Підгаєцька районна державна адміністрація
48000, м.Підгайці, вул.Шевченка, 39
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Новини

Роздрукувати 09.10.20 | 14:35

Які документи потрібно змінювати після зміни прізвища

Відповідно до ст. 35 Сімейного кодексу України, наречені мають право на вибір прізвища при реєстрації шлюбу. Зміна прізвища тягне за собою ряд обов'язкових правових наслідків, і в першу чергу це стосується необхідності заміни документів після одруження.

Таким чином, якщо відбулася зміна прізвища – протягом місяця необхідно замінити такі документи:

паспорт громадянина України;

паспорт для виїзду за кордон;

облікова картка платника податків (РНОКПП);

водійське посвідчення;

Крім вищевказаного списку, є ряд документів, в які теж необхідно внести зміни при їх наявності:

дані в реєстрі виборців

медичні картки і страховий поліс

реєстрація та страхування автомобіля

банківські договори, картки та рахунки

заповіт і реєстраційні документи підприємця

 

Документи, які не потрібно змінювати після зміни прізвища:

трудова книжка

документи про освіту

документи, які встановлюють право на майно

Заміна паспорта громадянина України

У разі зміни прізвища після одруження, зміна паспорта громадянина України є обов’язковою процедурою. Відповідно до Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, відведений термін для обміну паспорта становить один місяць з дати укладення шлюбу. Згідно з ст. 197 Кодексу про адміністративні правопорушення, використання недійсного паспорта або проживання без нього передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Для заміни паспорта після одруження необхідно звернутися в територіальний підрозділ ДМС України за зареєстрованим місцем проживання, або до відповідного центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) з наступними документами:

заява про видачу паспорта;

паспорт, що підлягає обміну;

документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну;

довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);

документи, що підтверджують сплату адміністративного збору;

документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт (за наявності таких документів):

довідку органу реєстрації встановленого зразка;

свідоцтво про шлюб;

довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб;

одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів

 

Заміна облікової картки платника податків (РНОКПП)

Ст. 70 Податкового кодексу України встановлений обов'язок фізичних осіб подавати в контролюючі органи відомості про зміну даних, які вносяться до  облікової картки платника податків або повідомлення.Відомості про зміну даних подаються протягом місяця з дня виникнення таких змін до контролюючого органу за своєю податковою адресою, а фізична особа, яка не має постійного місця проживання в Україні, - до контролюючого органу за місцем отримання доходів або за місцезнаходженням іншого об'єкта оподаткування. Для отримання довідки потрібні такі документи:

заява, що складається за формою 5ДР;

оригінал довідки РНОКПП;

паспорт громадянина України (оригінал та копія);

свідоцтво про шлюб (оригінал та копія);

 

Заміна паспорта для виїзду за кордон

Обмін паспорта для виїзду за кордон у зв’язку зі зміною інформації, внесеної в нього, здійснюється підрозділами ДМС в порядку, встановленому для його оформлення відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №152 від 07.05.2014 року.

Строк заміни паспорта для виїзду за кордон після зміни прізвища становить один місяць. Документи для обміну паспорта для виїзду за кордон можуть подаватися в день подачі документів для обміну паспорта громадянина України. При цьому закордонний паспорт визнається не дійсним у разі неподання документів для обміну закордонного паспорта одночасно з наданням документів на заміну національного паспорта або неподання протягом місяця з дати зміни інформації, внесеної до паспорта громадянина України, документів для обміну закордонного паспорта.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №152 від 07.05.2014 року, для зміни паспорта для виїзду за кордон необхідно подати такий перелік документів:

заява про оформлення паспорта для виїзду закордон

паспорт громадянина України

паспорт для виїзду за кордон, що підлягає обміну

документ, що підтверджує сплату адміністративного збору

свідоцтво про шлюб

 

Заміна водійського посвідчення

Порядок заміни водійського посвідчення встановлений постановою Кабінету Міністрів України № 340 від 08.05.1993 року. Оформлення, видача, повернення і обмін водійських прав проводиться сервісними центрами МВС у встановлені законодавством терміни. Посвідчення водія також можна замовити через е-кабінет водія

Відповідно до п. 25 Постанови КМУ № 340 від 08.05.1993 року, обмін посвідчення водія здійснюється без складання іспитів. При отриманні нового посвідчення водія вилучається посвідчення водія, що підлягає обміну.

Обмін посвідчення водія у зв'язку зі зміною особистих даних (прізвище, ім'я та по батькові) здійснюється на підставі наступних документів:

паспорт громадянина України

водійське посвідчення, що підлягає обміну

облікова картка платника податків

свідоцтво про шлюб

медична довідка за формою 083/o

документ, що підтверджує здійснення оплати за надання адміністративних послуг

 

Довідково: за безоплатними правовими консультаціями жителі району можуть звертатися до Підгаєцького бюро правової допомоги: м. Підгайці, вулиця Шевченка, 2а, тел. (03542) 2-14-62

 

В Україні цілодобово діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Зателефонувавши за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання, актуальні адреси та контакти центрів у всіх регіонах України. Ця телефонна лінія працює цілодобово. Дзвінки у межах України – безкоштовно

  Підгаєцьке бюро правової допомоги

Анонси подій

Інформаційні послуги

 
 

 

Актуальна тема

Напрямки державної підтримки аграрного сектору у 2018 році (матеріали Інформаційного вісника Уряду від 07.02.2018 р.)

Інформаційні матеріали  Кабінету Міністрів України про медреформу

Інформаційні матеріали Кабінету Міністрів України про субсидії та актуальних питань соціально-економічного життя країни, ключових реформ, що впроваджуються.

Інформація для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, Донецької та Луганської області

Пам’ятка щодо посилення пильності громадян до фактів що можуть свідчити про підготовку до диверсій та терористичних акцій

Витяг з Рекомендацій населенню щодоправилповедінки під час проведення масових заходів і дій при загрозі вчинення терористичного акту

Грантові проекти

Магістратури вищих навчальних закладів –важлива складова системи підготовки державних службовців

Про наслідки захоплення адміністративних будівель, приміщень органів влади та наслідки створення перешкод в режимі роботи органів влади для населення та адміністративно-територіальних одиниць в цілому

БЮДЖЕТНА ПРОГРАМА КПКВК 1201150 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників»