Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну

Новини

Роздрукувати 06.10.15 | 11:38

Продукцію ПАТ "Булат" експортують у Грузію, Туреччину, Казахстан

ТДВ «Булат», що знаходиться в смт.Микулинці є одним з найпотужніших підприємств Теребовлянського району, яке забезпечує левову частку надходжень до місцевого бюджету.
З метою ознайомлення із роботою підприємства 2 жовтня «Булат» відвідав голова райдержадміністрації Юрій Ништа.

За словами керівника товариства з додатковою відповідальністю Олександра Ковальчука,  «Булат» є одним з небагатьох ливарних підприємств Західної України. Ливарну справу було започатковано 40 років тому відкриттям чавунно-ливарного цеху, в якому виготовлялись вироби для сільгосптехніки: шестерні, зірочки, півмуфти, корпуси підшипників, кронштейни та ін. У 1991 році почав роботу сталеплавильний цех, освоєна технологія виплавки сталі в дугових сталеплавильних печах.


«За період діяльності ТДВ «Булат» завоювало довіру та прихильність клієнтів і партнерів», - зазначив у розмові з головою РДА Олександр Віталійович.


Відтак Юрій Ништа ознайомився із основними напрямками роботи підприємства:  виробництвом ливарних виробів із чавуну та сталі, термообробкою, металообробкою (токарними, фрезерними, зварювальними, складальними та ін. роботами).


Юрій Михайлович відвідав чавунно-ливарний цех, який призначений для виплавки чавунних відливок в піщано-бентонітові та холодноствердіючі суміші методом машинної та ручної формовки; сталеплавильний цех, який призначений для виплавки на печі стальних та чавунних відливок в піщано-бентонітові та холоднотвердіючі суміші методом машинної та ручної формовки; модельну дільницю, яка організована для забезпечення виробництва необхідним оснащенням (модельні комплекти, стержневі ящики і ін.); механоскладальний цех, що призначений для механічної обробки, фарбування ливарної продукції, випуску готових металовиробів, надання послуг по металообробці.

 

Мав змогу Юрій Михайлович відвідати і відділ технічного контролю, який контролює процес виготовлення виробів, модельного оснащення та якість готової продукції. Зокрема очільник району оглянув лабораторію, яка визначає хімічний склад, механічні властивості, структуру литва, процес виготовлення формувальної суміші (вологість, газопроникність, глинясту складову).

Особливу зацікавленість у голови райдержадміністрації викликав широкий асортимент продукції, яка виготовляється на підприємстві. Як повідомив керівнику РДА Олександр Ковальчук, за останні роки асортимент продукції значно розширився. Юрій Михайлович в свою чергу оглянув уже виготовлені вироби, зокрема люки телефонні, каналізаційні, решітки водостоків, каміни, частини твердопаливних котлів, пічне литво, литво для комунального господарства, продукцію для автомобільної та сільськогосподарської техніки та ін.


Поруч з цим завод успішно освоює художнє литво, виготовляє так звані «муніципальні товари». Ідеться в першу чергу про об’єкти благоустрою – лавиці, опори освітлення, смітники. Не менш цікавим є виготовлення запчастин до сільськогосподарської техніки – Джон Дірів. Ці напрямки виробництва працюють паралельно.
                                                    
Зі слів керівника «Булату», на підприємстві працюють більше 100 осіб.

 

«Наші працівники - інженери з великим досвідом роботи та висококваліфіковані робітники, більшість з яких працюють на підприємстві роками. Студенти тернопільських професійно-технічних училищ проходять у нас практику. Кращих залишаємо на роботу, - наголошує Олександр Ковальчук. - Ми постійно вдосконалюємо наші знання ливарної справи, вивчаючи досвід західних партнерів, освоюючи нові технології. Працюємо над покращенням якості виробів, використовуючи дані сучасної заводської лабораторії та відділу технічного контролю. Нашими партнерами є провідні машинобудівні, будівельні, газопостачальні, сільськогосподарські організації. Замовниками є підприємства України, Грузії та ЄС. Продукція виготовлена з наших виливок поставляється до Туреччини, Казахстану, Туркменістану».


     

На завершення візиту керівник підприємства поділився з керівником району планами на майбутнє. Зокрема наступного року на «Булаті» планують повністю автоматизувати всі процеси, що значно полегшить роботу працівникам.


Голова райдержадміністрації Юрій Ништа залишився задоволеним роботою підприємства. Керівник району висловив захоплення від того, що попри всі складнощі, кризові явища підприємство зуміло втриматися на плаву, не зупинити виробництво, зберегти всю інфраструктуру колишнього заводу та навіть розширити виробництво, а також стати на даний час потужним конкурентно спроможним підприємством.


Підсумовуючи відвідини заводу, голова РДА наголосив: «Приємно вражений і обсягами і специфікою виробництва, і його широким спектром, і налагодженістю роботи. Видно серйозний менеджерський підхід. Дуже добре, що підприємство живе, а головне –розвивається. Не втрачаю можливості подякувати за збереження і створення робочих місць, за поповнення районного бюджету податками, за соціальну відповідальність та якісну продукцію, котру можна з гордістю позначати «виготовлено на Теребовлянщині»».


«Теребовлянщина – не промисловий район, як і область загалом, і тим паче приємно бути свідком того, що отакі складні виробництва випускають продукцію, котрою може пишатися область та держава», - сказав Юрій Ништа. В робочій поїздці голову РДА Юрія Ништу супроводжувала начальник управління економіки РДА Галина Бугай.

Анонси подій

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

  

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg