Тимчасова контрольна комісія вивчає питання будівництва ГЕС на Дністрі

Тимчасова контрольна комісія Тернопільської обласної ради займеться вивченням питання щодо будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі.

Відповідне рішення прийняли депутати під час пленарного засідання другої сесії Тернопільської обласної ради.

До її складу ввійшли представники усіх фракцій облради, службовців облдержадміністрації, громадських організацій. Комісія працюватиме протягом трьох місяців, відтак має поінформувати про результати роботи на черговій сесії обласної ради.

Як поінформував перший заступник голови обласної державної адміністрації Іван Крисак, недавно представники Тернопільської ОДА взяли участь у презентації проекту будівництва каскаду ГЕС, яка відбувалася у Новодністровську Чернівецької області.

«Нам представили проект каскаду із п’яти руслових низьконапірних ГЕС (напори 8-9 м) і однієї дериваційної ГЕС з напором 18,3 м. Будівництво низьконапірних ГЕС на ділянці верхнього Дністра дозволить вирішити проблеми енергодефіциту в цьому регіоні та захисту від паводків, що завдають великої шкоди населенню, економіці та навколишньому середовищу», - наголосив Іван Крисак.

Також він акцентував увагу, що у проекті передбачено кошти на облаштування інфраструктури прилеглих територій, а це 6 мостів через Дністер, сотні кілометрів шосейних доріг, ремонт шкіл, медичних закладів, приплив нових інвестицій у рекреаційні проекти, торгівлю, культуру.

Натомість представники громадськості зазначили, що  зараз у Європі дедалі більшої популярності набувають проекти у сфері впровадження альтернативних джерел енергії. Зокрема, збільшується кількість вітряних електростанцій.
«Тернопілля має значний енергетичний потенціал, і нас є багато можливостей щодо реалізації проектів сонячної енергетики», - зауважив громадський активіст Олександр Філь.

Відтак 49 депутатів обласної ради підтримали проект рішення «Про утворення та обрання тимчасової контрольної комісії Тернопільської обласної ради з вивчення питання щодо будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі».