Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну / Міжнародна діяльність

Міжрегіональне співробітництво


Інформація про міжнародне міжрегіональне співробітництво

             

Станом на 01.01.2017 року обласною державною адміністрацією укладено такі угоди про міжнародне міжрегіональне співробітництво:

— рамкова угода про дружбу та торговельно-економічне співробітництво між Тернопільською областю та провінцією Донг Най Соціалістичної Республіки В’єтнам від 29 травня 2001 року;

— рамкова угода між Тернопільською обласною державною адміністрацією та повітовою радою Ботошанського повіту Румунії про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво від 28 травня 2003 року;

— угода між Тернопільською обласною державною адміністрацією та Брестським обласним виконавчим комітетом Республіки Білорусь про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво від 6 жовтня 2008 року;

— угода між Тернопільською обласною державною адміністрацією України та Підкарпатським воєводством Республіки Польща про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво від 15 травня 2009 року;

— угода про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Тернопільською обласною державною адміністрацією України та Урядом Республіки Сербської від 24 серпня 2011 року;

— угода про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Тернопільською обласною державною адміністрацією України та Радою регіонального розвитку Тауразького повіту Литовської Республіки від 19 травня 2016 року.

— меморандум про співробітництво між торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Тернопільською обласною державною адміністрацією України та Адміністрацією області Альборз Ісламської Республіки Іран 26.10.2016 року.

У рамках чинних та майбутніх угод у 2016 році управлінням міжнародного співробітництва та фандрайзингу обласної державної адміністрації здійснено організаційне забезпечення прийому в області 80 іноземних делегацій та 7 візитів делегації Тернопільської області за кордон.

Метою цих візитів був подальший розвиток та поглиблення двостороннього співробітництва, налагодження партнерських зв’язків, сприяння розвитку міжрегіонального та транскордонного співробітництва в галузях економіки, торгівлі, захисту прав людини, екологічної безпеки, охорони здоров’я, науки, освіти, культури, туризму та інших сфер суспільного життя. Зокрема, область відвідало 11 Надзвичайних і Повноважних послів іноземних держав в Україні, а саме: Латвії, Австралії, Республіки Білорусь, Угорщини, Грузії, ЄС, Бельгії, Естонії, Японії, В’єтнаму, Індії; делегацій регіонів - партнерів області.

Результатом від цих заходів в перспективі  буде зростання експортного потенціалу області, залучення іноземних інвестицій, створення нових робочих місць. Зокрема, у 2016 році товариство з німецькими інвестиціями “СЕ Борднетце - Україна” розширило свої потужності, та відкрило нове підприємство у Чортківському районі, яке забезпечило роботою 1600 чоловік; у селі Біла Тернопільського району розпочинає діяльність підприємство «СЕ-ВА баті», створене за участю турецького капіталу, з перероблення деревини (виготовлення щепи – тирси, випалення деревного вугілля, виготовлення паливних палетів, заготівля технічної деревини). Передбачається створення 40 нових робочих місць. Проведення зустрічі керівництва області з Послом Ісламської Республіки Іран дозволило товаровиробникам області налагодити контакти з іноземними контрагентами і як наслідок збільшити експортні поставки товарів  до Ірану у 4,9 рази до 3,5 млн дол. США на 45,0 % (2,5 млн. дол. США) та за сприяння Посольства підписати Угоду про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Тернопільською обласною державною адміністрацією та Адміністрацією області Альборз Ісламської Республіки Іран.

Протягом 2016 року Тернопільська область була представлена в рамках міжнародних заходів за кордоном:

На запрошення Голови Програмної Ради Економічного Форуму Зигмунта Бердиховскі голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна 24-26 січня 2016 року прийняв  участь у IX Форумі Європа-Україна, який проходив у м. Лодзь Республіки Польща. Форум проходив під назвою “Стратегія реформ і модернізації – чи відбувся прорив?” та був присвячений обговоренню актуальних питань модернізації і економічного розвитку України.

17-18 березня 2016 року голова обласної державної адміністрації Степан Барна, перебував із офіційним візитом у м. Варшава Мазовецького воєводства Республіки Польща. В результаті проведених перемовин розглянуто перспективні напрямки співпраці між Мазовецьким воєводством та Тернопільською областю та досягнуто відповідних результатів. Зокрема, 19-20 травня 2016 року делегація Мазовецького воєводства прийняла участь у Міжнародному інвестиційному форумі “Тернопільщина Invest - 2016”; з 05 по 19 липня цього року обласна державна адміністрація спільно з партнерами з Мазовецького воєводства реалізувала гуманітарний проект „Європа без кордонів”, в рамках якого 45 дітей сімей військовослужбовців Тернопільської області, які беруть участь в АТО на Сході України, відпочили та оздоровились у дитячому таборі в м. Горжевоінансову підтримку проекту надала Адміністрація Маршалка Мазовецького воєводства); 14-16 жовтня 2016 року офіційна делегація області презентувала Тернопільщину на туристичній виставці „World Travel Show 2016” у м. Надаржин Мазовецького воєводства об’єднаним стендом „TERNOPIL*YA new emotions”. На сьогодні, за умов розширення співпраці з воєводством склалися всі передумови для укладання Угоди про міжрегіональне співробітництво.

19 - 29 червня 2016 року обласною державною адміністрацією реалізовано гуманітарний проект спільно із партнерами області з Хорватії, в рамках якого 45 дітей сімей військовослужбовців АТО Тернопільської області відпочивали та оздоровлювались у м. Старі Град на острові Хвар Республіки Хорватія. Фінансову підтримку проекту надала Бродсько-Посавська жупанія Республіки Хорватія.

На запрошення Об'єднання лемків Польщі, 22-24 липня 2016 року, голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна прийняв участь у Святі Лемківської культури „Лемківська Ватра” у м. Ждиня Малопольського воєводства. Цікава та насичена програма включала презентації автентичних лемківських традицій, проведення майстер-класів зникаючих ремесел, концертів та виступів колективів з України, ПольщіСловаччини, Канади.

В рамках участі у цьогорічній 34-й „Лемківській Ватрі” керівником області представлено мультимедійну презентацію про музейно-історичний комплекс „Лемківське село”, створений на Тернопільщині, взято участь в дискусіях та обговореннях з питань національної і культурної ідентичності лемків, місії співтовариств та організацій. Крім того, користуючись нагодою участі у Святі, голова облдержадміністрації мав змогу відвідати кілька громад та ознайомитись із принципами їх функціонування.

З 28 серпня по 4 вересня 2016 року на Тернопільщині проходили Дні Королівства Бельгії за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Бельгії в Україні пана Люка Якобса. В рамках заходів відбулось відкриття виставки «Бельгійський автобронедивізіон (ACM) в Україні під час Першої світової війни», зустріч з бізнес-структурами, відкриття пам’ятника бельгійським солдатам на Микулинецькому кладовищі, показ повнометражного фільму „Cafard” про історію бронедивізіону, презентація виставки у м. Збараж, участь бельгійської делегації у фестивалі лемківської культури «Дзвони Лемківщини».

На запрошення Голови Програмної Ради Економічного Форуму Зигмунта Бердиховскі голова Тернопільської обласної державної адміністрації Барна Степан 06-08 вересня 2016 року прийняв  участь у 26-ому Економічному форумі, який проходив у м. Криниця-Здруй Малопольського воєводства Республіки Польща. Однією із головних тем Форуму була ситуація в Україні. Учасники дискутували на тему гібридної війни, озброєння в Європі, кібербезпеки та контролю над природними ресурсами.

05 грудня 2016 року у сесійній залі Комітету з економічних питань Угорського Парламенту головою Тернопільської обласної державної адміністрації Барною Степаном Степановичем проведено презентацію інвестиційного, туристичного та культурного потенціалу області. З угорської сторони були присутні Президент Комітету з економічних питань Угорського Парламенту Ерік Банкі, Марія Старкдиректор Угорсько-Української ТПП, депутати Угорського Парламенту.

Відбувся обмін думками щодо співпраці з Угорсько-Українською ТПП у 2017 році. Зокрема, йшлося про підготовку візитів угорської бізнес-делегації до Тернопільської області, участь у Міжнародному інвестиційному форумі,  проведення в Тернополі Угорсько-Української Ділової Конференції “Doing Business with Hungary”.

Також в Угорському Парламенті відбулося представлення виставки спільного історичного українсько-угорського минулого «Залізниці Австро-Угорщини».

Важливим для області є також розширення міжрегіонального співробітництва з Республікою Литва. Співпраця з Тауразьким повітом вийшла на принципово новий та якісний рівень. 19-20 травня 2016 року в рамках Міжнародного інвестиційного форуму „Тернопільщина Invest - 2016” підписано угоду про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Тернопільською обласною державною адміністрацією і Радою регіонального розвитку Тауразького повіту Литовської Республіки.

Протягом 2016 року 45 дітей сімей військовослужбовців Тернопільської області учасників проведення антитерористичної операції на Сході України оздоровились у м. Таураге. Одним із основних напрямків подальшої співпраці з Литвою - поглиблення міжрегіонального партнерства на рівні районів Тернопільської області. Протягом 2016 року відбулось підписання угоди про співпрацю між Збаразькою районною державною адміністрацією та Пагегяйським районом Тауразького повіту Литовської Республіки, Гусятинською районною державною адміністрацією та Юрбаркським повітом Литовської Республіки.

30 листопада 2016 року Тернопільську область відвідала делегація Підкарпатського воєводства, очолювана Віце-маршалком Підкарпатського воєводства Республіки Польща пані Марією Кіровською з метою поглиблення співпраці в рамках укладеної Угоди про торгівельно-економічне, науково-технічне та культурно-освітнє співробітництво між Тернопільською областю та Підкарпатським воєводством та проведення тематичного семінару „Польський досвід функціонування децентралізованих органів місцевого самоврядування”.     В рамках зустрічі з керівництвом області обговорено плани спільних заходів на 2017 рік. Зокрема, участь делегації Тернопільщини у 10-ому Економічному Форумі Європа-Україна у м. Жешов (26-28 січня 2017 року), участь делегації Підкарпатського воєводства у Міжнародному інвестиційному форумі в Тернополі (25 травня 2017 року), проведення семінарів в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» та організацію українсько-польських коопераційних бірж.
Інформаційні послуги

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/subs.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ofis_reform.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/linija5.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/knyg.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg

Актуальна тема

Детінізація економіки

Присвоєння почесного звання України "Мати- героїня"