Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну / Економіка регіону

Зовнішньоекономічна діяльність


           Оголошенння

      

За інформацією Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Саудівська організація продовольства та медикаментів (СОПМ) формує реєстр зарубіжних компаній-експортерів харчової продукції, зокрема риби та інших водяних тварин.

Згідно з нововведеннями, підприємства-експортери рибної продукції та контролюючі органи, що відповідають за рибні  ресурси, мають можливість зареєструватися на сайті СОПМ, вказавши таку інформацію:

-  назва компанії-експортера зазначеної продукції;

-  контролюючий  орган, що здійснює реєстрацію компанії, а також є відповідальним за рибні ресурси;

-  наукові назви та види риб (торговельні назви, стать та види), виробництво яких пропонується на експорт.

Сайт СОПМ для реєстрації: www.sfda.gov.sa/ar/foodeservices/Pages/FERS1.aspx.

            Водночас, повідомляємо, що інформація щодо умов та механізмів встановлення, зняття тимчасової заборони на експорт яловичини, птиці та виробів з них, а також умови акредитації суб’єктів, що планують здійснювати підприємницьку діяльність на території КСА, розміщена на сайтах: www.sfda.gov.sa/en/food/about/administration/mangementfood/Pages/EDOIFC-LBI.aspx та www.sfda.gov.sa/en/food/about/administration/mangement_food/Pages/EDOIFCInspectionOfForeignFacilities.aspx.

-----------------------------------------------------------------------------

       До уваги підприємств-експортерів та виробників експортоспроможної продукції малого і середнього бізнесу!

Вашій увазі пропонується посібник: "Експортувати просто. Експорт Step by Step. 10 кроків від виробництва до експорту".

-----------------------------------------------------------------------------

Президент України Петро Порошенко підписав закон „Про ратифікацію Угоди між Урядом України і Європейським Союзом про участь України в програмі ЄС „Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (2014-2020)”.

Competiveness of Small and Medium Enterprises (далі- програма COSME) – європейська програма підтримки малого та середнього бізнесу. Програма COSME – це набір тематичних проектів та програм на період з 2014 по 2020 роки із загальним бюджетом 2,3 млрд євро. Доступна для України Робоча програма на 2017-й рік складається з 22 підпрограм, які класифіковано за трьома напрямками: полегшення виходу на зовнішні ринки; поліпшення умов для конкурентоспроможності; формування культури ведення бізнесу. У відповідних розділах Робочої програми міститься перелік із детальним описом підпрограм, їх цілями та завданнями, що фінансуються коштом COSME, а також очікуваними результатами, виділеним бюджетом та строками подачі проектів. Робоча програма доступна на офіційному веб-сайті Європейської Комісії за посиланням: http://ec.europa.eu/DocsRoom/documents/21624.

Більше детальної інформації про програму COSME можна прочитати на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку за посиланням: http://bit.ly/2mBWHiG. Також, інформація про програму COSME доступна на офіційному веб-сайті Європейського виконавчого агентства з МСП: https://ec.europa.eu/easme/en/cosme.

----------------------------------------------------------------------------

Міжнародне економічне співробітництво Тернопільської області  в 2016 році

Зовнішньоторговельний оборот області товарами та послугами за 2016 рік склав 605,6 млн дол. США, що на 0,2% більше, ніж за 2015 рік. Обсяги експорту становили 329,6 млн дол. США, імпорту – 327,6 млн дол. США. Сальдо зовнішньої торгівлі позитивне для області – +53,7 млн дол. США.

Основу структури експорту склала продукція за товарними групами електричні машини і устаткування; зернові культури; м’ясо та харчові субпродукти; насіння і плоди олійних рослин; жири та олії тваринного або рослинного походження; меблі; білкові речовини; деревина і вироби з деревини; молоко та молочні продукти, яйця, мед; продукти переробки овочів, плодів.

Експортні поставки товарів здійснювалися, в основному, до Польщі (55,3% у загальному експорті області), Білорусі (7,3%), Індії (3,0%), Німеччини (1,9%), Швейцарії (1,8%), Єгипту (1,8%), Нідерландів (1,7%), Ірану (1,7%) тощо.

Структуру імпортних поставок склала продукція за товарними групами електричні машини і устаткування; котли, машини, апарати і механічні пристрої; полімерні матеріали, пластмаси; енергетичні матеріали; риба і ракоподібні; наземні транспортні засоби, крім залізничних; органічні хімічні сполуки; вироби з чорних металів; добрива.

Основними постачальниками імпортної продукції в область були Польща (47,8% загального імпорту області), Німеччина (10,3%), Литва (4,9%), Китай (4,6%), Угорщина (3,4%), Італія (3,0%), Швейцарія (2,2%), Словаччина (2,1%), Франція (2,0%), Нідерланди (2,0%) тощо.

-----------------------------------------------------------------------------

До уваги суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.

 

ІНФОРМАЦІЯ щодо експорту м’ясної продукції до Республіки Ірак

За інформацією Посольства Республіки Ірак в Україні, у відповідності до параграфу 7 Постанови Консультативної Ради з питань безпечності харчових продуктів № 194 „Про механізм акредитації скотобоєнь і підприємств з виробництва м'ясопродуктів, що належить до країн-експортерів”, а також статті 12 Закону Республіки Ірак „Про охорону здоров'я тварин” № 32 від 2013 року, акредитація відбувається за наступних умов:

1) починаючи з січня 2017 року, дозволи на імпорт до Республіки Ірак червоного м'яса, м'яса свійської птиці та похідної від нього продукції видаються лише після акредитації Іракською Стороною скотобоєнь та підприємств м'ясопродуктів, що належать до країн експортерів;

2) починаючи з серпня 2016 року, органи та установи, які мають намір експортувати вищезазначену продукцію до Республіки Ірак, зобов'язані подавати відповідні заяви на акредитацію до Департаменту Ветеринарії Міністерства Сільського Господарства Республіки Ірак;

3) імпорт м'ясопродуктів з червоного м'яса та м'яса свійської птиці до Республіки Ірак відбувається в залежності від епідеміологічної ситуації у країнах-експортерах, оголошеного Всесвітньою організацією охорони здоров'я тварин, а також згідно з нижченаведеними умовами:

- орган, що звертається із заявою про акредитацію, не повинен належати до країн, на які накладено ембарго на імпорт до Республіки Ірак червоного м'яса, м'яса свійської птиці та похідної від нього продукції;

- органи, що подають заяви на акредитацію, зобов'язані здійснити оформлення проформ, розроблених Спільною Технічною Комісією з питань акредитації скотобоєнь та підприємств з виробництва м'ясопродуктів;

- органи та установи, які мають намір експортувати червоне м'ясо, м'ясо свійської птиці та похідну від нього продукцію, зобов'язані подати відповідну заяву до Спільної Вищої Комісії з питань акредитації скотобоєнь та підприємств з виробництва м'ясопродуктів при Міністерстві Сільського Господарства Республіки Ірак лише шляхом звернення до Міністерства Закордонних Справ. Зазначена заява має містити офіційну повну інформацію про орган, що звертається, а також його контактні дані (телефонні номери, електронну адресу);

- органи та установи, які мають намір експортувати червоне м'ясо, м'ясо свійської птиці та похідну від нього продукцію, зобов'язані сплатити внески за реєстрацію їх акредитації до Департаменту Ветеринарії Міністерства Сільського Господарства Республіки Ірак. Сума внесків обчислюється в подальшому залежно від різновиду наданих послуг;

- Спільна Вища Комісія здійснює розгляд заяв та проформ, які додаються до заяв. На підставі рішення Спільної Вищої Комісії формується експертно-технічна група з представників профільних Міністерств Республіки Ірак задля виїзної перевірки органів та установ, що подають заяву про акредитацію;

- експертно-технічні групи Республіки Ірак відвідують господарства, що спеціалізуються на вирощуванні й розведенні великої рогатої худоби і свійської птиці з метою перевірки ступеня їх гігієнічно-санітарного забезпечення; здійснюють виїзні перевірки скотобоєнь та підприємств з виробництва м'ясопродуктів. Строки і програма виїзних перевірок розробляються шляхом узгодження зі Спільною Вищою Комісією;

- звіт про результати проведення виїзної перевірки подається до Спільної Вищої Комісії. Після розгляду звіту Спільна Вища Комісія ухвалює рішення та інформує відповідні органи;

- органи та установи, які подають заяви на акредитацію скотобоєнь та підприємств з виробництва м'ясопродуктів, зобов'язані за власний рахунок покрити витрати, пов'язані з трансфером та перебуванням експертно-технічних груп Республіки Ірак на території країн, до яких належать зазначені скотобійні та підприємства.

----------------------------------------------------------------------------

ІНФОРМАЦІЯ щодо введення нових правил ввезення певних категорій продовольчих товарів до Держави Катар

Міністерством охорони здоров’я Держави Катар прийнято рішення, відповідно до якого з 1-го березня 2017 р. у країні вводяться нові правила здійснення імпорту окремих категорій продовольчих товарів, зокрема продукції птахівництва (м'ясо свійської птиці та супутні продукти, курячі яйця), а також червоного м'яса (баранина, яловичина).

Згідно з нововведеннями, підприємства-імпортери для ввезення на територію Держави Катар будь-якого виду м'яса або м'ясопродуктів (охолодженого або замороженого), продукції птахівництва (яєць птиці, субпродуктів) зобов’язані отримати попередній дозвіл у Департаменті тваринних ресурсів (Аnimal Resources Department) Міністерства муніципальних справ та екології Держави Катар.

Рішення щодо необхідності отримання спеціального дозволу прийнято за результатами засідання спільної комісії з контролю за якістю харчових продуктів Міністерства охорони здоров’я Катару в якості запобіжного заходу в зв'язку зі спалахом пташиного грипу в Європі та Японії, а також епідеміологічною ситуацією в низці країн-постачальників зазначеної продукції.

Нові процедури спрямовані на підвищення вимог безпеки до імпортних продуктів харчування, а також створення єдиного механізму контролю за ввезенням на територію країни продукції з країн зі складною епідеміологічною ситуацією. Міністерством охорони здоров'я Держави Катар направлено циркуляр про введення нових правил відповідним контрольним службам, здійснюється інформування провідних трейдерів та імпортерів.

Практична реалізація нових вимог буде здійснюватись Міністерством охорони здоров’я у координації з Міністерством муніципальних справ і екології Держави Катар. Контроль за імпортом зазначеної категорії товарів та наявністю дозволів Міністерства муніципальних справ і екології здійснюватиметься в прикордонних пунктах пропуску інспекційними групами Міністерства відповідно до закону Держави Катар №8 (1990 р.) про контроль за якістю харчових продуктів з поправками, внесеними законом №4 (2014р.).

------------------------------------------------------------------------------------------------

Інформація щодо проведення  6-го Міжнародного економічного саміту

Всеіндійська асоціація промисловців запрошує взяти участь у 6-му Міжнародному економічному саміті, який проходитиме у період з 27 по 29 березня 2017 року в м. Мумбаї (Республіка Індія). Тематикою заходу є «Розширення прав і можливостей жінок: підприємництво, інновації та розвиток потенціалу».

У його рамках передбачається проведення конференцій, виставкових заходів, зустрічей в форматі В2В, а також відвідання малих та середніх підприємств, якими керують жінки.

Більш детальна інформація міститься на офіційних сайтах: www.aiaiindia.com, www.wtcmumbai.org, www.wtca.org/locations/world-trada-center-mumbai/events/6th-global-economic-summit-2017.

До участі запрошуються представники ділових кіл, дослідницьких та неурядових організацій, що працюють у сфері просування прав та можливостей жінок.

------------------------------------------------------------------------------------------------

ІНФОРМАЦІЯ щодо порядку контролю за збутом халяльної продукції

З лютого 2017 року в Об’єднаних Арабських Еміратах буде застосовуватися новий порядок контролю за збутом халяльної продукції. У зв’язку з цим, українським органам, що видають сертифікати „Халяль”, необхідно пройти процедуру реєстрації в ESMA.

Наразі процедура подачі заявки на реєстрацію не передбачає використання он-лайн форм. Реєстрацію здійснює Департамент акредитації ESMA. За необхідності ESMA здійснює огляд на місці (2500 дирхем (680 дол. США) за один день роботи кожного експерта). Процедура реєстрації передбачає наступні кроки:

1. Заповнення форм, надсилання супровідних документів.

2.Сплата вартості розгляду документів (1000 дирхем (приблизно 270 дол. США).

3. Розгляд документів.

4. Огляд на місці (за необхідності).

5. Надсилання заявки до затвердженого ESMA акредитаційного органу.

6. Після схвалення акредитації сертифікаційний орган завершить реєстрацію в ESMA.

7. Подача сертифікаційним органом запиту на нотифікацію.

Для більш детальної інформації щодо процедури ESMA необхідно звертатися до контактної особи: Агуда Аль Баная (тел. +971142084334, e-mail: halal@esma.gov.ae)

------------------------------------------------------------------------------------------------

ІНФОРМАЦІЯ про вимоги до ввезення товарів і вантажів на територію Туркменістану

За інформацією Міністерства закордонних справ Туркменістану, відповідно до Митного кодексу Туркменістану, починаючи з 15 лютого 2017 року, при ввезенні на територію Туркменістану товарів, що розміщені у митному режимі вільного обігу або тимчасового зберігання, разом з документами, які видаються для підтвердження даних, зазначених у вантажній митній декларації, вводиться вимога щодо надання копії митної декларації, оформленої в країні відправника.

------------------------------------------------------------------------------------------------

ІНФОРМАЦІЯ щодо бюлетеня з вимог до проведення тендерів у Туреччині

У рамках сприяння виходу та закріплення вітчизняних компаній на ринок Туреччини Посольством України в Турецькій Республіці за сприяння експертів провідного турецького юридичного бюро „Saribrahimolu”  підготовлено та оприлюднено інформацію щодо вимог до організації та участі в тендерних процедурах Туреччини згідно положень Закону Туреччини „Про державні закупівлі”.

Відповідна інформація знаходиться за нижченаведеним посиланням.

------------------------------------------------------------------------------------------------

ІНФОРМАЦІЯ щодо українсько-єгипетського співробітництва

Інформуємо, що указом Президента Єгипту № 538 від 30.11.2016 року встановлено нові ставки ввізного мита. Підвищення ввізних тарифів у середньому до 40-60% відбулося по 320 товарних групах двох основних типів, серед яких, зокрема, такі товари:

1) меблі і посуд, фарфор, кераміка, килими, вироби зі шкіри, мило, миючі засоби, косметика, ручки та олівці, приймальні пристрої, електричні прилади, парфуми, шампунь, штучні квіти, прикраси, відеоігри, гребінці, лак для волосся, зубні щітки, дезодоранти, маски для обличчя, кришталь, ювелірні прикраси тощо;

2) свіжі фрукти, какао, шоколад, печиво, хліб і млинці, підсолоджені сиропи і морозиво тощо.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

ІНФОРМАЦІЯ щодо проведення українсько-ліванських бізнес-форумів

Посольство України в Лівані планує провести в Лівані українсько-ліванський бізнес-форум.

Попередньо, порядок денний форуму передбачає проведення трьох окремих заходів на базі торгово-промислових палат основних міст Лівану – Бейрут, Тріполі та Сайда за такими напрямами:

-          енергетика (малі гідроелектростанції на гірських річках, альтернативні джерела енергетики, енергозберігаючі технології тощо);

-          сільське господарство та продовольство;

-          інвестиції в економіку України;

-          металургія (експорт металопродукції);

-          презентація аграрно-промислових та інвестиційних можливостей двох-трьох областей України;

-          нагальні питання двостороннього торговельного співробітництва.

Запрошуємо до участі представників ділових кіл та компаній області.

Посольство України в Ліванській Республіці

Телефон: + (961) 592-19-75

Факс: +(961) 592-19-74

Ел. пошта: Emb_lb@mfa.gov.ua

Веб-сайт: lebanon.mfa.gov.ua/ua

----------------------------------------------------------------------------------

Інформація про функціонування сайту Українського торговельного представництва в КНР

До уваги суб’єктів господарювання області!

У рамках сприяння налагодженню та розширенню зовнішньоекономічної діяльності області з Китайською Народною Республікою – виходу підприємств-виробників експортоспроможної продукції на китайські ринки та нарощуванню обсягів експорту провідними експортерами області – управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу обласної державної адміністрацію повідомляє про функціонування сайту Українського торговельного представництва в КНР.

Зазначений проект є некомерційним, волонтерським та надає можливість на безоплатній основі розмістити свої пропозиції щодо експорту товарів, послуг до КНР і здійснити їх переклад на китайську мову.

У разі зацікавленості, з сайтом Українського торговельного представництва в КНР можна ознайомитись за адресою: http://uatmic.com .

 

          

           -----------------------------------------------------------------------------------------
http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/hotline_oda.jpg 

http://www.oda.te.gov.ua/main/ua/news/detail/136422.htm  

Інформаційні послуги

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/derjava_.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/subs.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/image002.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/09122016_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zk-002_1.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/strateg_b.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/program_b2017.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ofis_reform.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/linija5.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/knyg.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg