Лановецька районна державна адміністрація
47400, м.Ланівці, вул.Незалежності, 19
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук
На головну

Послуги учасникам АТО


16 серпня фахівці Лановецької районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості  спільно з начальником відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни, праці та контролю за правильністю призначення та виплати пенсій управління соціального захисту населення Лановецької РДА та спеціалістом відділу Лановецького бюро правової допомоги провели семінар для військовослужбовців та учасників АТО, які перебувають на обліку в районній філії з метою пошуку роботи.

Учасників семінару поінформували про послуги, які учасники АТО  можуть отримати в службі зайнятості, а також ознайомили з механізмом взаємодії з іншими соціальними службами району.

      Запрошені фахівці  надали інформацію щодо направлення на навчання для здобуття додаткової професії, щодо забезпечення  учасників АТО санаторно-курортними путівками та організації направлення їх на психологічну реабілітацію, а також  надали відповіді на всі поставлені запитання.

 

Санаторно-курортне лікування учасників АТО

         Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 110 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, та внесення змін до порядків, затверджених постановамиКабінету Міністрів України від 22 лютого 2006р. № 187 і від 31 березня 2015р. № 200 (забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням), якою затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті  для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками.

        Для отримання путівки на санаторно-курортне лікування необхідно:

·  стати на облік до управління соціального захисту населення райдержадміністрації;

·  подати наступні документи:

1.     Заяву;

2.    медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

3.    копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

4.    документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Таким документом може бути один із нижчезазначених (оригінал або його копія):

– наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

– довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно  Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;

– рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;

– довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);

– витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).

     Безкоштовними путівками на санаторно-курортне лікування забезпечуються інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції, учасники бойових дій, які безпосередньо брали участь під час проведення антитерористичної операції та члени сімей загиблих.

    Інвалідам війни компенсується проїзд до санаторно- курортного закладу і назад.

Звертатися до управління соціального захисту населенняЛановецької  райдержадміністрацій  за:

  -зареєстрованим місцем проживання;

  -фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території).

 

                   Перепідготовка та професійне навчання  демобілізованих учасників АТО 

 

     Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 179 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)” та на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації  від   30  липня   2015 року   № 477-од «Про соціальну та професійну адаптацію учасників антитерористичної операції(крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку», демобілізовані учасники АТО можуть пройти навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації за рахунок коштів державного бюджету у професійно - технічних навчальних закладах, автошколах ТСОУ, навчально-курсових комбінатах, курсах водіїв тощо з терміном навчання до 12 місяців.

Для звернення необхідно подати наступні документи:

          - заяву;

          - копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни; або учасника вйни;

          - копію одного із документів, що  підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах їх проведення.

     Управлінням соціального захисту населення Лановецької райдержадміністрації для учасників антитерористичної операції, які бажають пройти курс навчання на водіїв транспортних засобів, укладаються договори з Кременецькою автошколою ТСО України та Збаражським спортивно-технічним  клубом  ТСО України.

   

                            Психологічна реабілітація учасників АТО

     Постановою  Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 221 затверджено Порядок  використання коштів, передбачених у державному бюджеті  для здійснення заходів щодо  психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції. Учасники АТО мають можливість отримати безкоштовну психологічну реабілітацію в реабілітаційних установах.

     Реабілітаційні послуги надаються учасникам АТО в реабілітаційних установах, з якими Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в установленому законодавством порядку укладено відповідний договір про надання реабілітаційних послуг.

       Для отримання реабілітаційних послуг необхідно звернутися до управління соціального захисту населення Лановецької райдержадміністрації за місцем реєстрації, а учасник антитерористичної операції, який переселився з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, та заповнити заяву.

       До заяви додається:

-копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

-копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

    Боєць отримує направлення на реабілітацію, в якому будуть зазначені дата початку та дата закінчення терміну реабілітації. Учасник АТО має прибути до реабілітаційної установи у строк, вказаний у направленні. для отримання психологічної реабілітації. Жодних документів в медичних установах оформлювати не потрібно.

   За більш детальною інформацією звертатися до управління соціального  захисту населення  Лановецької  райдержадміністрації,  тел. 2 13 80.  
 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/2.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/image002.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/edeklar.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/agolova/154.jpg

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/guds.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/kmu.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/lanovetska/ua/informbody/baner_ak1.gif