді та захист прав дітей

В районі фізкультурно-оздоровчою роботою охоплено 2 073 особи. Для занять фізичною культурою і спортом в районі функціонують: Лановецька РК ДЮСШ, 1 - стадіон, 20 - футбольних полів, 18 - спортивних майданчиків, 13 - спортивних залів, 4 - майданчики з тренажерним обладнанням, 1 майданчик з синтетичним покриттям, 1 - спортивний майданчик з нестандартним тренажерним обладнанням.

У 2017-2018 навчальному році функціонує 6 відділень: волейбол, баскетбол, футбол, гандбол, легка атлетика, настільний теніс. В закладі навчається  242 учні у 14 групах.

На основі успішних виступів членів збірних команд району на обласних та Всеукраїнських змаганнях за високі досягнення в спорті трьом кращим спортсменам району виплачуються щомісячні стипендії.

Згідно календарного плану спортивно-масових заходів відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації  та з метою подальшого розвитку фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах району проведено  ХХІ Спортивні ігри учнівської молоді Лановеччини.

Спортивні ігри серед учнів загальноосвітніх шкіл проводились  з 12 видів спорту ( 8 – ЗОШ І-ІІІ ст. та 4 – ЗОШ І-ІІ ст.) У зональних та фінальних районних змаганнях взяли участь 770 учнів навчальних закладів  району, що сприяло активізації позакласній фізкультурно-оздоровчій роботі.

18 березня 2017 року на базі НВК Лановецька ЗОШ №1  І-ІІІ ст.-ліцей ім. Юрія Коваля було проведено відкритий районний весняний турнір з волейболу. Були запрошенні команди з Хмельницької області та з Шумського району. На базі Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 30 квітня проводився чемпіонат району з настільного тенісу,  в якому взяли участь 16 учасників різного віку.

Команда учасників АТО Лановецького району брала участь в турнірі з міні-футболу, який відбувся 18-19 лютого 2017 року у м. Тернопіль та посіла 4 місце.

Успішно працює Лановецька районна Федерація футболу.

У липні 2017 року на базі Борсуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулись  ХХVII районні сільські спортивні ігри Лановеччини.

 

 

17. Туризм та рекреація

Основним об’єктом туристичної привабливості в Лановецькому районі є комунальна установа "Меморіальний комплекс-музей "Молотківська трагедія".  Приміщення музею потребує ремонту і оновлення експозиції. Проводиться робота щодо внесення окремим пунктом до переліку заходів обласної Програми збереження культурної спадщини Тернопільської області на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням Тернопільської обласної ради від 03 березня 2016 року, на 2018 рік виготовлення проектно-кошторисної документації на заміну експозиції меморіального комплексу-музею "Молотківська трагедія" с. Молотків Тернопільської області. В подальшому проект буде подано на конкурс Державного фонду регіонального розвитку.

Проводяться заходи щодо організації роботи Лановецької районної комунальної установи "Культурний центр народного художника України І.С.Марчука". Вироблена проектно-кошторисна документація на проект "Реконструкція існуючої будівлі районної комунальної установи "Культурний центр народного художника України І.С.Марчука".                  Прийнята районна Програма збереження культурної спадщини Лановецького району на 2016-2020 роки. На виконання Програми проводиться збір матеріалів і формуються папки на кожен об’єкт пам'яток археології, історії, архітектури. Ведеться підготовка матеріалів для створення електронної бази даних паспортів на об’єкти культурної спадщини.

На облік взято 84 пам'ятки історії та культури, з них 55 пам'яток увічнення подій Другої світової війни та її учасників, 56 пам'яток історії та архітектури (церкви, каплички) та 58 археологічних пам'яток історії.

Виконкомами міської та сільських рад, Лановецьким відділенням поліції Кременецького відділу поліції ГУ НП в Тернопільській області забезпечується охорона та збереження об'єктів культурної спадщини.

 

 

18. Охорона навколишнього природного середовища

           Для вирішення проблем, пов'язаних із охороною навколишнього природного середовища, у 2016-2017 роках проводилася реконструкція біологічних очисних споруд в м. Ланівці продуктивністю 800 т/добу. Реалізація проекту здійснювалась за кошти державного фонду регіонального

розвитку та співфінансування з міського бюджету. На даний час завершено І етап реалізації проекту і запущено очисні споруди продуктивністю 200 т/добу. Наступний етап проекту передбачає збільшити продуктивність очисних споруд до 800 т/добу. Також протягом останніх 3 років відбувалася реконструкція каналізаційної мережі та каналізаційної насосної станції по вул. Незалежності в м. Ланівці, реалізація даного проекту також здійснювалась за кошти Державного фонду регіонального розвитку при співфінансування з міського бюджету.

Не менш гострою залишається проблема утилізації твердих побутових відходів. Щорічно в районі утворюється понад17,1 тис. тонн цих відходів, які складуються на 42 земельних ділянках, що виділені для розміщення відходів за рішеннями органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування району загальною площею 20,62 га. Проводиться робота по облаштуванню майданчиків для збору сміття та навчання жителів міста щодо роздільного сортування ТПВ. На сьогоднішній день облаштовано 25 таких майданчиків. Виконавцем послуг щодо впровадження роздільного збирання ТПВ в місті є комунальне підприємство по благоустрою.

 

 

19. Розвиток новостворених територіальних громад

В районі утворено 2 об’єднані територіальні громади: Борсуківська сільська рада (ОТГ), яка об’єднує 6 населених пунктів,  та Лановецька міська рада (ОТГ), яка об’єднує місто Ланівці та 6 сільських населених пунктів.

           Борсуківська сільська рада (ОТГ) утворена у 2016 році. Станом на         1 січня 2017 року чисельність наявного населення в громаді становила 4482 особи, площа території – 91,4 квадратних кілометри. У 2017 році  громада отримала 2505 тис. гривень субвенції з державого бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури, з них сума субвенції за рахунок коштів загального фонду державного бюджету- 835 тис. гривень, сума субвенції за рахунок спеціального фонду державного бюджету – 1670 тис. гривень.

Борсуківською сільською радою (об’єднаною) на даний час розроблено 6 проектів, з них 4 проекти, які планується реалізувати у 2017 році за кошти субвенції спеціального фонду державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаної територіальної громади та 2 проекти які планується реалізувати у 2017 році за кошти субвенції загального фонду державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаної територіальної громади. Вартість усіх проектів становить – 6 720,211 тис. грн., в тому числі 4% на виготовлення проектно-кошторисної документації. Реалізація заходів проектів передбачається поетапно протягом трьох років.  На 2017 рік передбачено виконання заходів першого етапу проектів загальною вартістю 2459,658 тис. гривень. Це ремонт паливних із заміною котлів та встановлення автоматичної системи опалення по всіх шести школах громади, заміна теплотраси в Нападівській ЗОШ, утеплення теплотраси в Передмірській ЗОШ, весь комплекс заходів по Борщівській ЗОШ.  

Лановецька міська рада (ОТГ) утворена  в поточному році з центром в м. Ланівці.

 

 

20. Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру

Протягом 2017 року проведено ряд  заходів, направлених на запобігання, ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій (подій) техногенного та природного характеру на території району. Зокрема було розроблено та здійснено комплекс організаційних і практичних заходів щодо:

-                      запобігання надзвичайним ситуаціям (зменшення втрат) під час льодоходу, повені та паводків;

-                      виникненню пожеж  у лісах  та  сільськогосподарських  угіддях у пожежонебезпечний період;

-                      попередження загибелі людей на водних об’єктах.

         До виконання завдань цивільного захисту району залучаються місцеві служби цивільного захисту району, установи та організації, місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування, населення.

З метою забезпечення оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, гасіння пожеж, ліквідації наслідків стихійного лиха сформовано матеріальний резерв ( 1000 л бензину та 1500 л дизельного пального, 200 листів шиферу, 1,5 кг цвяхів).

В районі сформовано фонд захисних споруд цивільного захисту в кількості - 45 одиниць, з них: 8- перебувають в державній власності, 36- у комунальній власності, 1- у приватній власності.

На даний час  проінвентаризовано 30 захисних споруд, що складає 67% загального фонду захисних споруд.

На території Борсуківської сільської ради (ОТГ)  знаходиться  598 кг непридатних та заборонених до використання пестицидів, які потребують відправки за межі району для утилізації.

 

 

 

21. Захист економічної конкуренції, прав і свобод громадян та забезпечення законності та правопорядку       

За дев’ять місяців 2017 року спостерігається зменшення звернень громадян. В цілому кількість зареєстрованих інформацій на 7 відсотків менша,  ніж за аналогічний період 2016 року (2076 проти2221 в м.р ).

По 212 зверненнях інформацію внесено до ЄРДР (0,2%), в 41 випадках (2%) - матеріали передані до інших ОВС, за 279 повідомленнями складено адміністративні протоколи (13,4%), за 1538 зверненнями (74,1%) - матеріали списано до справи у відповідності до Закону України «Про звернення громадян».

За 9 місяців 2017 року внесено 212 звернень в ЄРДР, що на 12,3% більше ніж за аналогічний період минулого року - 186. Основними причинами росту злочинності на території району, а саме такого виду злочину, як крадіжка (ріст 28,6%), є погіршення матеріального стану населення, відсутність робочих місць та можливості заробляти гроші. Крім цього, недостатня профілактична робота з раніше судимими особами. Щодо запобігання шахрайствам, ріст яких відбувся майже в 6 разів, і в основному це шахрайства, пов’язані із зняттям коштів з банківських карток, то працівниками поліції проводиться роз’яснювальна робота із жителями району щодо неповідомлення даних своїх банківських карток іншим особам.

В порівнянні з дев’ятьма місяцями 2016 року на 47,5% ( з 412 до 785) збільшилась кількість виявлених адміністративних правопорушень. Це пов’язано із запровадженням груп швидкого реагування патрульної поліції, які здійснюють цілодобове патрулювання і виявляють правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху ( виявлено 188 порушень, з них 33 керування транспортним засобом у нетверезому стані).

З ініціативи працівників ДОП встановлено 4 адміністративних нагляди.

На обліку Лановецького ВП перебуває 199 осіб, з якими проводиться профілактична робота, з яких 121 сімейний насильник, 28 раніше судимих осіб,  7 формалістів, 4 адміннаглядних, 27 осіб, засуджених

до покарання, пов'язаного з позбавленням волі, 3 неповнолітніх.

Протягом звітного періоду обліковано на 8,4% більше кримінальних проваджень, ніж за аналогічний період минулого року, по яких в поточному році розслідувано та направлено до суду 93 провадження. На 3,7% збільшилась кількість осіб, яким повідомлено про підозру у вчиненні злочину (82 у 2016 році проти 85 у 2017).

Збільшилась кількість проваджень по особливо тяжких та тяжких правопорушеннях (24 у 2016 році,  30 у 2017 році, на 25% більше). По 16 провадженнях повідомлено про підозру у вчиненні злочину, що на 23,1 % більше в порівнянні з минулим роком (13).  Розслідувано тяжких та особливо тяжких злочинів на 20% більше ніж минулого року - 15 проти 18. Всього у 2017 році по кримінальних провадженнях вказаної категорії повідомлено про підозру 16 особам, що у відсотках на 23,1% більше, ніж у звітному періоді минулого року (13 -2016, 16-2017).

По вчинених правопорушеннях збільшилась кількість зґвалтувань (0 - 2016 рік, 1 - 2017 року), крадіжок приватного майна (35 - 2016, 45 -2017 року, ріст 28,6%), шахрайств (2 - 2016 році, 11 - 2017 році, на 450% більше), тілесних ушкоджень середньої тяжкості (0 - 2016, 2 - 2017 рік), незаконне поводження з вогнепальною зброєю - 6 у 2017 році, 1 у 2016, ріст 500%.

Зменшилась кількість правопорушень пов’язаних із спричинення легких тілесних ушкоджень (41 - 2016 рік, 22 - 2017 року, на 46.3% менше), хуліганств (3 -2016, 2 -2017 спад на 33,3%) незаконного обігу наркотиків на

66,7% (6 - 2016, 2- 2017), ДТП на 28,6% (7 - 2016, 5 -2017).

Не допущено вчинення таких кримінальних правопорушень, як вбивства, тяжкі тілесні ушкодження, розбої, грабежі, вимагання, хабарництва.

 

 

        Основні показники  програми соціально-економічного та культурного розвитку Лановецького району на 2018 рік (таблиця 1).

       Пріоритетні напрямки  соціально-економічного та культурного розвитку Лановецького району на 2018 рік  (таблиця 2).

        Основні заходи щодо виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Лановецького району на 2018 рік (таблиця 3).

        Перелік регіональних програм, запропонованих для фінансування з місцевого бюджету у 2018 році (таблиця 4).

        Перелік пріоритетних інвестиційних проектів, реалізація яких передбачається за кошти державного і місцевих бюджетів у 2018 році у Лановецькому районі (таблиця 5а).

        Перелік пріоритетних інвестиційних проектів, реалізація яких передбачається за кошти іноземних та вітчизняних інвесторів, а також інших джерел, не заборонених законодавством, у 2018 році у Лановецькому районі (таблиця 5б).

 

Начальник управління економічного

розвитку і торгівлі, інфраструктури та

житлово-комунального господарства

Лановецької районної державної адміністрації                       М.М.ЛІРЧУК


 

Таблиця 1

ІІ. Основні показники програми соціально-економічного та

культурного розвитку  Лановецького  району на 2018 рік

 

Показники

Одиниця виміру

2016 рік

звіт

2017 рік

2018 рік

програма

очікуване

% виконання програми

Програма

% до підсумків програми 2017 року

1

2

3

4

5

6

7

8

1. Економічна ефективність

1.1. Промисловість

Індекс промислового виробництва

%

369,1

111,2

103,1

 

115,4

 

Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) без ПДВ

млн грн.

566,8

630,7

650,0

103,1

750,0

115,4

Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу населення

грн.

19054

21748

22414

103,1

25862,0

115,4

Виробництво найважливіших видів промислової продукції у натуральному вимірі:

 

 

 

 

 

 

 

Продовольча група

 

 

 

 

 

 

 

– м'ясо і субпродукти

тонн

1977,0

2215,0

2355,0

106,3

2406,0

102,2

– вироби ковбасні

тонн

-

-

-

-

-

-

– соки фруктові та овочеві

тонн

-

-

-

-

-

-

– олія соєва нерафінована та її фракції

тонн

18590,0

20560,5

21157,0

102,9

26107,4

123,4

– молоко рідке оброблене

тонн

-

-

-

-

-

-

– масло вершкове

тонн

-

-

-

-

-

-

– сири свіжі неферментовані та сичужні

тонн

-

-

-

-

-

-

– борошно

тонн

160,0

160,0

-

-

-

-

– крупи

тонн

-

-

-

-

-

-

– хліб та вироби хлібобулочні

тонн

-

-

-

-

-

-

– корми готові для тварин

тонн

4067,0

4250,0

4500,0

105,9

4600,0

102,2

– води натуральні мінеральні газовані

тис. дал

-

-

-

-

-

-

– цукор пісок із цукрових буряків

тонн

-

-

-

-

-

-

Непродовольча група

 

 

 

 

 

 

 

– спирт етиловий

тис. дал.

-

-

-

-

-

-

– люстри ,лампи і освітлювальне обладнання

тис. штук

-

-

-

-

-

-

– меблі

штук

-

-

-

-

-

-

1.2. Сільське господарство

Валова продукція сільського господарства по всіх категоріях господарств (в порівняльних цінах) – всього,

млн грн

506,3

506,3

532

105

537

100,9

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

– с/г підприємства

млн грн

356,3

286,3

310

108

313

100,8

– населення

млн грн

217,1

220

222

100,9

224

101

Валова продукція сільського господарства на одну особу

гривень

17131,7

17135,8

18024,7

105,2

18194,2

101

Обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в натуральному виразі всіма категоріями господарств:

 

 

 

 

 

 

 

– зернові культури

тис.тонн

118,2

104

119

114

112,9

95,7

– цукрові буряки

тис.тонн

24,7

20,75

47,6

229

21,9

46

– картопля

тис.тонн

63,7

66,7

66,75

100

66,75

100

– овочі (відкритого ґрунту)

тис.тонн

18,2

17,3

18

104

17,5

97

– молоко

тис.тонн

35,3

35,4

36,5

103

36,7

101

– м'ясо

тис.тонн

11,7

11,7

8,2

70

8,4

103

– яйця

млн шт.

11,9

11,9

12,1

102

12,3

102

Обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в натуральному виразі с/г підприємствами:

 

 

 

 

 

 

 

– зернові культури

тис.тонн

99,4

89,5

100,2

112

95,9

96

– цукрові буряки

тис.тонн

21,2

18,02

43,7

243

18,5

42

– картопля

тис.тонн

0

0

0

0

0

0

– овочі (відкритого ґрунту)

тис.тонн

0

0

0

0

0

0

– молоко

тис.тонн

10,9

11,1

12,1

109

12,3

102

– м'ясо

тис.тонн

10,1

10,1

6,6

65

6,7

102

– яйця

млн шт.

0

0

0

0

0

0

Обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в натуральному виразі населенням:

 

 

 

 

 

 

 

– зернові культури

тис.тонн

18,8

14,5

18,8

129

18

96

– цукрові буряки

тис.тонн

3,5

2,8

3,9

139

3,4

87

– картопля

тис.тонн

63,7

66,7

66,75

100

66,75

100

– овочі (відкритого грунту)

тис.тонн

18,2

17,3

18

104

17,5

97

– молоко

тис.тонн

24,3

24,3

24,4

101

24,5

101

– м'ясо

тис.тонн

1,6

1,6

1,7

106

1,7

100

– яйця

млн шт.

11,9

11,9

12,1

100

12,3

102

1.3. Будівництво

Індекс будівельної продукції

%

89

90

115,4

 

107,8

 

Обсяг виконаних будівельних робіт на одну особу

грн

48

44

51

115,9

55

107,8

Виробництво будівельних матеріалів

 

 

 

 

 

 

 

– цегла керамічна будівельна

млн шт. умовної цегли

-

-

-

-

-

-

– елементи конструкцій збірні для будівництва з цементу, бетону або каменю штучного –

тис.м3

-

-

-

-

-

-

– розчини бетонні, готові для

використання

тис.т

-

-

-

-

-

-

– пісок, галька, гравій та щебінь для будівництва

 

тис.м3

-

-

-

-

-

-

– блоки дверні й віконні, з

пластмас

тис.шт

-

-

-

-

-

-

– вікна засклені з пластмас

тис.шт

-

-

-

-

-

-

Загальна площа житла, введеного в експлуатацію за рахунок всіх джерел фінансування

тис. кв.м

0,7

2,0

2,0

100,0

2,1

105,0

Обсяг прийнятої в експлуатацію загальної площі житла у розрахунку на 10 тис. осіб населення

кв. м.

245

689

689

100,0

725

105,2

2. Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця

Обсяг капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування

млн грн

107,3

61

105,0

172,1

120,0

111,1

Обсяг капітальних інвестицій на одну особу

гривень

3592

3155

3724

118,0

4138

111,1

Обсяг капітальних інвестицій за видами економічної діяльності та за рахунок усіх джерел фінансування:

 

 

 

 

 

 

 

- в промисловість

млн грн

5,3

2,5

5,0

200,0

7,0

140,0

- в сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство

млн грн

101,0

86,1

102,2

118,7

112,0

109,6

- в будівництво

млн грн

1,0

0,8

0,8

100,0

1,0

125,0

Обсяг прямих іноземних інвестицій, за наростаючим підсумком – всього

млн дол. США

0,004

0,1

0,004

40,0

0,1

25р

Обсяг прямих іноземних інвестицій з початку року (надходження)

 

млн дол. США

0

0,1

0

-

0,1

-

Обсяг прямих іноземних інвестицій на одну особу

 

дол. США

0,12

3,6

0,12

3,3

3,4

28р

Зовнішньоторговельний оборот товарами

млн дол. США

 

 

 

 

 

 

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

– експорт

млн дол. США

*

1,0

*

268,5

30,0

-

– імпорт

млн дол. США

0,05

0,1

0,93

1850,1

1,2

129,0

3. Розвиток інфраструктури

Обсяг перевезень вантажів:

тис.тонн

117,2

115,6

130,0

112,5

150,0

115,4

-  залізничним транспортом

тис.тонн

-

-

-

-

-

-

- автотранспортом

тис.тонн

117,2

115,6

130,0

112,5

150,0

115,4

Обсяг перевезень пасажирів:

тис.осіб

1334,9

1422,8

1200,0

84,3

1350,0

103,8

- залізничним транспортом

тис.осіб

-

-

-

-

-

-

- автотранспортом

тис.осіб

1334,9

1422,8

1200,0

84,3

1350,0

103,8

Кількість користувачів мережі Інтернет

одиниць

6720

7015

7040

100,4

7300

103,7

4. Розвиток малого підприємництва

Кількість малих та середніх підприємств

одиниць

73/5

83/5

76/5

91,6/100,0

78/5

102,6/100,0

Кількість діючих малих та середніх підприємств на 10 тис. населення

одиниць

25/2

28/2

26/2

92,9/100,0

27/2

103,8/100,0

Чисельність працюючих на малих та середніх підприємствах

тис. осіб

0,5/0,7

0,6/0,7

0,6/0,8

100,0/114,3

0,6/0,8

100,0/100,0

Кількість зареєстрованих суб’єктів господарювання – фізичних осіб

тис. осіб

0,6

0,6

0,6

100,0

0,6

100,0

Надходження до бюджетів всіх рівнів від діяльності малого та середнього підприємництва

млн грн

17,6/16,5

16,5/18,0

24,6/29,0

149,1/161,1

25,5/30,0

103,7/103,4

Кількість створених робочих місць в малому та середньому підприємництві

тис.місць

0,2

0,3

0,3

100,0

0,3

100,0

5. Торгівля і побутове обслуговування

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі

млн. грн.

72,9

75,0

65,0

86,7

71,5

110,0

Обсяги реалізованих послуг

млн грн.

16,5

13,0

17,0

130,8

18,5

108,9

6. Ефективність ринку праці

Середньорічна чисельність наявного населення

тис. осіб

29,6

28,5

29,5

99,7

29,4

99,7

Чисельність прийнятих на роботу на новостворені робочі місця

тис. осіб

332

450

350

77,8

350

77,8

Фонд оплати праці штатних працівників, зайнятих у сферах економічної діяльності

млн грн

132,3

49,3

210,7

159,4

277,7

150,6

Середньооблікова кількість штатних працівників

осіб

3488

3166

3163

96,7

3180

100,5

Середньомісячна зарплата штатних працівників, зайнятих у сферах економічної діяльності,

гривень

3161

5206

5552

106,6

7278

131,1

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

– у промисловості

гривень

2736

3030

3960

130,7

4500

113,6

– у сільському господарстві

гривень

3488

4202

4777

113,7

5200

108,8

– у будівництві

гривень

3674

2995

4927

164,5

5400

109,6

Середньомісячна зарплата працівників у бюджетних установах

гривень

2605

3923

4865

124,0

5700

117,2

7. Доступність та якість послуг у сфері освіти

Кількість учнів у загальноосвітніх навчальних закладах

тис. осіб

              2,857

2,849

2,443

100,2%

2,820

99

Кількість дітей у постійних дошкільних закладах

тис. осіб

0,943

0,880

0,763

93,6%

0,876

99,6

Охоплення дітей (від трьох до шести років) постійними дошкільними закладами (у % до кількості дітей відповідного віку)

%

            81,5

85

81,7

96%

85

104

Частка дітей сільської місцевості, для яких організовано підвезення до місця навчання і додому від загальної кількості учнів, які того потребують

%

98,6

100

97,0

97,2

100

100,8

8. Доступність та якість послуг у сфері охорони здоров’я

Забезпеченість населення стаціонарними ліжками на  10 тис. населення

одиниць

48

48

40

83,3%

40

100

Забезпеченість лікарями загальної практики сімейної медицини на  10 тис. населення

одиниць

4      

 

5

4

80%

5

125

Кількість померлих дітей  віком до одного року на  1000 народжених живими

проміле

0

0

0

100%

0

100

Кількість осіб, що хворіють на активний туберкульоз, на 100 тис. населення

осіб

23,3

29,0

27,5

95%

25,2

98%

- в тому числі в сільській місцевості

осіб

            19,5

24,0

22,3

95%

21,5

98%

Кількість осіб, в яких вперше виявлено онкозахворювання на  100 тис. населення

осіб

             220,5

280,2

261,3

95%

230,5

97%

- в тому числі в сільській місцевості

осіб

 

              212,0

235,1

240,2

102,2%

215,0

97%

9. Доступність послуг у сфері культури

Кількість масових бібліотек

одиниць

43

43

43

100

43

100

Книжковий фонд бібліотек

тис. примірників

332,9

339,9

288,5

85

291,0

101

Кількість клубних установ

одиниць

35

35

35

100

35

100

10. Раціональне природокористування та якість довкілля

Відведено (скинуто) зворотніх вод,

тис.куб.м

67,0

67,0

67,0

100,0

67,0

100,0

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

Забруднених, з них:

тис.куб.м

67,0

67,0

67,0

100,0

67,0

100,0

- без очищення

тис.куб.м

67,0

67,0

50,3

75,1

-

-

- нормативно–очищених

тис.куб.м

0

0

16,7

-

67,0

401,2

Викиди шкідливих речовин у повітря

тис.тонн

1,3

1,3

1,3

100,0

1,3

100,0

в тому числі:

 

 

 

 

 

 

 

стаціонарними джерелами забруднення

тис тонн

0,2

0,2

0,2

100,0

0,2

100,0

автомобільним транспортом

тис тонн

*

*

*

*

*

*

 

…1-   інформація конфіденційна відповідно до ЗУ «Про державну статистику»

* -    показник не досліджується на рівні району

 

 

Начальник управління економічного розвитку і торгівлі,

інфраструктури та житлово-комунального господарства

Лановецької районної державної адміністрації                                                                                           М.М.ЛІРЧУК

 

Таблиця 2

 

ІІІ. ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ

соціально-економічного та культурного розвитку Лановецького району на 2018 рік

 

з/п

Пріоритетне завдання соціально-економічного розвитку

Заходи спрямовані на реалізацію пріоритетного завдання

Обсяги фінансування (тис.грн.)

Головний

розпорядник коштів або відповідальний виконавець

всього

Держ.

бюджет

Місц. бюдж.

Інші

джерела

1

Розвиток людського капіталу та підвищення стандартів життя населення

  Реконструкція дошкільного навчального закладу «Ромашка» в м. Ланівці Тернопільської області 

1173.704

 

1056.334

 

117.37

-

 

 

 

Лановецька міська рада

 

2

Підвищення конкурентоспроможно-

сті регіону

  Реконструкція існуючої газової паливної з встановленням твердопаливного котла потужністю 200 кВт в ЗОШ І-ІІІ ст..в

с. Снігурівка Лановецького району Тернопільської області

 

 Реконструкція газової котельні у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лановецького району на альтернативні види опалення по вул.. Набережна в м. Ланівці Тернопільської області

 

 

 

Реконструкція доріг по вул.Новосілка і вул. Польова в м. Ланівці

 

Реконструкція доріг по вул.Молодіжна, І.Богуна, Корольова, Відродження в м .Ланівці

 

 

Реконструкція водопроводу по вул.Волинській в м. Ланівці Тернопільської області

 286,114

 

 

 

 

 

 

  177,907

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11082,023

 

2502,872

 

 

 

 

1806,163

-

 

 

 

 

 

 

       -

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8865,618

 

 

2002,298

 

 

 

 

1444,93

  28,6

 

 

 

 

 

   

    17,8

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 273,908

 

 

2216,405

 

 

 

 

500,574

257,514

 

 

 

 

 

       

160,107

 

 

 

 

 

  

 

 

  

-

 

 

       -

 

 

  

 

       -

 

 

Районна комунальна кіновідеомережа

 

 

 

 

 

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністра-

ції

 

 

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лановецького району

 

Лановецька міська рада

 

3

Розвиток сільських
територій

Впровадження  системи  сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

-

-

-

-

Районна, міська та сільські ради

 

 

Покращення стану сільських доріг

34000

1500,0

1500,0

400,0

Районна, міська та сільські ради, суб’єкти підприємницької діяльності

 

 

Капітальний ремонт Борсуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (заходи по енергозбереженню) для заміни покрівлі даху та модернізації системи опалення по вул. Шкільна, 7 в с. Борсуки Лановецького району Тернопільської області

1109,640

1109,640

-

-

Борсуківська сільська рада

 

 

Капітальний ремонт Великокуськовецької ЗОШ І-ІІ ступенів (заходи по енергозбереженню) для заміни віконних та дверних блоків та модернізації системи опалення по вул. Шкільна 6а в с.В.Кусківці Лановецького району Тернопільської області

844,380

844,380

-

-

Борсуківська сільська рада

 

 

Капітальний ремонт Синовецької ЗОШ І-ІІ ступенів (заходи по енергозбереженню) для заміни віконних та дверних блоків та модернізації системи опалення по вул. Незалежності 20 в с.Синівці Лановецького району Тернопільської області

1151,834

1151,834

-

-

Борсуківська сільська рада

 

 

Капітальний ремонт Борщівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Ярослава Горошка (заходи по енергозбереженню) для заміни покрівлі даху по вул. Широка, 57 в с.Борщівка Лановецького району Тернопільської області

1488,508

1436,508

52,0

-

Борсуківська сільська рада

 

 

Капітальний ремонт Нападівської ЗОШ І-ІІ ступенів (заходи по енергозбереженню) для заміни віконних та дверних блоків по вул. Фільварочного, 47 в с.Нападівка Лановецького району Тернопільської області

1493,844

1493,844

-

-

Борсуківська сільська рада

 

 

Капітальний ремонт Передмірської ЗОШ І-ІІ ступенів (заходи по енергозбереженню) для заміни віконних та дверних блоків та модернізації системи опалення по вул. Шевченка 1 в с.Передмірка Лановецького району Тернопільської області

1151,834

1151,834

-

-

Борсуківська сільська рада

 

Начальник управління економічного розвитку і торгівлі,

інфраструктури  та житлово-комунального господарства

Лановецької районної державної адміністрації                                                                                              М.М.ЛІРЧУК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Таблиця 3

IV. ОСНОВНІ ЗАХОДИ ЩОДО ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНО–ЕКОНОМІЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ ЛАНОВЕЦЬКОГО РАЙОНУ НА 2018 РІК

п.п.

Назва заходу

Термін виконання

Відповідальні виконавці

Примітка

 

1.      

2.      

3.      

4.      

5.      

 

1. Промисловість

 

1.1. Реконструкція олійно-пресового заводу під олійно-екстракційний  продуктивністю 500 т/добу на території ПП «Західагроінвест».

2018 рік

ПП «Захід-Агроінвест»

 

 

1.2. Проведення сертифікації якості продукції

2018 рік

ПП «Захід-Агроінвест»

 

 

     1.3. Пошук інвесторів для перепрофілювання або відновлення виробничої діяльності  цукрового заводу

2018 рік

Райдержадміністрація

 

 

2. Сільське господарство

 

2.1. Вивчення питання щодо відновлення галузі свинарства в СТОВ «Нове життя»

2018 рік

СТОВ «Нове життя»

 

 

     2.2. Раціональне використання земель та підвищення врожайності сільськогосподарських культур.

2018 рік

ПСП а/ф «Білозірська»

 

 

     2.3.Застосування кращих сортів і гібридів сільськогосподарських культур в галузі рослинництва.

2018 рік

ФГ «Айова», ФГ«Агро-Шили»

 

 

     2.4. Запровадження передових технологій в рослинництві.

2018 рік

ФГ «СМП»

 

 

     2.5. Навчально-консультативна та організаційна підтримка з питань створення сільськогосподарських обслуговуючих та виробничих кооперативів.

2018 рік

Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації

 

 

     2.6. Створення на базі СТОВ «Нове життя» великотоварнї ферми молочного напрямку продуктивності, із поголів’ям 240 корів.

 

2018 рік

СТОВ «Нове життя»

 

 

     2.7. Завершення будівництва зернової сушарки ТОВ «Волочиськ-Агро».

2018 рік

ТОВ «Волочиськ-Агро»

 

 

3. Дорожня інфраструктура, транспорт та зв'язок

 

     3.1. Експлуатаційне утримання дорожньої мережі району.

2018 рік

Філія «Лановецький райавтодор» ДП «Тернопільський облавтодор»

 

 

     3.2. Облаштування місць концентрації ДТП засобами організації дорожнього руху.

2018 рік

Лановецьке відділення поліції Кременецького відділу поліції Головного управління національної поліції в Тернопільській області

 

 

3.3.  Оптимізація маршрутної мережі району.

 

 

2018 рік

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації спільно із суб’єктами підприємництва

 

 

3.4.Створення конкурентного середовища на ринку транспортних послуг, збереження та створення нових робочих місць.

Протягом 2018 року

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації спільно із суб’єктами підприємництва, виконком міської ради

 

 

3.5. Створення умов для оновлення автомобільними перевізниками рухомого складу, призначеного для надання насамперед соціально значущих послуг, та оптимізації структури парку транспортних засобів

Протягом 2018 року

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації спільно із суб’єктами підприємництва

 

 

3.6. Підвищення рівня безпеки перевезень пасажирів та вантажів шляхом посилення вимог до автомобільних  перевізників та забезпечення контролю за дотриманням ними вимог законодавства з питань безпеки дорожнього руху

Протягом 2018 року

     Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації спільно із суб’єктами підприємництва, виконком міської ради

 

 

3.7. Забезпечення надання   населенню району якісних послуг поштового зв”язку

Протягом 2018 року

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування

 

 

3.8. Забезпечення розбудови технологічної інфраструктури мережі Інтернет та мереж доступу до неї споживачів, зокрема у сільській місцевості

Протягом 2018 року

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування, Інтернет-провайдери

 

 

4. Енергоефективність

 

4.1. Реконструкція газової котельні у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лановецького району на альтернативні види опалення по ул.. Набережна в м. Ланівці Тернопільської області

Протягом 2018 року

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

 

4.2. Проведення санації житлових будинків та будівель бюджетних установ

Протягом 2018 року

Бюджетні установи та організації, житловий сектор

 

 

4.3. Впровадження енергоефективних освітлювальних приладів в бюджетних установах

Протягом 2018 року

Бюджетні установи та організації, житловий сектор

 

 

4.4. Стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини відсотків кредитів, залучених на придбання енергетичного обладнання та матеріалів.

Протягом 2018 року

Ощадбанк

 

 

4.5. Впровадження системи енергетичного менеджменту в бюджетних установах району.

