Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну / Євроінтеграція

Відзначення Дня Європи


Історія святкування Дня Європи

9 травня 1950 р. міністр закордонних справ Франції Робер Шуман виголосив план виходу Європи з післявоєнної кризи (Декларація Шумана). Першим кроком на шляху до практичної реалізації ідеї створення єдиної Європи він запропонував об’єднання вугільної та сталеливарної промисловості, що привело до появи 16 липня 1952 року першої з трьох європейських інституцій, на основі яких створено Європейський Союз - Європейського Співтовариства вугілля та сталі.

Рішення стосовно відзначення Дня Європи було прийнято у 1985 році на самміті ЄС у Мілані. Відтоді це свято відзначається кожного року 9 травня.

На сьогодні День Європи поряд з єдиною європейською валютою євро, синім прапором на якому зображено коло золотих зірок, та гімном є політичним символом та атрибутом Європейського Союзу. Відповідно до статті 61 Регламенту ЄК 9 травня є одним  із 17 святкових днів в ЄС і вихідним для співробітників європейських інституцій.

Головною метою святкових заходів у рамках відзначення Дня Європи в країнахЄС є поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей. Святкові заходи з нагоди Дня Європи в країнах-членах мають переважно культурно-мистецьку спрямованість.

З 1997 року до святкування Дня Європи залучилися країни-кандидати на членство в ЄС. У цих країнах святкові заходи, які проходять у рамках Дня Європи, вже мають певне політичне забарвлення і спрямовані на формування громадської думки стосовно підтримки державної політики вступу до Європейського Союзу. Головною подією в рамках святкування Дня Європи у більшості країн є культурно-розважальна програма, яка в різних країнах має форму художнього шоу, гала-концерту або карнавалу і проходить на центральній вулиці (площі) столиці. Участь у концертних заходах беруть як місцеві художні колективи та актори, так і запрошені з країн-членів  ЄС. Головними організаторами святкових заходів виступають делегації Європейської Комісії та інформаційні центри ЄС у країнах-кандидатах. Державні органи влади, громадські та неурядові організації надають сприяння у проведенні Дня Європи.

Згідно з Указом Президента України від 19.04.03 р. № 339/2003 в Україні відзначається День Європи - щорічно у третю суботу травня.

Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:

- формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;
- ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;
- популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;
- залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.

-----------------------------------------------------------------------------

Відзначення Дня Європи

 

На виконання резолюції Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури України Кириленка В.А. від 10.08.2015 №15691/45/1-13 до листа Міністерства закордонних справ України від 17.07.2015 №311/13-800-1606 обласною державною адміністрацією підготовлено План заходів щодо відзначення Дня Європи в Тернопільській області у 2016 році (далі – План заходів), затверджений розпорядженням голови облдержадміністрації від 31.03.2016 №185-од.

Мета імплементації Плану заходів є формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України, ознайомлення якомога ширшого кола громадськості області з європейськими цінностями та традиціями, популяризація загального європейського культурного надбання серед молоді Тернопільщини.

Головними організаторами заходів виступали обласна і районні державні адміністрації, виконавчі комітети Бережанської, Кременецької, Тернопільської та Чортківської міських рад, а учасниками – громадськість Тернопільщини, учнівські та педагогічні колективи навчальних закладів області, студенти вищих навчальних закладів м. Тернополя.

17 травня 2016 року управлінням міжнародного співробітництва та фандрайзингу обласної державної адміністрації спільно з Тернопільським національним технічним університетом імені Івана Пулюя проведено захід „Бібліотека особистостей”. Участь у заході взяли понад 100 студентів. В приміщенні читальної зали науково-технічної бібліотеки громадськість мала змогу налагодити комунікативні зв’язки та поспілкуватись із непересічними, відомими людьми міста, європейський досвід та професійна діяльність яких є цікавим для інших. Проведення таких заходів позитивно впливає на формування усвідомленого вибору власного майбутнього та майбутнього України серед молоді.

19-20 травня 2016 року організовано та проведено Міжнародний інвестиційний форум “Тернопільщина Invest - 2016” (далі – Форум). Участь у Форумі взяли понад 25 офіційних делегацій з 20 країн світу. Зокрема, Республіки Словенія, Королівства Бельгія, США, Королівства Норвегія, Угорщини, Федеративної Республіки Німеччина, Литовської Республіки, Республіки Польща, Республіки Сербія, Словацької Республіки, Республіки Узбекистан, Грузії, Японії, Латвійської Республіки, Аджарської Автономної Республіки, Французької Республіки, Чеської Республіки, Соціалістичної Республіки В’єтнам, Турецької Республіки, Республіки Вірменія.

В рамках міжнародного заходу присутнім презентовано панельну дискусію “Економічно спроможні громади – сильна Тернопільщина: час реформ”, представлено потенціал та можливості громад, актуальні інвестиційні проекти, можливі до практичної реалізації.

20 травня 2016 року в місті Тернопіль по вул. Сагайдачного відбувся концерт „Хіти Європейської класичної музики” за участю Галицького камерного оркестру та переможців всеукраїнських, обласних, міських конкурсів учнів музичних шкіл області, присвячений Дню Європи.

22 травня 2016 року на Співочому полі міста Тернопіль організовано концерт „Континентальна панорама” за участю муніципального духовного колективу „Оркестр Волі” з нагоди відзначення Дня Європи.

24-26 травня 2016 року відділом туризму обласної державної адміністрації проведено інформаційний тур для журналістів Республіки Польща. В рамках заходу іноземні журналісти мали змогу ознайомитись з туристичним потенціалом Тернопільської області.

26 травня 2016 року в приміщенні обласної державної адміністрації відбулось засідання круглого столу на тему: „Досягнення Української державності крізь призму європейських стандартів” за участю керівництва області та керівників структурних підрозділів облдержадміністрації.

У загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах області проведено науково-практичні конференції, форуми на теми: „Європейський Союз – новий старт для України”, „Знай про Європу більше”; громадські читання та публічні дебати з питань європейської інтеграції: „Україна - Європейський Союз – шляхи зближення”, „Ми на шляху до євроінтеграції ”, „Європейський вибір України. Наміри та реалії”, „Я - європеєць”,
„Ми – українці, ми – європейці”.

У травні 2016 року в рамках проекту „Історія в обличчях” у Галицькому коледжі імені В’ячеслава Чорновола проведено скайп конференцію з учнями Вищої школи ім. Ю.Словацького та організовано виставу „Марні наміри кохання” за однойменною комедією В.Шекспіра.

Для учнів середніх класів загальноосвітніх та інтернатних навчальних закладів області проведено виставки фото колажів, малюнків, творчих робіт на теми: „ Європа очима дітей”, „Ми подорожуємо Європою”, „Українські барви на європейську тематику”, „Європа очима дітей”, „Односельці, що проживають в Європі”, „Україна – держава європейська ”, „Європа – спільна спадщина”, „Відкриваємо Європу разом”.

Для учнів старших класів загальноосвітніх та інтернатних навчальних закладів області проведено флешмоби, артмайдани „Парад країн Європи”, „Країнами та містами Європи”, „Вишивана Україна в центрі Європи”, „Ми – за Європу, ми – за мир!”, „На шляху до Європи”, „Європейський Союз та його символіка”, „Європа: молодь і моральні цінності”, „День Європи у ліцеї”.

В загальноосвітніх та інтернатних навчальних закладах області відбулися загальношкільні заходи „День Європи в школі” (шкільні лінійки, інформаційно-просвітницькі години, хвилини з мистецтвом, бесіди, круглі столи, диспути, брейн-ринги, заочні віртуальні мандрівки, літературні конкурси, перегляд презентацій: „Що я знаю про Європейський Союз”, „З Європою в серці”, „Мандрівка Європою”, „Європейське майбутнє очима українських школярів”, „Що для мене означає бути громадянином європейської держави?”, „Мандруючи лабіринтами Європи”, „Історія Євросоюзу”, „Партнерство Європейського Союзу та України”, „Місце України в геополітичних процесах”, „Вивчай Європу – змінюй Україну”), конкурси графіті на європейську тематику: „Україна Європейська”, „Я - Європеєць”, „Європейська панорама”, „Країни Європи”; кола єднання „Символи єдності”; спортивні свята „Ми козацького роду діти, землі української цвіт”; кулінарні ярмарки „Кухня європейських країн”.

У закладах освіти області відбулись тематичні засідання Євроклубів: „Мандруючи Європою”, „Відкриваємо Європу разом”, „Україна на шляху до Європи”, „Європейський союз та його символіка”. „Європейський союз. Від історії до сьогодення”, „Інтеграція України до європейського освітнього простору”, „Україна – це Європа”, „Знай про Європу більше”.

10 травня 2016 року в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці проведено відео конференцію „Робота бібліотек Литви в умовах адміністративно-територіальної реформи” за участю представників органів місцевої влади, фахівців бібліотек міст Клайпеда та Тернополя.

19 травня 2016 року в Тернопільській обласній бібліотеці для дітей проведено інформаційно-просвітницьку медіа годину „Знайома і незнайома Європа”

У бібліотеках навчальних закладів області організовано книжкові експозиції сучасних письменників Європи, конкурси дитячих малюнків та читців європейської поезії: „До Європи – через книгу”, „Перлини Європи”, „За мир та спокій в Україні та Європі”, „Україна – країна Європейських цінностей”, „Європейський вибір України. Наміри та реалії”, „Ми малюємо Європу”, „Європейське сузір’я”, „Музика щирих сердець: видатні композитори Європи”, „Європейський вибір України: людина, право, суспільство”, „Побачити Париж і не тільки. Знайомтесь – Європа!”, „Європейський вимір”, „Культурна спадщина України – складова світової культури”. Науковими бібліотеками університетів міста Тернополя та Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії
ім. Тараса Шевченка підготовлено тематичні експозиції: „Україна – Європа: діалог крізь віки і кордони”, „Європа очима студентів”.

Окрім вищезазначених заходів, в окремих закладах професійно-технічної освіти області проводились виставки квітів „Україна європейська”.

Різноманітні заходи з відзначення Дня Європи проведено в усіх районах області. Районними державними адміністраціями спільно з органами місцевого самоврядування забезпечено реалізацію регіонального Плану заходів.

17 – 22 травня 2016 року у Теребовлянському районі пройшов матч п’ятого чемпіонату світу з футболу серед українських діаспорних команд.

08 травня 2016 року у Збаразькому районі проведено „Свято Замку”, відбулись показові виступи лицарського клубу „Збаразька дружина” та інших творчих колективів.

09 травня 2016 року в місті Бережани відбувся молодіжний мистецький фестиваль „Ференц-фест” на честь Ференца Ракоці II за участю консула Угорської Республіки в Україні в Берегово Ласло Фараго. Фестиваль відкрив широкій громадськості відомості про українсько-угорські взаємини початку 18 століття.

27-29 травня 2016 року на Замковій горі в м. Кременець проведено: театралізоване дійство “Нескорена фортеця”; турнір лицарів клубу історичної реконструкції м. Збараж; концерт аматорських колективів Кременеччини. 

Протягом травня 2016 року Тернопільською міською радою проведено відкритий чемпіонат міста Тернопіль з кіокушин – кан карате – до. У Палаці Кіно міста Тернополя організовано та проведено фестиваль європейських фільмів.
http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/hotline_oda.jpg

Інформаційні послуги

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/derjava_.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/subs.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/image002.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/09122016_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zk-002_1.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/strateg_b.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/program_b2017.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ofis_reform.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/linija5.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kopalyny.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/knyg.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg