Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну / Економіка регіону / Соціально-економічний розвиток

Торгівля


Споживчий ринок області

 Торгівля, ресторанне господарство та побутове обслуговування населення є важливою складовою внутрішнього ринку, що відіграє значну роль у формуванні загального економічного потенціалу регіону, забезпеченні потреб населення в товарах і послугах.

За І півріччя 2019 року оборот роздрібної торгівлі по області становив 7,3 млрд грн, що на 15,3% більше, ніж у відповідному періоді 2018 року, обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі склав 4,0 млрд гривень (на 15,2% більше, ніж у 2018 році).

За показниками І кварталу 2019 оптовий товарооборот підприємств торгівлі склав 2,7 млрд грн (на 21,3% більше, ніж у відповідному періоді 2018р.), зокрема, частка реалізації продовольчих товарів становила 19,8%, непродовольчих товарів - відповідно 80,2%.

У товарній структурі оптового товарообороту продовольчих товарів основну частину займала оптова торгівля рибою і рибопродуктами (35,8%), цукром (4,5%), безалкогольними напоями та соками (4,0%), алкогольними напоями (4,9%), м’ясними продуктами (9,2%), фруктами та овочами (7,9%), молочними продуктами (5,1%). Порівняно з січнем-березнем 2018 роком збільшились обсяги продажу (в натуральному вимірі) фруктів та овочів, молочних продуктів, м'яса та м'ясних продуктів.

У структурі оптового товарообороту непродовольчих товарів основну частину займала оптова торгівля добривами та агрохімічною продукцією (23,2%), насінням сільськогосподарських культур (15,7%), пальним для автотранспорту (дизпаливо та бензин) –  16%, автотранспортними засобами та запчастинами до них (9%). Порівняно з І кварталом 2018 року збільшились обсяги продажу (в натуральному вимірі) скрапленого газу, бензину, металобрухту, ячменю.

У І кварталі 2019 року обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі склав 1,96 млрд грн, що становить 115,3% до рівня показника відповідного періоду 2018 року.

У структурі роздрібного товарообороту торгової мережі підприємств-юридичних осіб частка продовольчих товарів становила 33,2% (реалізовано товарів на суму 0,65млрд грн, що в порівнянних цінах на 11,9% більше ніж у відповідному періоді 2018 року), непродовольчих товарів – відповідно 66,8% (реалізовано продукції на 1,31 млрд грн, що складає 116,9% до показника 2018 року).

За підсумками січня-березня 2019 року (у порівнянні з відповідним періодом 2018 року) відбулось зростання продажу продовольчих у роздріб через торгову мережу підприємств у натуральному виразі (майже по всіх групах товарів), зокрема: мясних продуктів – на 83,6%, виробів хлібобулочних – на 8,6%, виробів кондитерських борошняних – на 14,2%, круп – на 2,4%, борошна – на 18,8%,  макаронних виробів – на 37,8%, цукру – на 96,5%, виробів цукрових кондитерських – на 17%, свіжих фруктів і овочів – на 29,2%, овочів та фруктів перероблених – на 46,2%, олії рослинної – на 19,1%, масла вершкового – на 42,4%, риби та морепродуктів – на 42,6%. Водночас, зменшився в натуральному виразі продаж мяса та лікеро-горілчаних виробів.

Для покращення роботи підприємств торгівлі в області проводиться робота щодо залучення інвестицій в розвиток внутрішньої торгівлі. Впродовж І кварталу 2019 року освоєно 44,2 млн грн залучених коштів, що становить 2,6% від загального обсягу інвестицій по області.

Обсяг нефінансових послуг, реалізованих споживачам підприємствами сфери послуг за І квартал 2019 року становив 1,32 млрд гривень (з яких 0,46 млрд грн, або 35,1% реалізовано населенню) що на 3,2% більше, ніж у відповідному періоді 2018 року. Найбільша питома вага в загальному обсязі реалізованих послуг припадає на послуги транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, а також на послуги інформації та телекомунікації.

Місцеві органи державної влади та органи місцевого самоврядування здійснюють забезпечення реалізації державної політики у сфері торгівлі та надання послуг, спрямованої на розвиток та детінізацію регіонального споживчого ринку; залучення інвестицій у розбудову мережі підприємств торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг; створення нових робочих місць; збільшення на регіональному споживчому ринку частки конкурентоспроможної продукції місцевих виробників; насичення споживчого ринку якісними та безпечними товарами (послугами) за доступними для споживачів цінами; впорядкування ринкової торгівлі.

Цінова ситуація в області

У червні 2019 року по області індекс споживчих цін (у порівнянні до попереднього місяця) склав 99,6%, з початку року – 103,2%, в середньому по Україні значення індексу споживчих цін становить 99,5% та 103,6% відповідно.

На споживчому ринку області у червні 2019 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,8%. Найбільше (на 32,1%) подешевшали яйця, на 12,9% знизилися в ціні овочі, крім того, на 2,7–1,2% подешевшали рис, яловичина, сметана, молоко, свинина, макаронні вироби, олія соняшникова. Водночас на 10,1% та 6,0% подорожчали фрукти та цукор, на 2,2–0,7% – кисломолочна продукція, хліб, продукти переробки зернових, масло, безалкогольні напої, риба та рибопродукти.

Алкогольні напої та тютюнові вироби стали дорожчими на 0,3%,  що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 0,8%.

Одяг і взуття подешевшали на 1,8%, що повязано із сезонними знижками товарів весняно-літнього асортименту.

У житлово-комунальній сфері зафіксовано зниження цін (тарифів) на 1,3% за рахунок зниження цін на природний газ на 6,7%, при цьому відбулось підвищення тарифів на водопостачання (на 11,0%) та водовідведення (на 9,4%).

Ціни на транспорт у червні підвищились на 0,8%, що спричинено подорожчанням проїзду у залізничному пасажирському транспорті на 8,4%, разом з тим на 0,1% подешевшали паливо та мастила.

У сфері освіти ціни зросли на 0,8% за рахунок підвищення плати за утримання дітей у дошкільних навчальних закладах на 8,3%.

Органи статистики здійснюють моніторинг рівня роздрібних цін на визначений перелік продуктів харчування на підприємствах торгівлі та продовольчих ринках, а також рівнів цін на пальне на автозаправних станціях.

За даними моніторингу середні рівні роздрібних цін на продукти харчування у червні 2019 року в області залишаються нижчими, ніж в середньому по Україні, окрім роздрібних цін на хліб пшеничний з борошна першого ґатунку, крупи манні та овочі (буряк та цибулю).

Ціни на хліб макаронні вироби, крупи гречані, свинину, яловичину, сало,  сметану, олію соняшникову, цукор є одними з найнижчих по Україні.

Ціни на пальне (бензин, дизпаливо, скраплений газ) на автозаправних станціях у 2019 році (порівняння червень місяць до грудня 2018 року) зросли на 6-14%. 

У червні 2019 року (в порівнянні до травня) відбулось зниження середнього рівня роздрібної ціни на дизпаливо (на 0,34 грн/л), середні рівні цін на бензин та скраплений газ залишились на рівні попереднього місяця.

Середні рівні цін на пальне на автозаправних станціях у червні 2019 року становили:

-       на бензин А-92 – 28,97 грн/л, в середньому по Україні – 28,87 грн/л;

-       на бензин А-95 – 30,06 грн/л, по Україні – 29,99 грн/л;

-       на дизпаливо – 29,29 грн/л, по Україні – 29,34 грн/л;

-       на газ скраплений – 13,58 грн/л, по Україні 13,57 грн/л.

 

Для забезпечення споживчого попиту населення у продуктах харчування в області проводяться ярмаркові заходи та виїзна торгівля, на яких реалізується продукція місцевими сільгоспвиробниками та суб’єктами господарювання, що здійснюють виробничу і торговельну діяльність. Впродовж І півріччя 2019 року проведено 902 зазначені заходи, на яких реалізовано споживачам продукції на загальну суму 82,5 млн грн за цінами, які  нижче ринкових.

 

 
Інформаційні послуги

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ofis_reform.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/linija5.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/knyg.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg

 

Актуальна тема

Детінізація економіки

Присвоєння почесного звання України "Мати- героїня"