2018 рік

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 

5. Капітальне будівництво та інвестиційна діяльність

 

5.1. Забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання вулично-дорожньої мережі та

об’єктів придорожнього сервісу

2018 рік

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури

та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування,  виконавчі комітети міської та сільських рад, філія «Лановецький райавтодор» ДП «Тернопільський облавтодор»

 

 

5.2. Реконструкція дошкільного навчального закладу  «Ромашка» м.Ланівці.

2018 рік

Виконавчий комітет Лановецької міської ради

 

 

5.3. Забезпечення капітального будівництва та реконструкції електричних       мереж району.

2018 рік

Лановецький район електричних мереж

 

 

       5.4. Участь у форумах, бізнес-зустрічах, презентаціях, виставкових заходах, круглих столах з метою презентації та популяризації інвестиційного потенціалу району

Протягом року

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації спільно із структурними підрозділами райдержадміністрації

 

 

     5.5. Розроблення та періодичне оновлення рекламно-іміджевої продукції та інформаційно-презентаційних матеріалів про район

Протягом року

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації спільно із структурними підрозділами райдержадміністрації

 

 

      5.6. Організування розроблення містобудівної документації, схем планування територій району, генпланів населених пунктів, планів зонування територій, детальних планів територій

2018 рік

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації  спільно із виконкомами міської

 

 

та сільських рад

 

 

     5.7. Забезпечення визначення та документальне оформлення земельних ділянок і майнових комплексів
(з урахуванням існуючих і перспективних шляхів сполучення, інженерних комунікацій), які можуть бути запропоновані потенційним інвесторам для реалізації пріоритетних проектів).

2018 рік

Відділ Держгеокадастру в Лановецькому районі спільно із виконкомами міської та сільських рад

 

 

    5.8. Реалізація на території району Закону України “Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць”

Протягом року

Відділ  агропромислового розвитку, управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 

     5.9. Організування впровадження механізму державно-приватного партнерства для реалізації пріоритетних для регіону інвестиційних проектів у виробничій та соціальній сферах, підвищення ефективності використання об’єктів державної та комунальної власності

Протягом року

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації із виконкомами міської та сільських рад

 

 

    5.10. Підготовка інвестиційних проектів і бізнес-планів та подання їх для участі у міжнародних та вітчизняних конкурсах.

Протягом року

Структурні  підрозділи райдержадміністрації спільно із виконкомами міської та сільських рад

 

 

    5.11. Залучення капітальних інвестицій в економіку району, у тому числі на будівництво та реконструкцію об’єктів соціальної та житлово-комунальної сфери

Протягом року

Структурні  підрозділи райдержадміністрації спільно із виконкомами міської та сільських рад

 

 

    5.12. Облаштування земельної ділянки  площею понад 19,2 га для реалізації проекту із  будівництва  індустріального парку

2018 рік

Виконавчий комітет Лановецької  міської ради, управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 

5.13. Налагодження та підтримка каналів зв’язку з іноземними інвесторами шляхом організації зустрічей з ними в  районній державній адміністрації, міській раді, постійної та ефективної взаємодії у процесі супроводження інвесторів, які розглядають можливість інвестування або уже інвестували в реалізацію проектів в районі

 

Упродовж року

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, галузеві та інші структурні підрозділи районної державної адміністрації

 

 

5.14. Формування інформаційних матеріалів, презентацій, орієнтованих на іноземних інвесторів, з урахуванням конкурентних переваг та пріоритетних галузей району для інвестування та зазначенням прикладів здійснених успішних іноземних інвестицій

 

 

 

До

01 травня 2018 року

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, галузеві та інші структурні підрозділи районної державної адміністрації

 

 

5.15. Формування сприятливого інвестиційного клімату, позитивного інвестиційного іміджу району, сталого сприйняття реальними та потенційними іноземними інвесторами можливостей успішного інвестування в економіку району шляхом поширення інформації про інвестиційні можливості, переваги та приклади здійснених успішних іноземних інвестицій в область

 

Постійно упродовж року

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 

6. Зовнішньоекономічна діяльність

 

6.1. Оновлення інвестиційного паспорта, переклад його іноземну мову (польська) та популяризація паспорта у Торгово-промисловій палаті Тернопільської області та на сайті райдержадміністрації.

2018 рік

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 

6.2 Активізація роботи з підготовки інвестиційних проектів та подання їх для участі у міжнародних та вітчизняних конкурсах

2018 рік

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

 

6.3. Формування переліку пропозицій підприємств-експортерів району щодо можливих поставок товарів на зовнішні ринки у 2018 році

До

01 квітня 2018 року

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 

6.4. Надання методичної допомоги суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності району у здійсненні торгівлі з міжнародним бізнес-середовищем шляхом розповсюдження двосторонніх ініціатив до налагодження (розширення) співпраці та поширення корисної інформації у сфері ЗЕД (про міжнародні виставково-ярмаркові заходи, умови провадження торгівлі з окремими країнами світу, тендери в іноземних державах тощо)

 

Постійно упродовж року

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 

6.5. Участь у семінарах, конференціях, навчаннях з метою сприяння регіональному бізнесові у формуванні власних ефективних експортних стратегій, зокрема, на європейському напрямку; проведення інших публічних заходів за участю іноземних ділових кіл (бізнес-зустрічей, коопераційних бірж, торговельних місій тощо) з метою сприяння виходу на нові зовнішні товарні ринки та розширення географії налагоджених поставок товарів за кордон, пошуку цільових споживачів

 

Постійно упродовж року

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, галузеві та інші структурні підрозділи районної державної адміністрації, суб’єкти господарювання

 

 

7. Налагодження співробітництва з міжнародними інституціями та реалізація проектів міжнародної технічної допомоги

 

7.1 Залучення фондів Міжнародної технічної допомоги та Європейського союзу з метою  розвитку територіальних громад

2018 рік

Структурні підрозділи райдержадміністрації, виконкоми  міської та сільських  рад, новостворені об’єднані громади

 

 

7.2 Активізація роботи районної групи управління проектами

Протягом 2018 року

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 

7.3 Продовження постійного моніторингу донорських пропозицій та міжнародних грантів на web-сайті районної державної адміністрації для можливої їх реалізації

Постійно

Структурні підрозділи райдержадміністрації, виконкоми  міської та сільських  рад

 

 

7.4 Налагодження співпраці з адміністративно-територіальними одиницями інших держав, шляхом укладання угод, меморандумів про співпрацю

Протягом року

Райдержадміністрація

 

 

7.5 Передбачення коштів в місцевих бюджетах для співфінансування актуальних проектів міжнародної технічної допомоги

Січень 2018 року

Фінансове управління райдержадміністрації

 

 

8. Житлово-комунальне господарство та енергозбереження

 

8.1. Впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів в населених пунктах району

2018 рік

Виконавчі комітети міської та сільських рад, Лановецьке комунальне підприємство по благоустрою

 

 

8.2. Впрвадження енергозберігаючих джерел світла у зовнішньому освітленні населених пунктів району

 

Виконавчі комітети міської та сільських рад

 

 

8.3. Продовження  роботи по створенню об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків

2018 рік

Виконавчий комітет міської ради

 

 

8.4. Будівництво біологічних очисних споруд на території Лановецької комунальної центральної районної лікарні

2018 рік

Лановецька КЦРЛ

 

 

8.5. Будівництво водогону по с.Жуківці Бережанської сільської ради «Вода на життя людям»

2018 рік

Виконком Бережанської сільської ради

 

 

8.6. Реконструкція тротуару по вул. Вишнівецька (від вул.Миру до вул.Сагайдачного) в м. Ланівці 

2018 рік

Виконавчий комітет міської ради

 

 

8.7. Реконструкція дороги по вул. Новосілка та Польова  в м.Ланівці 

2018 рік

Виконавчий комітет міської ради

 

 

      8.8. Заходи із стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини відсотків кредитів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів

2018 рік

Ощадбанк

 

 

      8.9. Реконструкція доріг по вул. Молодіжна, І.Богуна, Корольова, Відродження в м.Ланівці

2018 рік

Виконавчий комітет міської ради

 

 

      8.10. Реконструкція водопроводу по вул.Волинській в м.Ланівці

2018 рік

Виконавчий комітет міської ради

 

 

      8.11. Капітальний ремонт Борсуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (заходи по енергозбереженню) для заміни покрівлі даху та модернізації системи опалення по вул. Шкільна, 7 в с. Борсуки Лановецького району Тернопільської області

2017-2019 роки

Виконавчий комітет Борсуківської сільської ради

 

 

     8.12. Капітальний ремонт Великокуськовецької ЗОШ І-ІІ ступенів (заходи по енергозбереженню) для заміни віконних та дверних блоків та модернізації системи опалення по вул. Шкільна 6а в с.В.Кусківці Лановецького району Тернопільської області

2017-2019 роки

Виконавчий комітет Борсуківської сільської ради

 

 

     8.13. Капітальний ремонт Синовецької ЗОШ І-ІІ ступенів (заходи по енергозбереженню) для заміни віконних та дверних блоків та модернізації системи опалення по вул. Незалежності 20 в с.Синівці Лановецького району Тернопільської області

2017-2019 роки

Виконавчий комітет Борсуківської сільської ради

 

 

      8.14. Капітальний ремонт Передмірської ЗОШ І-ІІ ступенів (заходи по енергозбереженню) для заміни віконних та дверних блоків та модернізації системи опалення по вул. Шевченка 1 в с.Передмірка Лановецького району Тернопільської області

2017-2019 роки

Виконавчий комітет Борсуківської сільської ради

 

 

      8.15. Капітальний ремонт Борщівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Ярослава Горошка (заходи по енергозбереженню) для заміни покрівлі даху по вул. Широка, 57 в с.Борщівка Лановецького району Тернопільської області

2017-2019 роки

Виконавчий комітет Борсуківської сільської ради

 

 

      8.16. Капітальний ремонт Нападівської ЗОШ І-ІІ ступенів (заходи по енергозбереженню) для заміни віконних та дверних блоків по вул. Фільварочного, 47 в с.Нападівка Лановецького району Тернопільської області

2017-2019 роки

Виконавчий комітет Борсуківської сільської ради

 

 

9. Розвиток підприємництва, торгівлі та послуг

 

9.1.  Удосконалення роботи ЦНАПу та забезпечення переведення адміністративних послуг в електронний вигляд.

2018 рік

 Відділ надання адміністративних послуг районної державної адміністрації, місцеві дозвільні органи

 

 

9.2. Активізація роботи  гарячої лінії для підприємців.

січень 2018 рік

 Управління економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 

9.3. Ефективне та раціональне  використання коштів, передбачених   програмою розвитку малого підприємництва

2018 рік

 Управління економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 

     9.4. Відкриття та забезпечення належного функціонування центрів з надання адмінпослуг в Борсуківській та Лановецькій об’єднаних територіальних громадах.

       

2018 рік

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, відділ надання адміністративних послуг районної державної адміністрації.

 

 

    9.5.  Забезпечення прийняття та відстеження результативності  регуляторних актів у відповідності до Закону України «Про засади Державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та проведення роз’яснювальної роботи серед органів місцевого самоврядування щодо реалізації положень законодавства

Протягом року

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

 

9.6 Надання методичної та організаційної допомоги у діяльності ради з питань розвитку малого та середнього підприємництва при  райдержадміністрації

2018 рік

Управління економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 

      9.7. Приведення діяльності ринків у відповідність до норм чинного законодавства.

2018 рік

Виконкоми міської та сільських рад

 

 

9.8. Відновлення мережі підприємств сфери послуг та торгівлі за рахунок здачі в оренду недіючих торгових точок  споживчої кооперації       фізичним особам –підприємцям.

2018 рік

Виконкоми міської та сільських рад,  Управління економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, суб’єкти підприємництва.

 

 

9.9. Збільшення об’ємів реалізації продукції місцевого товаровиробника, в      тому числі підакцизних товарів на території району та здійснення інформаційних заходів з популяризації продукції місцевого виробника.

2018 рік

Управління економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, виконкоми міської та сільських рад,  споживче товариство, суб’єкти підприємництва.

 

 

9.10. Розширення торгової мережі за рахунок відкриття 1 торгової точки загальною площею 70,0 м.кв. в с.Грибова

2018 рік

Лановецьке СТ

 

 

9.11. Проведення ярмаркових заходів в передсвяткові дні для забезпечення споживчого попиту населення. (За участю місцевих товаровиробників)

2018 рік

Управління економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, виконкоми міської та сільських рад

 

 

9.12. Організація виїзної торгівлі та побутового обслуговування населення

2018 рік

Управління економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, виконкоми міської та сільських рад

 

 

9.13. Створення при районному центрі зайнятості бізнес-інкубатора

2018 рік

Управління економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, Лановецький районний центр зайнятості

 

 

9.14. Створення консультативних пунктів для бізнесу при Борсуківській та Лановецькій ОТГ

2018 рік

Борсуківська та Лановецька ОТГ, Управління економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 


10. Бюджетно-податкова політика та фінансова діяльність

 

10.1.  Активізація роботи із платниками податків з викриття схем ухилення від сплати платежів до бюджету та детінізації виплати заробітної плати суб’єктами підприємницької діяльності;  реалізації в роздрібній торговій мережі підакцизних товарів; 

протягом року

Лановецьке відділення Кременецької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області,  виконавчі комітети міської та сільських рад

 

 

10.2. Забезпечення проведення щомісяця аналізу надходжень до бюджетів усіх рівнів у розрізі платежів і виконання планових показників на відповідний звітний період

протягом року

Лановецьке відділення Кременецької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області,  виконавчі комітети міської та сільських рад

 

 

10.3.Активізація претензійно-позовної роботи з ліквідації заборгованості зі сплати податків та зборів

протягом року

Лановецьке відділення Кременецької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області,  виконавчі комітети міської та сільських рад

 

 

10.4. Забезпечення дотримання законодавства про працю на підприємствах усіх форм власності, в установах та організаціях щодо оформлення трудових відносин із найманими працівниками, додержання мінімальних гарантій оплати праці, повноти і своєчасності виплати заробітної плати та сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб

протягом року

Лановецьке відділення Кременецької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області, управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

10.5. Проведення спільно з органами місцевого самоврядування інформаційно-роз?яснювальної роботи серед населення, на підприємствах щодо переваг отримання легальних доход

протягом року

Лановецьке відділення Кременецької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області,  виконавчі комітети міської та сільських рад

 

 

10.6. Забезпечення ефективну діяльність комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати, збільшення податкових та інших надходжень до бюджету

протягом року

управління соціального захисту населення райдержадміністрації Лановецьке відділення Кременецької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області

 

 

10.7. Забезпечення співпраці органів місцевого самоврядування та органів фіскальної служби області за рахунок належної діяльності комісій органів місцевої влади з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків і зборів, погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат персоналу

протягом року

управління соціального захисту населення райдержадміністрації Лановецьке відділення Кременецької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області, виконавчі комітети міської та сільських рад

 

 

10.8. Проведення інвентаризації затверджених програм, що реалізуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, забезпечивши приведення їх у відповідність до наявних фінансових ресурсів з урахуванням пріоритетності щодо фінансування у 2018 році

протягом року

Управління економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, головні розпорядники бюджетних коштів районного бюджету, виконавчі комітети міської та сільських рад

 

 

10.9. Здійснення розподілу вільних залишків коштів та коштів, одержаних від перевиконання дохідної частини місцевих бюджетів, з урахуванням забезпеченості ресурсами захищених статей видатків відповідних бюджетів. Не допускати спрямування додаткових джерел доходів на фінансування інших видатків при наявній додатковій потребі у коштах на оплату праці та розрахунки за комунальні послуги й енергоносії

протягом року

фінансове управління райдержадміністрації, виконавчі  комітети міської та сільських рад

 

 

10.9. Проведення своєчасної та у повному обсязі оплати праці працівників бюджетних установ і розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, які споживаються бюджетними установами, не допускаючи будь-якої простроченої заборгованості з таких виплат в рамках виконання бюджету

протягом року

головні розпорядники коштів районного бюджету, виконавчі комітети міської та сільських рад

 

 

10.11.Розроблення та вжиття конкретних заходів та пропозицій щодо визначення системних напрямів удосконалення і формування оптимальної мережі підвідомчих бюджетних установ

протягом року

головні розпорядники коштів районного бюджету, виконавчі комітети міської та сільських рад

 

 

10.12. Забезпечення під час виконання бюджету проведення своєчасної та у повному обсязі оплати праці працівників бюджетних установ і розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, які споживаються бюджетними установами, не допускаючи будь-якої простроченої заборгованості з таких виплат

протягом року

головні розпорядники коштів районного бюджету, виконавчі комітети міської та сільських рад

 

 

10.13. Забезпечення прозорості процедур державних закупівель та досягнення оптимального і раціонального використання державних коштів

протягом року

головні розпорядники коштів районного бюджету, виконавчі комітети міської та сільських рад

 

 

10.14. Висвітлювання інформації щодо функціонування системи електронних державних закупівель на офіційних веб-сайтах

протягом року

головні розпорядники коштів районного бюджету, виконавчі комітети міської та сільських рад

 

 

11. Населення, заробітна плата та ринок праці

 

11.1.  Розширення сфери застосування праці за рахунок  впровадження нових технологій,               введення дільниць та цехів із виробництва нової продукції, нарощування обсягів виробництва товарної продукції для  потреб замовників

2018 рік

Відділ   агропромислового розвитку райдержадміністрації, виконкоми  міської та сільських рад.

 

 

11.2. Створення  умов для самозайнятості населення та  підтримки підприємницької ініціативи  безробітних із числа застрахованих осіб за рахунок виплати допомоги по безробіттю одноразово

2018 рік

Лановецьке                                                               відділення Кременецької ОДПІ,

  управління  соціального захисту населен-

ня райдержадміністрації, районний центр зайнятості, виконкоми міської та сільських рад.

 

 

11.3. Здійснення активних заходів з реєстрації працюючих найманих  працівників, зайнятих у малому          бізнесі, шляхом укладання трудових договорів між найманими працівниками та фізичними особами-підприємцями

2018 рік

Лановецьке відділення Кременецької ОДПІ, районний центр           зайнятості

 

 

11.4. Забезпечення підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних, врахову­ючи потребу роботодавців у кадрах та професійний склад безробітних

2018 рік

Районний центр зайнятості, відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, роботодавці.

 

 

11.5. Забезпечення систематичного  попов­нення банків вакансій,      інформування населення через електронні та друковані засоби  масової інформації про наявність вільних робочих місць і вакантних посад, можливості та умови працевлаштування в інших регіонах України

2018 рік

Районний центр зайнятості,          роботодавці

 

 

11.6. Проведення профорієнтаційної ро­боти з населенням, у тому числі з учнівською молоддю, безробітними з  метою підвищення їх мобільності на ринку праці та зменшення дисбалансу між попитом на робочу силу і пропозицією

2018 рік

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, районний центр зайнятості.

 

 

12. Соціальний захист

 

12.1. Проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи по питаннях соціального захисту населення, в тому числі щодо всиновлення дітей сиріт.

Протягом року

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Лановецький РЦСССДМ, служба у справах дітей райдержадміністрації

 

 

12.2. Проведення навчання для уповноважених осіб, визначених виконавчими органами сільських рад по питаннях соціального захисту населення.

 

Протягом року

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

12.3. Проведення обліку осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення

Протягом року

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 

 

13. Охорона здоров’я

 

13.1. Приведення електромережі КЦРЛ до струмоприймача І категорії

 

 

 2018 рік

Сектор   охорони здоров’я та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації, КЦРЛ

 

 

13.2. Завершення капітального ремонту терапевтичного відділення

 

01 січня 2019 року

Комунальна центральна районна лікарня

 

 

13.3. Придбання ЕКГ-апарата, ЦФГ, УЗД-апарата

 

2018 рік

Сектор   охорони здоров’я та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації, КЦРЛ

 

 

 

13.4. Проведення ремонтних робіт АЗПСМ с. Вишгородок

2018 рік

Сектор   охорони здоров’я та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації, КЗ Лановецький РЦ ПМСД

 

 

13.5. Завершення  ремонту  дитячої консультації 

2018 рік

Сектор   охорони здоров’я та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації, КЗ Лановецький РЦ ПМСД

 

 

13.6. Переведення на автономне опалення поліклінічного відділення Лановецької комунальної центральної районної лікарні

2018 рік

Сектор   охорони здоров’я та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації, КЦРЛ

 

 

13.7. Придбання обладнання:

ЕКГ-апарат(3 шт)

Електронні дитячі ваги ( 5 шт)

Небулайзери (3 шт)

2018 рік

Сектор   охорони здоров’я та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації, КЗ Лановецький РЦ ПМСД

 

 

14. Освіта і наука

 

14.1. Реконструкція газової котельні із встановленням твердопаливних котлів в Білозірській ЗОШ І-ІІІ ступенів

2018 рік

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

     14.2. Оптимізація малокомплектних шкіл: реорганізація Карначівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів у НВК "Карначівська загальноосвітня школа І ступеня – дитячий садок"; реорганізація Бережанської ЗОШ І-ІІ ступенів у Бережанську  загальноосвітню школу І ступеня

2018 рік

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

     14.3. Сприяння розширенню мережі  базових навчальних закладів (опорних шкіл). Створити опорний навчальний заклад на базі Вишгородоцької   ЗОШ І-ІІІ ступенів.

2018 рік

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

14.4. Оновлення автопарку шкільних автобусів. Придбання двох одиниць шкільних автобусів для заміни їх на Юськовецькому та Білозірському спеціалізованих транспортних маршрутах.

2018 рік

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

14.5. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників, зокрема, керівників та вчителів опорної школи, вчителів початкових класів та педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють з учнями з особливими освітніми потребами;

2018 рік

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

14.6. Забезпечення інтеграції дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітній простір шляхом створення умов для їх навчання в інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів

2018 рік

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

14.7. Участь Лановецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів№2 у всеукраїнському проекті зі створення нового освітнього простору

2018 рік

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

14.8. Охоплення позашкільною освітою і позакласною гуртковою роботою дітей з числа соціально незахищених категорій та схильних до правопорушень

2018 рік

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

14.9. Проведення тендерів із закупівлі й поставок паливно-мастильних матеріалів для шкільних автобусів, твердого палива для закладів освіти

2018 рік

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

15.  Культура

 

      15.1.  Забезпечення виконання заходів із збереження, охорони пам'яток історії та культури в районі.

2018 рік

Відді л культури райдержадміністрації, виконкоми міської та сільських рад

 

 

     15.2. Проведення районних фестивалів та конкурсів, творчих звітів.

2018 рік

Відділ  культури райдержадміністрації

 

 

     15.3.  Проведення поточних ремонтів клубів у селах: Бережанка, Гриньки, Козачки, перекриття даху Снігурівського клубу.

2018 рік

Відді л культури райдержадміністрації, виконкоми Бережанської, Гриньківської  та Снігурівської сільських рад

 

 

     15.4.  Розвиток та популяризація аматорського мистецтва, фольклору, свят та обрядів.

2018 рік

Відді л культури райдержадміністрації

 

 

      15.5.  Поповнення бібліотечних фондів.

2018 рік

Відді л культури райдержадміністрації

 

 

16. Фізична культура і спорт, підтримка молоді та захист прав дітей

 

 

16.1. Проведення оздоровлення та відпочинку дітей району

2018  року

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

      16.2. Проведення, а також участь у обласних спортивних змаганнях, спартакіадах відповідно до планових фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів.

2018  року

Відділи освіти, молоді та спорту  райдержадміністрації

 

 

16.3. Проведення районних сільських спортивних ігор і участь в обласних сільських спортивних іграх.

2018  року

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

16.4. Організація заходів до відзначення Дня фізичної культури.

2018  року

Відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації

 

 

16.5.   Організація районного Дня молоді України.

2018  року

Відділи освіти, молоді та спорту, культури райдержадміністрації

 

 

17. Туризм і рекреація

 

17.1.  Реконструкція Лановецької районної комунальної установи «Культурний центр народного художника України І.С.Марчука»

2018 рік

Відділ культури райдержадміністрації

 

 

       17.2. Залучення інвестицій у розбудову туристичної інфраструктури району, участь у виставках, фестивалях, конференціях, семінарах, нарадах, круглих столах з питань розвитку туристичної галузі району

2018 рік

Відділ культури райдержадміністрації

 

 

       17.3. Здійснення рекламно-інформаційного забезпечення району (придбання буклетів, каталогів тощо)

2018 рік

Відділ культури райдержадміністрації

 

 

      17.4. Участь у виставках, фестивалях, конференціях, семінарах, нарадах, круглих столах з питань розвитку туристичної індустрії області і району, сприяння залученню інвестицій у розбудову

2018 рік

Відділ культури райдержадміністрації

 

 

18. Охорона навколишнього природного середовища

 

18.1.  Ліквідація  стихійних сміттєзвалищ.

2018 рік

Міська та сільські ради

 

 

18.2.  Очищення берегів річок і водойм від сміття.

2018 рік

Органи місцевого самоврядування

 

 

18.3.  Проведення  робіт по облаштуванню Лановецького зооботсаду

2018 рік

Лановецька міська рада

 

 

19. Розвиток новостворених територіальних громад

 

 

      19. 1.  Активізація роботи щодо   приєднання сільських рад до обєднаних територіальних громад в рамках чинного законодавства

2018 рік

Райдержадміністрація,  Борсуківська та Лановецька ОТГ.

 

 

       19.2.  Надання методичної допомоги щодо підготовки плану соціально-економічного розвитку  об’єднаної територіальних громад.

2018 рік

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 

      19.3. Надання інформаційно-методичної допомоги об’єднаним територіальним громадам щодо написання проектів  (програм), які можуть фінансуватися за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів (Державний фонд  регіонального розвитку і субвенція об’єднаній територіальній громаді)

2018 рік

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації

 

 

       19.4. Забезпечення участі  громад в конкурсному відборі програми «Добре»

Протягом року

Управління  економічного розвитку і торгівлі,  інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, Борсуківська ОТГ, Лановецька ОТГ

 

 

20. Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру

 

20.1 Відправка за межі району для утилізації 598 кг. непридатних та заборонених до використання пестицидів, які знаходяться на території с. Борщівка 

 

2018 рік

Сектор   охорони здоров’я та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації , виконком Борсуківської сільської ради

 

 

20.2. Поповнення  районного матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

 

 

2018 рік

Сектор   охорони здоров’я та з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації

 

 

21. Захист економічної конкуренції, прав і свобод громадян та забезпечення законності та правопорядку

 

21.1.  Розвиток добросовісної конкуренції, зменшення адміністративного впливу на ринкові процеси, оптимізація державного втручання у фінансово-господарську діяльність суб’єктів господарювання

2018 рік

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

 

21.2. Системний аналіз та моніторинг ринку, з метою вжиття превентивних і своєчасних заходів щодо укріплення конкурентних переваг

2018 рік

Структурні підрозділи райдержадміністрації

 

 

21.3. Оперативне інформування про виявлення та порушення прав і свобод громадян та інтересів держави

2018 рік

Керівники правоохоронних структур

 

 

 

Начальник управління економічного розвитку і торгівлі,

інфраструктури та житлово-комунального господарства

Лановецької районної державної адміністрації                                                                                 М.М.ЛІРЧУК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Таблиця 4

 

V. «Перелік районних програм, запропонованих для фінансування з місцевого бюджету у 2018 році»

 

№ з/п

Назва Програми

Дата та номер рішення районної/міської ради

1.

Районна програма «Молодь Лановеччини» на 2016-2020 роки

Рішення від 10.03.2016 року № 72

2.

Районна программа оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2018 року

Рішення від 15.06.2016 року № 189

3.

Районна програма протидії торгівлі людьми на період до 2020 року

Рішення від 08.09.2016 року № 211

4.

Районна програма "Шкільний автобус"

Рішення від 15.04.2003 року № 76

5.

Районна цільова соціальна програма підтримки сім'ї та протидії домашньому насиллю на 2017-2020 роки

Рішення від 30.03. 2017 року № 350

6.

Районна цільова  програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки

Рішення від 30.03. 2017 року № 341

7.

Комплексна програма розвитку футболу, легкої атлетики та волейболу в Лановецькому районі на 2017-2020 роки в новій редакції

Рішення від 18.05. 2017 року № 376

8.

Районна програма "Обдаровані діти" на 2017-2021 роки

Рішення від 22.12. 2016 року № 283

9.

Районна програма поліпшення кінообслуговування населення Лановецького району на 2015-2019 роки

Рішення від 05.02.2015 року № 363

10.

Районна програма збереження культурної спадщини Лановецького району на 2016-2020 роки

Рішення від 16.05.2016 року № 120

11.

Програма розвитку туризму в Лановецькому районі у 2016-2020 роках

Рішення від 16.05.2016 року № 119

12.

Програми розвитку  малого і середнього підприємництва в  Лановецькому районі на 2017 – 2018 роки

Рішення від 26.01.2017 року №  319

13.

Районна програма “Питана вода Лановеччини” на 2013-2020 роки

Рішення від 18.04.2013 року №  221

14.

Районна програма енергоефективності та енергозбереження на 2016-2019 роки

Рішення від 10.11.2016 року № 262

15.

Програма збільшення площ посадки та нарощування обсягів виробництва плодів та ягід у Лановецькому районі в 2011-2025 роках

Рішення від 24.05.2011 року №174

16.

Програма розвитку виробництва картоплі та овочів в районі  у 2012-2020 роках

Рішення від 24.02.2012 року № 122

17.

Комплексна програма розвитку агропромислового комплексу Лановецького району на 2016-2020 роки

Рішення від 21.04.2016 року № 98

18.

Районна програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2016-2020 роки

Рішення від 16.05.2016 року № 121

19.

Програма розвитку лісового господарства Лановеччини на 2017-2021 роки

Рішення від 18.05.2017 року № 375

20.

Програма охорони навколишнього природного середовища в Лановецькому районі на 2017-2020 роки

Рішення від 17.08.2017 року № 390

21.

Районна програма запобігання соціальному сирітству, подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2016-2020 роки

Рішення від 24.12.2015 року № 39

22.

Районна програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2016-2018 роки

Рішення від 24.12.2015 року № 40

23.

Районна програма використання та охорони земель у Лановецькому районі на 2011-2015 роках

Рішення від 06.01.2011 року № 24

24.

Районна комплексна програма підтримки місцевих засобів масової інформації району на 2015-2019 роки із змінами

Рішення від 24.11.2016 року № 274

25.

Районна програма організаційно-мобілізаційної роботи в Лановецькому районі в новій редакції

Рішення від 08.09.2016 року № 178

26.

Районна програма “Підтримка державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів у Лановецькому районі на 2016-2019 роки” в новій редакції

Рішення від 24.11.2016 року № 275

27.

Районна програма інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності Лановецької районної державної адміністрації, активізації співпраці з органами місцевого самоврядування в новій редакції

Рішення від 22.12.2016 року № 280

28.

Програма сприяння органам поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Лановецького району Тернопільської області н а2017-2021 роки із змінами

Рішення від 22.12.2016 року № 262

29.

Районна програма фінансування фонду Лановецької районної ради на 2017-2020 роки для надання одноразової грошової допомоги

Рішення від 22.12.2016 року № 295

30.

Програма розвитку водного господарства та водно-екологічного оздоровлення природного середовища Лановецького району на період до 2021 року

Рішення від 26.01.2017 року № 320

31.

Програма підтримки та розвитку комунального підприємства “Лановецьке районе бюро технічної інвентаризації”

Рішення від 30.03.2017 року № 349

32.

Районна програма імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2016-2021 роки

Рішення від 10.03.2016 року № 73

33.

Комплексна районна програма «Здоров’я населення Лановеччини 2017-202

Рішення від 17.08.2017 року № 392

34.

Програма організації рятування людей на водних об’єктах Лановецького району на 2015-2019 роки

Рішення від 05.02.2015 року № 361

35.

Районна цільова програма щодо реалізації Конвенції про права інвалідів на період до 2020 року

Рішення від 20.02.2013 року №  213

36.

Районна програма удосконалення системи соціальної допомоги на період 2016-2020 роки зі змінами

Рішення від 30.03.2017 року № 345

37.

Районна програма “Ветеран” на 2015-2019 роки ( в новій редакції)

Рішення від 30.03.2017 року № 342

38.

Районна комплексна програма соціальної підтримки малозахищених верств населення “Турбота” на 2016-2020 роки ( в новій редакції)

Рішення від 30.03.2017 року № 343

39.

Районна програма підтримки осіб, які брали участь в антитерорестичній операції на 2015-2019 роки 9 вновій редакції)

Рішення від 30.03.2017 року № 344

 

 

Начальник управління економічного розвитку і торгівлі,

інфраструктури та житлово-комунального господарства

Лановецької районної державної адміністрації                                                                                 М.М.ЛІРЧУК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Таблиця 5а

 

VI. ПЕРЕЛІК

пріоритетних інвестиційних проектів, реалізація яких передбачається за кошти державного і місцевого бюджетів 

у 2018 році в Лановецькому районі

 

№з/п

Найменування проекту, його місцезнаходження, вид робіт

Рік початку і закінчення реалізації проекту

Проектна потужність, у відповідних одиницях

Наявність проектно-кошторисної документації (ким і коли затверджена)

Загальна кошторисна вартість проекту

(тис. гривень)

Джерела фінансування

(тис. гривень)

усього

залишок на 01.01.

2018

Усього

Держав-ного бюджету

Місцевих бюджетів

Інших джерел

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

1.

Реконструкція існуючої газової паливної з встановленням твердопаливного котла потужністю 200 кВт в ЗОШ І-ІІІ ст. в с. Снігурівка Лановецького району Тернопільської області

2018 рік

200 кВт

Наказ відділу освіти, молоді та спорту Лановецької райдержадміністрації від 12.11.2015 №251-од

ДП «Укрдержбудекспертиза» від 21.11.2014 року

№ 20-0892-14

286,114

286,114

286,114

-

28,6

257,514

2.

Реконструкція газової котельні у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лановецького району на альтернативні види опалення по вул. Набережна в

м. Ланівці Тернопільської області

2018 рік

обєкт

Наказ управління соціального захисту населення Лановецької райдержадміністрації від 15.01.2016 №3

ДП «Укрдержбудекспертиза» від 17.11.2014 року

№ 20-851-14

Перерахунок кошторису 11.01.2016 року

177,907

177,907

177,907

-

17,8

160,107

3.

Реконструкція дошкільного навчального закладу “Ромашка”

2018 рік

-

Рішення сесії Лановецької міської ради від 29.01.2016 №94

ДП «Укрдержбудекспертиза» від 22.01.2016 року

№ 20-0054-16